Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

Dubel 01.07.2022 18:49

Cytat:

Napisał Szpicerlok (Post 786286)
Bardzo mi się podoba określenie "halogeny"..
Czyli co?
Według tej definicji to każda żarówka mająca halon w sobie (taki gaz szlachetny) jest be?
Tak poważnie prawo o ruchu drogowym w naszej wiosce nie nadąża.
Mamy reflektory do jazdy dziennej (ale ustawa mówi o samochodach), mamy kierunkowskazy które świecą i wyłączają dzienne w puszkach (nie powinno tak być)
Etc etc ..
Przeciwmgłowe (tak przeciwmgłowe!!!) które doświetlają zakręty podczas skręcania (też powinny być zakazane, nic w prawie o ruch drogowym o takich cudacha nie wspominają)
Mam na górnych gmolach w mojej krowie (tak Gejes) lampy, które świecą i świecą i pomimo, że nawet w ortodoksyjnej Austrii byłem, żaden policjant się nie czepił
A dlaczego - dlatego, że odkąd wprowadzono wymóg jazdy na światłach, zmieniło się postrzeganie elementu (pojazdu) na drodze, pojedynczy reflektor (poszukajcie w necie) daje wrażenie, że jest dalej i wolniej jedzie.
Dlatego też Policja w żadnym kraju się nie czepia o takie choinki.
Bo "dobry glina" wie o co kaman...
Pozdro

Maciek

Do puki owe choinki świeca na drogę a nie po oczach innych kierowców to jest ok, ale ale, niestety często są wycentrowanie w prost w twarz jadących z naprzeciwka

Mhv 01.07.2022 21:03

Dokładnie tak. Nie wspominam o jeździe na długich co wprost oślepia wszystkich innych, nawet w dzień. Ale nie przetłumaczysz..

Szpicerlok 02.07.2022 16:36

Jasne, macie 100% rację, jednak tu wracamy do ogólnej higieny - każdy reflektor, źle ustawiony będzie oślepiał

Maciek

Dubel 02.07.2022 20:17

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 786355)
Akurat w tamtym tygodniu waliłem długimi przed skrzyżowaniem, typ w Octavii tak był zaaferowany patrzeniem w prawo, że o mnie z lewej zapomniał, na szczęście czułem temat i zwolniłem, jakby nie to że w ostatniej chwili zerknął w lewo, aż podskoczył na fotelu i zahamował oboje mielibyśmy prędkości ok 20km/h i zdjąłby mnie z mojej prawej z jego podporządkowanej, i na co te długie były jak i tak mnie nie widział... a może dzięki nim zobaczył w ostatniej sekundzie?

Raczej chodziło o ciągłej jeździe na długich niż o mruganie. Kiedyś już była tu dyskusja, dość ostra z resztą na ten temat .

zimny 03.07.2022 21:06

Idę zdjąć te lampki z motocykla i nie było tematu.. :D:D:dizzy::dizzy:

Zrobię to zanim usłyszę że niebieskie ledy poprowadzone pod wydechami jak to widziałem w kilku czoperach poprawiają bezpieczeństwo... spokojnie - ŻARCIK ;-)

A poważniej coby ciśnienie nie narosło - nie mam nic przeciw jeżdżeniu w dzień na takich lampkach, jak subiektywnie zwiększają poczucie bezpieczeństwa i nie walą po gałach innym - NO PROBLEMO!! Ja zakupiłem tylko do używania po zmierzchu - czyt. mają świecić daleko i wysoko, tak też je ustawiłem. Są też takie lampki z ringami, coś jak dzienne - to może być fajna opcja dla tych co chcą mieć 2 w 1. Tylko nie wiem jak z jakością i światłem.

Ale zdejmę bo chyba u mnie to przerost formy nad treścią, a ich mocowanie które mam jakoś mi się nie podoba. Może wymyślę coś lepszego, albo zwyczajnie sprzedam cały komplet i kiedyś tam, z czasem doinwestuję sobie w lampę Full LED.

herni 04.07.2022 08:19

ja tez włączam wszystko co mam i czuje się bezpiecznie bo jestem widoczny.

Mhv 04.07.2022 08:28

Wszystkim którzy chcą być bardziej widoczni i "muszą" jeździć na długich na stałe, polecam zakładać kamizelki odblaskowe. Chyba sam zacznę. Zupełnie serio.

herni 04.07.2022 08:42

Cytat:

Napisał Mhv (Post 786461)
Wszystkim którzy chcą być bardziej widoczni i "muszą" jeździć na długich na stałe, polecam zakładać kamizelki odblaskowe. Chyba sam zacznę. Zupełnie serio.

Tylko swiatła dają bezpieczeństwo i w dodatku mocne.

wojtekk 04.07.2022 09:03

Kamizelki coś dają w przypadku uderzenia od tyłu lub boku. Z przodu nie poprawiają naszej widoczności.

Co do świateł - za dnia nie za bardzo a wieczorem na dwoje babka wróżyła: z jednej strony aby mnie widzieli, a z drugiej, aby nie oślepić (i wtedy nie widzą).

To tylko wyprzedzająco nadmienie, że głośne wydechy nie poprawiają bezpieczeństwa.

Mhv 04.07.2022 09:27

W przypadku uderzenia kamizelka nie ma znaczenia..rozumiem, że chodzi o widoczność - z przodu. Moim zdaniem z przodu też poprawia, nie każdy ma owiewkę jak w Goldwingu.

I powtórzę jeszcze raz jeśli chodzi o światła:
- można sobie powiesić 1000 LEDów "choinkowych" - one nie oślepiają
- długie światła oślepiają ZAWSZE, TAKŻE W DZIEŃ, nie da się tego ustawić, tych świateł używa się (w sposób ciągły) TYLKO w nocy i jak nikogo przed pojazdem nie ma.
- pozostałe światła powinny być wyregulowane tak, żeby nie oślepiały.
Niestety, ok 50% motocyklistów zapier.. i włączają długie - wtedy są bezpieczniejsi..:dizzy:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.