Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Zajebistość CRF (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32851)

wojtekk 03.09.2018 10:54

Malowanie HRC bajka!

operator99 03.09.2018 12:19

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 598385)
Malowanie HRC bajka!

To prawda nie podważalna

RysiekO 03.09.2018 12:53

Afra piękna jest, i już.

Ja bym porównał ją do pieknej poukładanej dziewczyny, przy reszcie fetyszystek o ostrych rysach i cycatych bab :D

Maciek525 03.09.2018 13:59

Na Afryce od stycznia, raptem 8500 km.
Do tej pory żadnych problemów.

Nasza ocena danego sprzętu zależy głównie od doświadczeń jakie mamy i od tego jakie są nasze oczekiwania co do samej jazdy.
NAT nie jest najlepsza w terenie, nie jest też idealna do podróżowania po twardym, nie jest nawet dobra do ostrego zapierdalania...

NAT jest do wszystkiego (a zarazem do niczego) - co można uznać za wadę a dla mnie jest zaletą. Miałem w życiu trochę różnych jednośladów a nawet sporo i różne były dobre w danym momencie, bo jak chciałem hard enduro to do Rumunii zabierałem exc 2t, jak miałem chęć na zapierdalanie to na Poznań zabierałem R6-kę i długo by wymieniać bo pomysłów i zajawek było wiele....a teraz mam chęć na uniwersalność, wygodę i relaks na motocyklu i NAT daje mi wszystko czego mi trzeba no ale kiedyś ani w Poianie ani w Poznaniu nie dałaby zbyt wiele...

Afryka ma mnie dowieźć z punktu A do punktu B i dać mi możliwość przejechania tej trasy w miarę rozsądnie na różne sposoby od lekkiego offu, przez szutry, dziurawe lokalne drogi aż po autostradę w zależności od mojego widzi mi się w danym momencie. Nie będzie idealna na żadną z tych tras ale daje możliwość pojechać każdą z nich i dlatego na ten moment jest dla mnie w sam raz.

Dlaczego NAT a nie np KTM (choć ostatnie kilka lat było związane z pomarańczą) - bo ma DCT a ja jestem już leniwy i nie chce mi się biegów zmieniać ;) a uważam, że do moich zastosowań sprzęgło mi do niczego nie jest potrzebne (w hard enduro - jakieś belki itd - owszem lepiej mi się latało ze sprzęgłem niż z rekluse ale Afryką na tor superenduro nie mam zamiaru wjeżdżać). Mocy też więcej nie potrzebuję a charakterystyka silnika NAT zaspokaja moje potrzeby. Zawias choć mógłby być ciut lepszy ale wystarcza.

Ilu ludzi tyle potrzeb i każdy sam powinien sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie czego oczekuje od sprzętu a gadanie, że moje lepsze bo "coś tam" nie ma najmniejszego sensu ;)
Dla mnie NAT jest zajebista i po wczorajszych 12h w siodle nadal chce mi się jechać dalej....
Szerokości!!!

yeuop 03.09.2018 14:14

Cytat:

Napisał Maciek525 (Post 598435)
nie jest też idealna do podróżowania po twardym

Ciekawe. Napiszesz więcej?

CzarnyEZG 03.09.2018 14:33

Z tego co piszecie w przychylnych i krytycznych opiniach wyłania się obraz starej dobrej...

... Afryki.

Nie jest ani najpiękniejsza, ani najszybsza, ani najbardziej kontrowersyjna,
ale będzie dobrą towarzyszką i na co dzień i na długie wyprawy.

Taka "dziewczyna z sąsiedztwa" w najlepszym wydaniu.

Chyba mnie (zwłaszcza ten mniej pochlebne opinie) przekonały, że NAT to godna następrzyni Królowej.

madafakinges 03.09.2018 14:42

Jak przesiadałem się z rd07 na nat i spowrotem, to czuć że to ten sam motocykl, że crf to właśnie nowa africa twin.

muszel72 03.09.2018 14:50

3 Załącznik(ów)
Moje malowanie najpiękniejsze:bow::haha2:

Maciek525 03.09.2018 15:22

Cytat:

Napisał yeuop (Post 598436)
Ciekawe. Napiszesz więcej?


To moja ocena - nie musisz się zgadzać.
Słowo klucz tutaj to "idealna" a do ideału (jazda tylko po czarnym) brakuje dla mnie np. trochę mocy, 17" z przodu, innej charakterystyki zawieszenia.
Gdybym miał jeździć tylko po czarnym turystycznie to w garażu miałbym pewnie coś innego np. KTM 1290S albo Ducati MTS 1200.

myku 03.09.2018 15:26

Zeby nie bylo ze tylko narzekam bo to nie dokonca prawda.Ja zachwycony jestem DCT.Po dwoch wariatach 990S i 1190Adv chcialem troche spokoju.Stad pomysl o DCT.Pieknie sie to w trasie sprawuje,a i na alpejskich sciezkach tez to robilo robote.W sumie to moglbym przy niej zostac ...gdyby Emek nie mial calkowitej racji.Choc w sumie kupilem ja w takim celu jak napisal Siwy.Zeby sie powloczyc tu i tam.W sumie tez juz wszystko ponaprawialem i wymienilem,choc szlak mnie trafial,wiec powinno sie wszystko trzymac kupy i jezdzic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.