Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Chińska latarka - fajna i tania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36485)

Marcinnn6 11.01.2020 16:44

Cytat:

Napisał Artek (Post 664758)
Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.

Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

Cezar3 11.01.2020 18:53

Nie doceniacie Chińczyków. Na dziś mają technologie i możliwości, jakich inni nie mają....
W temacie wyrobów, kolega kiedyś się orientował w kwestii produkcji kopert zegarków ( wiadomo, że 3/4 śfajcarskich jest tam robionych )
Chińczyk piwiedział, że nie widzi żadnych problemów, kwestia ceny. A ta przekłada się wprost na jakość. Może zrobić roleksa za 20 $ , ale za 2000 $ też potrafi :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6 11.01.2020 20:53

Raczej nikt tu nie mówi o nie docenianiu, bo obawiam się że mogą nas zjeść na śniadanie. Nas - Europę. Tylko bardziej o to, że nie do końca grają fair - ale z drugiej strony konsument chce tanio i żeby były mega parametry. No to oni odpowiadają na oczekiwania konsumenta. Takiego co chce tanio i takiego co chce dobrze. Bo jak wiemy to nawet w Chinach się nie da i tanio i dobrze

Luti 11.01.2020 21:38

1 Załącznik(ów)
Nie rozumiem, czemu ma służyć to liczenie lumenów. Latarka ma przede wszystkim robić i nie klękać.
Ja po przerobieniu kilku budżetowych modeli i swoich z nimi doświadczeń szarpnąłem się z 8 lat temu na
Załącznik 92939
i nie żałuje.

Co prawda skutkiem kilku naprawdę twardych spotkań z terakotą jak widać na zdjęciu pojawiło się pęknięcie w okolicy przycisku. Nie ma ono większego wpływu na funkcjonalność.
Wisi gdzieś na forum wątek, gdzie chłopcy również rajcowali się możliwościami budżetowych czołówek. Z chęcią był teraz poczytał o ich doświadczeniach z tymi produktami po kilku latach użytkowania.
Jako awaryjne oświetlenie fajnie się sprawdza smartfonowy flesz w trybie ciągłym, odpalany gestem.

misiak 12.01.2020 00:07

Też użytkuje petzla, jest teraz do wzięcia za około 200, fajny model z akumulatorkiem w zestawie .
Actic core max światło 450 lm. Najczęściej jednak korzystam z poziomu 100 lm . Ździeram ją codziennie z racji wykonywanej pracy.Gumka na przycisku trochę sfatygowana ale nie dziurawa.
Jedyne wady to według mnie
-dosyć długo trwa naładowanie akumulatora (być może mam za słaby zasilacz)
-opaska na głowę po 3 latach to już szmata a nie guma( na szczęście można teraz za 21 zeta dostać w skalniku)

https://www.skalnik.pl/czolowka-acti...e-black-680618

jaro 12.01.2020 00:12

Chińska czy amerykanska co za różnica jeśli spełnia swoje zadanie. Swego czasu ja kupiłem taką czołówkę z której jestem bardzo zadowolony i nie kosztuje pierdylion $ https://www.aliexpress.com/item/3238...1ec64c4d75CLqV
Mogę ją polecić.

RAVkopytko 12.01.2020 00:29

Mam starego Petzla na bateryjki już kilka lat a do garażu i w plecaku "codziennym" mam najtańszą z decathlonu też na wymienne bateryjki.Obydwie dają radę

bukowski 12.01.2020 00:35

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 664789)
Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

aadamuss 12.01.2020 00:41

Mam kilka starych markowych i po latach widać, że byle jaka nowa latarka jest lepsza niż te stare. Technologia inna i trwałość nie ma aż takiego znaczenia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6 12.01.2020 09:30

Cytat:

Napisał bukowski (Post 664815)
mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

To musiałeś mieć strasznego pecha. Ja widziałem od strony reklamacji i usterek ile ma PETZL a ile mają inne marki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.