Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dziwny problem z Afryką (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18753)

ferolo 02.08.2013 20:20

Zimny jak byś potrzebował cały komplet do at cewki obydwie plus kable to moge ci je pożyczyć właśnie wróciłem z wakacji i jestem na miejscu więc jak by co to wal na priva.
Mam nadzieję że w końcu usprawnisz afrę i ruszysz w trasę :)

zimny 02.08.2013 21:15

ferolo, będę pamiętał :bow: browar masz u mnie Afrykanerze :Thumbs_Up:

Na razie sam mam awarię i ledwo chodzę. Kable i fajki już zamówiłem - powinny być na pn,wt a do tego czasu muszę leczyć nogę. Czarnogórę odpuściłem bo i czasu mniej mam i budżet stopniał.

EDIT 04.08.2013 - całość instalacji już ogólnie sprawdzona i ogólnie jest OK, kable dobre, wtyczki OK (czyszczone i smarowane), poza kablami WN i fajkami nie widać niczego szczególnego.

Dam znać co jest po wymianie kabli.

Pozdro
zimny

zimny 10.08.2013 09:06

Witam ponownie, po wymianie kabli i fajek zapłonowych, testach i powrocie na pace busa :Sarcastic: kolejny raz przekonałem się że afrykanerzy to ludzie na których można liczyć - dzięki Tomek.

Będziecie mieli niezły ubaw ;)

Efekt wymiany kabli i fajek - zero przebić, żadnej choinki nocą. I dobrze, nie ma też żadnych zająknięć w pracy, niezależnie od prędkości i obrotów. Pompa też zaczęła prawidłowo się w 100% zachowywać. Czyli warto było z tym porządek zrobić :Thumbs_Up: Na cykanie nie wpłynęło - jak się pojawiało tak się pojawia, ale o tym później.

Po około 80-100km standardowa akcja - coraz twardsza praca silnika, utrata mocy i jeb, stoimy. Pompa zamieniona na rurkę i też nic. Musi być coś z paliwem bo pompka gorąca i napierdziela jak wściekła przy kręceniu rozrusznikiem - zdjąłem wąż z pompy, odkręcam kranik i leci tylko stróżka, na zdjętym korku w baku też, w baku jakieś 12 litrów!! "Lekko" wkurzony kombinowałem ale nic mi z tego nie wyszło - skończyło się na ściąganiu busa.

Co ciekawe..kranik i filtry wykluczyłem na samym początku bo sam osobiście zlewałem po takich przebojach paliwo i leciało jak trzeba więc nawet nie przypuszczałem że tu problem leży. Mechanik też zlewał paliwo i było OK więc nie sprawdzał dalej. Jakiś mobilny syf zakleja kranik od czasu do czasu a odkleja się jak trza sprawdzić. Więc cały bak, kranik i filtry paliwa idą do sprawdzenia/czyszczenia.

Aha, przed wezwaniem kolegi z busem nie wpadłem na to żeby mocno dmuchnąć w rurkę od paliwa..no comment, polak mądry po szkodzie :mur:

Sądzę że całość problemów z gaśnięciem wynika z tego opisanego powyżej powodu.

Natomiast cykanie jest od tego zupełnie niezależne, a po wymianie kabli nie odnotowałem już różnic w mocy gdy cyka/nie cyka.
Więc cykanie bez innych objawów będzie tylko cykaniem - zamierzam się tym zająć ale pewnie zimą. Bo to co mnie zastanawia to fakt że to raz jest a raz tego nie ma - sami posłuchajcie filmu, silnik rozgrzany, na początku wersja cykająca a po iluś przegazówkach (około 1:00) normalna:

http://youtu.be/SMz_SqiUClQ

Może ktoś coś tu usłyszy znajomego :confused:

Pozdrawiam
zimny

ferolo 10.08.2013 09:25

Jak rozbierzesz kranik to wyciągnij całość z baku razem z filterkiem ostatnio grzebiąc u kolegi wyciągnęliśmy kranik i ku naszemu zdziwieniu filterek w baku był tak ze żarty przez benzę że aż się skurczył i często zapychał się właśnie skorodowanym filterkiem krócieć przeż który leci paliwo po wywaleniu sprzęt odżył i jeździ już tak 4tyś

gruby 10.08.2013 09:32

To cykanie to nic nowego , co któraś africa tak ma , gdzieś już było o tym na forum:szukaj:

ferolo 10.08.2013 10:36

Dla mnie brzmi to jakby któryś zawór stukał z przodu troszkę człowiek robi przy samochodach więc taka moja lekka dygresja.
Jednakże skoro mówiłeś że zawory miałeś regulowane i dalej to samo to nie wiem, musiałbym sam oblukać, jak to mówi mój dobry kolega mechanik, najlepszym sposobem na sprawdzenie klepania zaworów jest przyłożenie ręki na pokrywę zaworową i wyłapywanie nie prawidłowości :) Najlepsze jest w tym to że zawsze ma rację:P

zbyszek 10.08.2013 21:15

Cytat:

Napisał zimny (Post 331943)
Może ktoś coś tu usłyszy znajomego

Spróbuj dokręcić kolektory wydechowe do cylindra, może wymień uszczelki pod kolektorami?
Może jeszcze nierządne łańcuchy warto by obadać?

KORNIK 10.08.2013 21:28

Wiem że sprawdzałeś ale dla mnie to może być coś z wydechem, gdzieś na połączeniach lub spawach.

rambo 11.08.2013 09:41

Niech twój mechanior jeszcze zajrzy raz do zaworów. Wykręcić wszystkie sruby regulacyjne i sprawdzić je od spodu czy nie ma tam DZIUR powybijanych przez trzonek. Bo może być tak że listek szczelinomierza 0,15mm wchodzi ciasno a realnie jest 0,65mm i bedzie stukać

zimny 13.08.2013 08:01

Dzięki panowie! Tematy związane z cykaniem znam wszystkie na tym forum, kwestie wydechu i dokrecenia kolektorów raczej wyeliminowane (uszczelki nowe aso i dokrecane dwukrotnie..).

Myślę, że to albo dźwięk standardowy jak to w afrykach bywa albo coś z rozrządu jak rambo mówi. Na razie trzeba bak ogarnąć ale to i tak od przyszłego tygodnia bo siedzę w Bieszczadach :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.