Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Kobiety, jak tam wasze hamulce? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9291)

Ola 29.04.2011 21:25

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 174742)
Ola, może jakieś warsztaty dla leidisek zmontujemy???:dizzy:

Ja to co najwyżej uczestniczyć mogę. Duuuuże braki mam w obsłudze technicznej. Była już na kiedyś na warsztatach w Pro-Motorze. Super przydatny kawał wiedzy praktycznej. Baaardzo chętnie powtórzę w naszym, afrykańsko - lejdisowym gronie. Można by wtedy jakieś większe spotkanie zrobić, w sumie dlaczego nie w choszczówkańskim garażu ;). Tylko Kazmirku - nie wcześniej niż koniec czerwca, do tego czasu niestety "nie ma mnie dla świata". Tu też mnie nie ma.

Ashanti 29.04.2011 21:29

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 174742)
Ola, może jakieś warsztaty dla leidisek zmontujemy???:dizzy:

:Thumbs_Up:

ja jestem za i perwsza chętna :D

bo jak na razie to sobie sama rejestrację przykręciłam tak, że po drodze odpadła i o mały włos obstawy nie skasowała :dizzy:

Kazmir 29.04.2011 21:41

Cytat:

Napisał Ashanti (Post 174747)
:Thumbs_Up:

ja jestem za i perwsza chętna :D

bo jak na razie to sobie sama rejestrację przykręciłam tak, że po drodze odpadła i o mały włos obstawy nie skasowała :dizzy:

Jeśli swojej obstawy to nareszcie byłabyś wolna;):D

Kazmir 29.04.2011 21:44

Cytat:

Napisał Ola (Post 174745)
Ja to co najwyżej uczestniczyć mogę. Duuuuże braki mam w obsłudze technicznej. Była już na kiedyś na warsztatach w Pro-Motorze. Super przydatny kawał wiedzy praktycznej. Baaardzo chętnie powtórzę w naszym, afrykańsko - lejdisowym gronie. Można by wtedy jakieś większe spotkanie zrobić, w sumie dlaczego nie w choszczówkańskim garażu ;). Tylko Kazmirku - nie wcześniej niż koniec czerwca, do tego czasu niestety "nie ma mnie dla świata". Tu też mnie nie ma.

Mnie tu na litość wzięłaś, że niby to nie masz czym teraz jeździć (poza krzaczyskami) i szykowałem miejsce dla ciebie na Podlasie, a tu masz babo placek......:)

pałeł 30.04.2011 07:49

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 174674)
co do pyt Kazmira to tłoczek cofa:
1- gumka współpracująca z tłoczkiem - widać to gdy odkręcimy zacisk
2- tarcza hamulcowa - jej krzywość/ gdy gumki na tłoczkach za mało je cofają
3 - mi tłoczki rozpiera błoto, glina i żwirek pomiędzy klockami a tarczą.

niestety ale zle

tłoczki cofa podcisnienie wywolane ruchem powrotnym tłoka (nurnika) po uprzednim zwolnieniu nacisku na dzwignie , ruch powrotny wymuszony jest przez sprezyne zabudowana w pompie hamulcowej , w kazdej pompie hamulcowej taka sprezyna wystepuje, prosze poszukać przekroju pompy hamulcowej na google

czasami jes tak ze podcisnienie nie jest w stanie pokonać oporów stawianych przex uszczelniacze i wtedy tłoczki sie nie cofaja (tłoczki brudne, skorodowane)

Pastor 30.04.2011 08:14

Niestety Pałełku ale w mylnym błędzie jesteś :)

Zdrowia
:hello:

pałeł 01.05.2011 00:13

wcale nie :)
hydraulike to w zsz dość dawno miałem a wykładowca fascynat :)
obecnie głownie ma styczność z elementami wysokiego cisnienia po 15 MPa i więcej

co prawda jednak podciśnienie nie jet tym znanym z definicji ale chodzi o stan dążenia do stanu równowagi prawo dlatego napisałem w czym mierzymy

Pastor 01.05.2011 08:27

Niestety Pałełku ale Motormaniak i Jagna mieli racje. Jakkolwiek by to brzmiało akurat w zacisku hamulcowym za powrót tłoczka odpowiedzialna jest jego magiczna uszczelka :) Dzięki niej możliwa jest tez regulacja luzu klocek/tarcza w miarę zuzywania sie klocków.
Zrób przy jakiejś okazji prosty experyment (nie mylić z exkrementem ;) ) - zamiast pompy hamulcowej użyj spręzonego powietrza ze sprężarki. Zadziała dokładnie tak samo i po odłączeniu cisnienia cofnie tłoczek, mimo że nie będzie ani płynu ani podcisnieniowych zjawisk z nim związanych. Zobaczysz :)

A wogóle Kazimr to jak już zadałeś zagadkę to mógłbyć drukowanymi literami ogłosić rozwiązanie ;)

Zdrowia
:hello:

Kazmir 01.05.2011 10:31

1 Załącznik(ów)
Pastorku oczywiście ...oczywiście będą drukowane , a i rysuneczek pana Hondy też się znajdzie:)

Ladies and gentlemen rozwiązanie zagadki
Dzięki za zabawę:Thumbs_Up:

POWRÓT TŁOCZKA JEST MOŻLIWY DZIĘKI SPRĘŻYSTOŚCI USZCZELKI

LukaSS 01.05.2011 11:05

I ja jako posiadacz Super Tenery mogę potwierdzic słowa Pastora i Kazmira. ;)

Dodam od siebie, że w hamulcach w których nie były od daaawna wymieniane gumki, ruch powrotny tłoczka jest prawie niemożliwy. Przeszkadza w tym mała sprężystość uszczelki spowodowana starzeniem gumy. Dochodzi do tego też zabrudzony m.in. błotem tłoczek oraz syfi i utlenione aluminium w gnieździe tłoczka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.