Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Rumunia Afrykami z plecakami (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36352)

Melon 06.05.2020 19:36

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 680496)
Nie widzę różnicy między korupcją u nas a tam. Preferuję korupcję niż demokracjo/dyktaturę bo wiem kto jest kto, a tak to nie są sprecyzowani ci co biorą i trzeba błądzić.

:Thumbs_Up:

Africa Tigg 06.05.2020 20:21

nie wiem co bierzecie , ale zmieńcie dilera...
byłem we wrześniu w Rumunii, przejechałem Maramuresz, Siedmiogród, miasta i wioski odwiedziłem... i są miejsca, gdzie ludzie żyją jak w Polsce 50 lat temu albo węcej.
Oczywiście fajny folklor, ale dla turysty. Postawcie się na miejscu tych boso biegających dzieciaków, albo chłopów wołami orających pole, a u nas rolnicy na swoich zielonych John Deere-ach popylają i jeszcze płaczą , że Unia mało dała dopłat. Jest przepaść między Polską i Rumunią. Oczywiście można mieć inne zdanie, tylko nikt jakoś nie jeździ do tych cudownych , wolnych krajów na wschodzie i południu, tylko jakoś wszyscy emigrują do tej przeżartej korupcją "giejropy" , mimo jej dennych przepisów ograniczających swobody obywatela Europy. Demokracja nie jest idealna, ale nic lepszego jeszcze nie wymyślono-jak to mówią.

Melon 06.05.2020 21:22

Jaka tu demokracja,gdzie ona?:dizzy: No może w stanach ale to daleko:D
Chyba młodyś bo ja już drugi raz widzę zamknięty kraj i gdzie na wszystko trza mieć pozwolenie

Brzeszczot 06.05.2020 22:31

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 680764)
Jaka tu demokracja,gdzie ona?:dizzy: No może w stanach ale to daleko:D
Chyba młodyś bo ja już drugi raz widzę zamknięty kraj i gdzie na wszystko trza mieć pozwolenie

Melon ozdrowiłeś maszynę?

Melon 06.05.2020 22:45

Cytat:

Napisał Brzeszczot (Post 680781)
Melon ozdrowiłeś maszynę?

1600 zostało w salonie:mad: a Ty jak tam śmigasz cuś?Może w wekend polecę na Bieszczady?:at:

Adagiio 07.05.2020 06:20

Przyjedź w BN a pokaże miejsca, gdzie dzieciaki biegają boso, ludzie swoje potrzeby chodzą załatwić do wychodka i nie są to cyganie. Nie mają podłóg, tylko klepisko a jedyna izba w domu jest połączona ze stajnią i kury spacerują po salonie. Jeżdżę do RO regularnie po kilka x w roku od 2004 roku, mam tam przyjaciół, którzy prowadzą różne działalności, nie słyszałem żeby na jakieś pozwolenie czy ogarnięcie biurokratycznych tematów trza było chodzić po kilka miesięcy po urzędach, jak u nas. Kolega wybudował tam fabrykę w której zatrudnia ponad 100 osób i jest mega zadowolony. Dainese, Tucano i inne z branży tekstyliów motocyklowych przeniosły tam swoją produkcję. Większe firmy logistyczne i transportowe Włoskie i Hiszpańskie mają tam swoje centra i mógłbym jeszcze wymieniać inne. Przy każdej nawet szopie z przeznaczeniem do turystyki, stoją tablice informujące o dotacjach z ue, Rumunia to nie Kambodża a to że zobaczyłeś gdzieś cygańską biedę to fakt. Mają z tym problem tak samo jak na Słowacji i Węgrzech. U nas też jest bieda, korupcja, skrajności i nadmierne bogactwo. Tylko trzeba obiektywnie patrzeć na Polskę A B i C .

concer 07.05.2020 07:23

Całkowicie się zgadzam z kolegą powyżej. Polacy mówiąc o Rumunach myślą o Cyganach Rumuńskich . Rumunia ma większy przyrost PKB jak Polska, na pewno nie bez znaczenia jest to że mają całkiem spore złoża ropy oczywiście jak biorąc pod uwagę Europe

Africa Tigg 07.05.2020 08:44

Zgadzam się z wami, że pewnie cześć to Cyganie których widziałem, ale ogólny poziom życia w Polsce na pierwszy rzut oka jest wyższy niż w RO a tam gdzie byłem, to też odniosłem wrażenie, że ich gospodarka polega na masowej wycince starych drzew. O biurokracji miejscowej nie mam pojęcia, więc pewno jest tak mówicie, ale lokowanie fabryk głównie zależy od taniej siły roboczej.

consigliero 07.05.2020 08:57

To jedziemy do tej Rumunii? Dawno nie jadłem mamałygi z bryndzą i sarmale.

Mido 07.05.2020 15:53

nie zauważyłem tej przepaści ale ja tylko 3 razy byłem w RO:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.