Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Za małe ładowanie na światłach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37067)

kdf 13.05.2020 18:24

Cytat:

Napisał magicl (Post 681550)
A o co chodzi?

Jest to polski producent regulatorów napięcia którego wszyscy chwalą. Są to uniwersalne regulatory więc trzeba przelutować złączki. Gwarancja dwuletnia, na rynku jest już kilka lat, opinie bardzo pochlebne więc grzechem jest kupować u Chińczyka.

Artek 13.05.2020 18:32

Cytat:

Napisał kdf (Post 681580)
Jest to polski producent regulatorów napięcia którego wszyscy chwalą. Są to uniwersalne regulatory więc trzeba przelutować złączki. Gwarancja dwuletnia, na rynku jest już kilka lat, opinie bardzo pochlebne więc grzechem jest kupować u Chińczyka.

Tak nie do końca wszyscy chwalą:rolleyes:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6775

kdf 13.05.2020 19:22

Zgadza się. Kilka negatywów w ciągu 7 lat (pozytywów... któż to wie). Dowiedziałem się o nim od Afrykańczyka spoza forum który mocno katuje maszynę na różnych rajdach.
Chyba jedyny regulator tak dokładnie i długo testowany. Wszystko wyjdzie w praniu.
Pomijając wszystko inne, wolę dać zarobić Polakowi zamiast Chińczykowi-taki już jestem.

klanol 13.05.2020 19:53

U mnie ten regulator działa od lat ale tak jak wspominałem nie daje stabilnego napięcia. Zrobisz jak uważasz.

kdf 13.05.2020 19:58

Już kupiony (czekam na dostawę). Drugi raz byś nie kupił?

Bałtrok 13.05.2020 20:03

Cytat:

Napisał kdf (Post 681596)
Już kupiony (czekam na dostawę). Drugi raz byś nie kupił?

Daj znać jaki efekt po montażu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

kdf 13.05.2020 20:04

Masz jak w banku.

bylekiery 13.05.2020 21:03

To ja dorzucę swoje dwa gorsze w tym temacie, gdyż całkiem niedawno i mnie dopadła afrykańska furia. Oczywiście zaczęło się od wypalonej kostki alternatora. Po wycięciu kostki i zlutowaniu kabli ładowanie bez świateł 14.3V ale po załączeniu świateł spadało do napięcia akumulatora i powoli malało. Regler tak gorący, że nie szło go dotknąć. Wniosek mógł być tylko jeden, regler do śmietnika. Zacząłem trochę czytać co kupić na podmianę i po przeczytaniu kilku starszych wątków na Naszym forum oraz na forum angielskim kupiłem używany regulator o oznaczeniu FH020AA. Jest to regulator MOSFET - nowsza generacja regulatorów, o większej sprawności niż regulatory SHUNT montowane fabrycznie w AT, dzięki czemu się nie grzeją.
Regulator pasuje w miejsce mocowania fabrycznego regulatora bez żadnych przeróbek. Przerobić a w zasadzie dorobić trzeba wiązkę do regulatora gdyż akurat ten model nie ma wyprowadzonych kabli a wychodzą z niego dwie wtyczki. U mnie doraźnie połączone na konektorach, jeśli faza testów wypadnie pomyślnie zmienię na pasujące wtyczki które można kupić na alledrogo i innych amazonach.
Niestety po zamontowaniu regulatora nie miałem jeszcze okazji ujeżdżać Afry ale obecnie na załączonych światłach mijania ładowanie na biegunach aku 14.2V. Po około 30min pracy regulator był w zasadzie zimny. Tak jak piszę, na razie nie testowałem regulatora podczas jazdy ale za jakiś czas dam znać jak regulator się spisuje. Jeszcze jedna rzecz, mianowicie cena. Regulator który ja kupiłem pochodzi z Yamahy MT-09 z 2017r, więc w miarę świeży, za całe 80zł. Z tego co się orientuję, to ten sam regulator montowany jest w NAT ale używki kosztują już trochę inne pieniądze ;)
Jeśli testy drogowe wypadną pomyślnie, to będzie to fajna alternatywa dla starych afrykańskich reglerów.

kdf 13.05.2020 21:16

No cena.....powalająca. Jeżeli się sprawdzi to petarda.

Kazmir 13.05.2020 21:59

Cytat:

Napisał bylekiery (Post 681617)
Jest to regulator MOSFET - nowsza generacja regulatorów, inna zasada działania niż regulatorów montowanych fabrycznie w AT, dzięki czemu regulator nie grzeje się w takim stopniu jak regulatory starszej konstrukcji (SHUNT).

Obstawiam, że zasada pracy tego regulatora jest taka sama. Zamiast tyrystorów o ile się nie mylę 2N6507 zastosowano tranzystory Mosfet.
Zapewne dużo sprawniejsze i mocniejsze to i temperatura spadła.
Regulator fabryczny RD-03 (750) miałem zamontowany na płycie miedzianej, jako dodatkowy radiator. Przepracował 30 lat i pewnie dalej by pracował, ale moto trafiło na kata, ale to już inna bajka:(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.