Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Lekki kask (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39198)

michau 16.03.2021 19:36

Cytat:

Napisał Emek (Post 723451)
Poniżej tysiaka to by była okazja. Ja dałem 1200 za biały i 1300 za ten laserowy. Zapinkę co wyłazi podkleję dwustronną i po bólu.

Ta kwota to i tak bardzo dobra cena.
Niech się dobrze sprawuje!

Gazda 15.08.2021 21:30

2 Załącznik(ów)
Emek, domyka Ci się szyba w Twoim Commander'ze?

Mój zrobił na mojej głowie 5kkm, jestem z niego megazadowolony, ale ostatnio przestała mi się domykać szyba...a dziś zauważyłem przyczynę - pęknięty zatrzask. Będę reklamował, ale trochę lipa.

Emek 16.08.2021 06:28

U mnie gra. Wyłazi tylko wyściółka z jednej strony przy zdejmowaniu. Też będę reklamował bo to upierdliwe. Poza tym zadowolony jestem.

Emek 14.09.2021 14:04

Aktualizacja.
Odesłałem kask na gwarancji żeby zrobili coś z wyłażącą wyściółką. Ogarnięte sprawnie więc jak ktoś ma ten problem w Airohu Commander (a znam dwa przypadki tej samej przypadłości) to reklamować.

Zenonek 27.09.2021 08:29

[dopisek moderatora]

Cytat:

Poniższe pytanie padło w wątku:

Honda CRF300L / Rally (2021)

Posty zostały wycięte i przeniesione w to, bardziej pasujące miejsce, jako kontynuacja rozmowy nt. kasku Airoh Commander.
Warzyfko, jaki masz kask i jak się spisuje?
Pozdrowionka

Danny 27.09.2021 10:28

Cytat:

Napisał Zenonek (Post 749867)
Warzyfko, jaki masz kask i jak się spisuje?
Pozdrowionka

Airoh Commander, jestem zadowolony, obwód mojego łba jest w górnym zakresie rozmiaru więc kask siedzi bardzo stabilnie, dziób nie jest za bardzo wysunięty i nie ogranicza ruchów. Kask ma blendę słoneczną, w komplecie jest szybka z pinlockiem i chinguard, na dłuższych tripach można zatem uzbroić kask pod dłuższe asfaltowe przeloty - nie wiem jak się natomiast spisuje w takiej konfiguracji bo na razie używałem go tylko z goglami. Z bonusów jest jeszcze fabrycznie przygotowany slot montażowy na kamerkę więc nie trzeba kombinować z doklejaniem.

Z minusów - słaba wentylacja na górną część głowy i przedziwny sposób montażu wyściółki - trochę się trzeba nagimnastykować żeby to zdjąć do prania.

Faland86 27.09.2021 10:35

W offie chyba zaden z kaskow adv nie zda egzaminu. Mam Shoei Hornet ADV. Wentylacja ok. Od 25/30 km/h przedmuchuje glowe. Ponizej tych predkosci w cieply dzien zaczynasz sie gotowac. Airoh oczywiscie ladniejszy. Bardziej offowy 😊

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Danny 27.09.2021 11:39

Cytat:

Napisał Faland86 (Post 749885)
W offie chyba zaden z kaskow adv nie zda egzaminu. Mam Shoei Hornet ADV. Wentylacja ok. Od 25/30 km/h przedmuchuje glowe. Ponizej tych predkosci w cieply dzien zaczynasz sie gotowac. Airoh oczywiscie ladniejszy. Bardziej offowy 😊

No właśnie w Commanderze wentylacja czubka głowy jest słaba nawet przy dużych prędkościach. Tzn. jest tam jakaś klapka nad szybką ale nie bardzo kumam różnicę w wentylacji pomiędzy pozycją zamkniętą a otwartą. Być może coś czuć kiedy założona jest szybka, w goglach różnicy brak.

Stricte do upalania czy walki w trudnym terenie rzeczywiście lepiej sprawdzi się dowolny kask MX. Ale w moim modelu jazdy takie atrakcje to max 20% czasu więc muszę tu iść na kompromis.

Ekspertem od estetyki nie jestem ale Hornet chyba występuje w malowaniu HRC a Commander nie - co myślę dla dużej części populacji zdecydowanie plasuje Horneta wyżej w rankingu "ładności" :)

Emek 27.09.2021 13:27

Jeśli chodzi o szosę to Commander w mojej ocenie daje spoko radę a jeździłem w ponad 40 stopniach. Punktem odniesienia jest Hornet, Neotec i szosowy Shoei nie pamiętam modelu.

W terenie wiadomix do dupy jak w każdym kasku ADV w offie. Porównując do Horneta nie widzę wielkich różnic w wentylacji a jeśli już to chyba na lekki plus dla commandera za wenty na szczęce. Duże, proste w regulacji i działają. Na minus to, że ta klapka się zacina po jakimś czasie jak się lata w pyle po szutrach etc. Trza prysnąć WD lub czyms podobnym.

Jak w Hornecie wentylacja przy 25 kmh przedmuchuje głowę to w Commanderze jest huragan ;). Na poważnie w obu kaskach wentylacje góry są mocno średnie. Nie mam punktu odniesienia bo Airoh Stelt offowy punktem odniesienia tutaj być nie może w mojej ocenie.

Z Commandera wywaliłbym blendę i byłoby miodnie. Niby toto działa ale wolę założyć oksy bo ta blenda daje taką bezsensowną krawędź na polu widzenia. Przydymienie wystarczające. Nie za jasne i nie za ciemne.
Powyższe oczywiście czysto subiektywnie.

Radekk 27.09.2021 14:22

warzyfko, jakich gogli używasz z tym kaskiem?
Nie bardzo mam czas pojechać przymierzyć, a podobno nie każde gogle pasują.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.