Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Na jakie motory przesiadają się afrykańczycy? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11340)

siwy 13.11.2011 12:42

Miałem 3 hondy, ale xr'ka chyba była ostatnią. Na razie nie widzę wśród hond do lat 10 motoru dla siebie, chyba że crf do niedzielnego latania po krzakach ale w tej klasie akurat konkurencja jest duża.

sebol 13.11.2011 13:57

Ja doceniłem mają AT dopiero po powrocie z wyjazdu . Jest bardziej krowiasta niż KTM. KTM ma bardziej zwartą budowę , przemyślane jest tak by środek ciężkości był nisko . Zawieszenie pracuje bardzo dobrze jednak wadą jest podstawowy serwis. Widziałem jak Piotr wymienia olej . "Połowę" motocykla trzeba rozebrać . W AT wymiana trwa ok 10min, a filtr powietrza można jedną ręką w 5 min wymienić . Ktoś pisał o mocnym zawieszeniu przednim . Mogę to potwierdzić. Przy ok 60km/h uderzyłem w wystający próg betonowy przed wjazdem na mostek. Byłem pewien , że rozwaliłem oponę a może nawet felgę i lagi pogiąłem . Byłem pozytywnie zaskoczony ja się okazało , że kompletnie nic się nie stało .
Podobały mi się również BMW . Trochę zmieniłem jednak zdanie jak spotkaliśmy 3 osoby jadące na tych motocyklach.Może trafili na wadliwe egzemplarze lub ten motocykl jest po prostu delikatniejszy od AT .

KORNIK 13.11.2011 14:19

Swego czasu (w latach 90-tych) przejeździłem Africą 5 lat i ok. 50 tyś. km (w pełni nią zachwycony), później z różnych przyczyn musiałem sprzedać królową. Po długiej przerwie w tym roku kupiłem Tenere 660 98' - bo taniej a też fajne moto ale, jak się okazało to nie to bo dalej ciągnie do AT - zastanawiam się tylko czy to sentyment czy coś więcej. Ostatnio sprawdzałem Aprilię Caponord, Varadero też fajne ale dalej ciągnie do AT - coś w tym jest.

Lepi 13.11.2011 14:30

Cytat:

Napisał puszek (Post 205666)
Jeszcze jakby były lepiej wychowane i nie krzywdziły swoich właścicieli:D:at::at::at:

Dałbyś już mi spokój :p
Moto i kierowik gotowi do sezonu.

ex1 13.11.2011 14:37

POLECAM wam przetestowanie nowej ST1200, ciekaw jestem waszych opinii. zestawiając ten motocykl z Afryką

co do skomplikowanej budowy innych motocykli, to chyba jednak Afryka do najprostszych też*nie należy. Wystarczy jednak poznać motocykl i tyle, nie taki diabeł straszny... jak się wydaje

Lepi 13.11.2011 16:50

Ex1, ja już wielokrotnie pytałem, co jest bardziej skomplikowanego w Kacie 950 w porównaniu do afryki. Nikt nigdy nie odpowiedział :) A taka 690 to już znacznie prostsza ;)

puszek 13.11.2011 17:38

Cytat:

Napisał Lepi (Post 205705)
Ex1, ja już wielokrotnie pytałem, co jest bardziej skomplikowanego w Kacie 950 w porównaniu do afryki. Nikt nigdy nie odpowiedział :) A taka 690 to już znacznie prostsza ;)

Slyszałem ,że nie opieka kromek dostatecznie od strony przełącznika zasilania:D

Sylwek bbi 13.11.2011 19:18

Cytat:

Napisał ex1 (Post 205694)
POLECAM wam przetestowanie nowej ST1200, ciekaw jestem waszych opinii. zestawiając ten motocykl z Afryką

Ale jaki jest sens porownywania tych dwoch maszyn,TO KOMPLETNIE INNA KLASA MOTOCYKLI.1200 ST-Viadro,BMW,CAPO NORD i inne takie to ta polka.Porownywanie AT-ST to raczej bezsens chocby zwazajac na postep techniczny przez te 20 pare lat

ex1 13.11.2011 22:35

a ja Ci powiem że oba te motocykle są moim zdaniem mocno porównywalne, Moim zdaniem ST1200 to Trochę taka Afrika naszych czasów, motocykle podobnie mogą w Terenie. i oba są dosyć*komfortowe na szosie. mają podobną wagę. i to samo przeznaczenie. Oczywiście dzieli ich przepaść cenowa. no ale skoro piszemy na co mogą się przesiąść wielbiciele Królowej to ja piszę że właśnie na ST1200.

Adagiio 14.11.2011 07:29

Kolega sam nie dowierzał ( co widać na fotce ) , że wyjechał takim klocem na szczyt wyciągu , wrażenia z jazdy po krzaczorach nie były najlepsze , ponieważ w moto nie ma możliwości odłączenia abs-u . Konstruktor nie brał pod uwagę przy projektowaniu motocykla , kilku osób którzy będą go eksploatować nie zgodnie z przeznaczeniem . Uważam ze ST to uszyty na miarę motocykl do turystyki asfaltowej , dla wybrednych osobników . Przejechałem ST 1200 około 1500 km i nie znalazłem jednej wspólnej cechy z Africą , tak na marginesie .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.