Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Arai Tour X4 czy Shoei Hornet ADV SOVEREIGN (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40011)

Africa Tigg 30.10.2021 09:54

W sumie Marcin masz rację , muszę jechać i przymierzyć różne modele, to jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzają się gogle z szybką samościemniającą (fotochromatyczną) , ma takie ktoś ?

44FG 30.10.2021 18:40

Nie wiem jak gogle ale gadałem z gościem co kupił kask Klim Krios Carbon. Tam jest taki wizjer fotochromatyczny. Twierdził, że bajka.

Mam Tour X4 i generalnie świetny kask ale mam do niego 2 wąty:
- ciężki
- dosyć głośny

Ten patent z szybą fotochromatyczna musi być git. Bo w X4 jako, że nie ma blendy albo jeździsz z szybką przezroczystą i męczysz się w słońcu albo zamieniasz na ciemną i wtedy masz problem jak się ściemnia.

Cezar3 31.10.2021 01:06

Do x4 dokupiłem pinlock fotochrom i jest dobrze. Nie ciemnieje mocno, ale wystarczająco, nawet jadąc pod słońce.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

nabrU 31.10.2021 16:22

Cytat:

Napisał 44FG (Post 754127)
Nie wiem jak gogle ale gadałem z gościem co kupił kask Klim Krios Carbon. Tam jest taki wizjer fotochromatyczny. Twierdził, że bajka.

Można taki wizjer dokupić osobno do Klim Krios / Nishua Enduro Carbon, ale jego cena juz nie jest bajka :dizzy:

https://www.xlmoto.pl/wyposazenie-mo..._pid-PIA-41206

crimson 31.10.2021 17:26

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 754159)
Do x4 dokupiłem pinlock fotochrom i jest dobrze. Nie ciemnieje mocno, ale wystarczająco, nawet jadąc pod słońce.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Też dokupiłem taki pinlock do kasku Arai X4, ale po jakimś czasie ściemnia się znacznie mniej, niż na początku...
Szybkę fotochrom miałem w poprzednim kasku (Laser Carbon), wtedy na to narzekałem, ze jazda pod słońce jest trudna, ale nie było daszka, więc teraz być może by się sprawdziła. Więc jakby taka szybka była dostępna do Arai, pewnie kupiłbym.
Z tego co wiem, to nie ma, jest do Shoei Hornet, koszt ok. 800 zł
W Arai póki co jeżdżę dodatkowo w okularach fotochrom, ale muszę kupić chyba jakieś z innymi oprawkami, z płaskimi, by łatwiej było umieścić nad uszami (jeżdżę w kominiarce).

syncronizator 31.10.2021 18:48

Swego czasu najarałem się na Shoei.
Wszystkie kaski jakie mierzyłem w sklepach w Wawie cisneły mnie zawsze w tym samym miejscu.... 5 cm nad prawym uchem.

Podczas jednej z wycieczek zdarzyło mi się być w Andorze... a tam sklep motocyklowy co 200m.
Wstąpiłem do jednego ze sklepów, wynegocjowałem cenę która BTW okazała się 25% niższa niż po negocjacjach w PL więc skuszony niską ceną zakupiłem kask w którym odbyłem resztę wycieczki.
Głowa bolała mocno ... więc zacząłem dopasowywać powoli kask ..wygniatając łyżką .
Po tygodniu wszytko było OK. Dziś shoei leży jak ulał i ma za sobą 50tyś.

Teraz mam chrapkę na Arai Tour X4.
To co czytam o problemie ze zmieszczeniem słuchawek mocno mnie martwi... oglądając kask w sklepach nie weryfikowałem tego.

Czy mógłby ktoś opisać dokładnie na czym polega problem ?
Czy do tego kasku jest jakiś dedykowany zestaw słuchawkowy ?
Czy słuchawki sena wchodzą ?

jabolos 31.10.2021 22:23

@syncronizator nie ma problemu ze zmieszczeniem słuchawek w Arai-u. Ja pisałem, że słabo słychać gdyż fabryczne miejsce było dla mnie za bardzo przesunięte od środka ucha. Wyciąłem kawałek gąbki tak, że bez problemu weszły mi słuchawki jbl od cardo i głośność dźwięku się zdecydowanie poprawiła. Także słuchawki bez problemu wchodzą a jedynie ich umieszczenie będzie wymagać indywidualnego dopasowania.

syncronizator 31.10.2021 22:30

Ok , dzięki za info.

crimson 31.10.2021 22:54

Ja mam Cardo JBL nic nie uciska, slycha świetnie

Mariusz S 06.12.2021 09:48

Cytat:

Napisał 44FG (Post 754127)

Ten patent z szybą fotochromatyczna musi być git. Bo w X4 jako, że nie ma blendy albo jeździsz z szybką przezroczystą i męczysz się w słońcu albo zamieniasz na ciemną i wtedy masz problem jak się ściemnia.

polecam Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją :) osobiście używam zdecydowanie rozwiązuje to problem z blendą i w słoneczne dni się nie męczę jak się ściemnia okularki po prostu ściągam i chowam do kuferka .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.