Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=250)
-   -   Opony do NAT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29283)

nabrU 04.07.2017 20:40

Niestety seryjne Dunlopy Trailmax (takie przynajmniej są seryjnie w UK) to shit jakich mało na czarnym, a na mokrym są wręcz niebezpieczne.

Generalnie z oponami do CRF1000 ze względu na rozmiar i dętkę wielkiego wyboru niestety nie ma.
Podobno najlepsze na asfalt (powiedzmy 80% asfalt) są Continental Trail Attack 2 i takie założę jak się moje oryginalne Dunlopy trochę zużyją.

myku 04.07.2017 20:55

Ale zes mądrości napisal. Nie wiadomo jak ci odpowiedziec.

StrzeLuk 04.07.2017 21:14

Cytat:

Napisał myku (Post 538079)
Ale zes mądrości napisal. Nie wiadomo jak ci odpowiedziec.

To do mnie? A co tam takiego "mądrego"? Wydaje mi się, że całkiem proste pytanie. Jak czytam to dużo z Was (userów NAT) jeździ głównie po czarnym i lekkim szutrze. Większość dyskusji o oponach tyczy się cięższego terenu.

myku 04.07.2017 21:17

Odpisalem na wpis Radarmana.Jest troche opon na asfalt w rozmiarzedo nowej AT i co wazniejsze juz z homologacja do niej.A nawiasem mowiac to CTA2 wcale nie jest takie dobre szczegolnie na mokrym.Ludzie je lubia,ale sympatia nie swiadczy o jakosci.

myku 04.07.2017 21:21

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 538082)
To do mnie? A co tam takiego "mądrego"? Wydaje mi się, że całkiem proste pytanie. Jak czytam to dużo z Was (userów NAT) jeździ głównie po czarnym i lekkim szutrze. Większość dyskusji o oponach tyczy się cięższego terenu.

Proponowalbym ci continentale TKC70.Mysle ze bedziesz bardziej niz zadowolony ;)

QrczaQ 04.07.2017 21:55

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 537980)
MT90 na szutrze robią niewiele gorzej niż tkc80 a lepiej niż k60. Ich możliwości kończą się dopiero w błocie/trawie.

Moim zdaniem największą rzeszą jest określenie po co ten motor ma służyć. Albo jak to mówią userzy from UK, po co ma this bike być used.
In my opinii to nie ma co compare K60 do Pirelli Scorpion Trail 2 czy tych metzeler something. K60 to ani w pole ani na drogę.

Ja wybrałem opony 100 % asfalt. Będę się męczył w plenerze i już

A.R.T. 04.07.2017 22:26

Na poprzednim moto F800GS zjezdziłem 2 kpl. k60 i złego słowa nie powiem! dobrze radziły sobie na suchym jak i na mokrym, na Alpejskich winklach jak i na Albańskich szutrach i kamieniach i nigdzie sie nie męczyłem :)
do tego są zajebiście trwałe i w dobrej cenie.
wymieniałem po 20tys. ale spokojnie 5 tys. dały by jeszcze rade , z tym ze przód wył już tak że szlak mnie trafiał:D -to jedyna ich wada według mnie.(przy takiej konstrukcji opony/bieżnika to norma)
F800GS jak i NAT nie są motocyklami strikte w teren ani asfalt :D
więc te opony wg mnie idealnie sie wpisują w typ motocykla :)

QrczaQ 04.07.2017 23:33

Cytat:

Napisał A.R.T. (Post 538104)
Na poprzednim moto F800GS zjezdziłem 2 kpl. k60 i złego słowa nie powiem! dobrze radziły sobie na suchym jak i na mokrym, na Alpejskich winklach jak i na Albańskich szutrach i kamieniach i nigdzie sie nie męczyłem :)
do tego są zajebiście trwałe i w dobrej cenie.
wymieniałem po 20tys. ale spokojnie 5 tys. dały by jeszcze rade , z tym ze przód wył już tak że szlak mnie trafiał:D -to jedyna ich wada według mnie.(przy takiej konstrukcji opony/bieżnika to norma)
F800GS jak i NAT nie są motocyklami strikte w teren ani asfalt :D
więc te opony wg mnie idealnie sie wpisują w typ motocykla :)

No to chyba na taki pojazd emeryta pasują. Ja je spaliłem po 6kkm prykajac 50/50 na małym motorku. NAT potrzebuje konkretnego lacza... To nie Nyska czy Gjees

QrczaQ 04.07.2017 23:37

Cytat:

Napisał A.R.T. (Post 538104)
Na poprzednim moto F800GS zjezdziłem 2 kpl. k60 i złego słowa nie powiem! dobrze radziły sobie na suchym jak i na mokrym, na Alpejskich winklach jak i na Albańskich szutrach i kamieniach i nigdzie sie nie męczyłem :)
do tego są zajebiście trwałe i w dobrej cenie.
wymieniałem po 20tys. ale spokojnie 5 tys. dały by jeszcze rade , z tym ze przód wył już tak że szlak mnie trafiał:D -to jedyna ich wada według mnie.(przy takiej konstrukcji opony/bieżnika to norma)
F800GS jak i NAT nie są motocyklami strikte w teren ani asfalt :D
więc te opony wg mnie idealnie sie wpisują w typ motocykla :)

PS. Proszę nie porównywać gjeesa do NAT... https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...d447747f2a.jpg

Jaskola 04.07.2017 23:54

Ja oryginalne opony zmieniłem na continentale tkc 70. Na mokrym niebo a ziemia. Na drogach gruntowych też ładnie się sprawują. Powyżej 170 zaczyna trzepać kierownicą, ale nie wiem czy to od opon, kufra czy jeszcze coś innego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.