Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Tuning Afryki. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12584)

myku 13.03.2012 22:58

No wlasnie.Jak nic sie nie dzieje,to jest bajer i fun,albo "nie ma mowy".Ale jak sa straty,a wtedy ubezpieczalnia umywa rece,to jest bardzo nieprzyjemnie i zazwyczaj drogo.Robcie tak dalej,ale uwazajcie,zeby sie ta przyjemnosc nie nieoplacila.Mimo wszystko Polska to nie Dziki Zachod i jak przyjdzie co do czego to nagle okaze sie bardzo cywilizowana i europejska.:umowa::Thumbs_Up:

Tomasa 13.03.2012 23:13

Cytat:

Napisał myku (Post 227296)
No wlasnie.Jak nic sie nie dzieje,to jest bajer i fun,albo "nie ma mowy".Ale jak sa straty,a wtedy ubezpieczalnia umywa rece,to jest bardzo nieprzyjemnie i zazwyczaj drogo.Robcie tak dalej,ale uwazajcie,zeby sie ta przyjemnosc nie nieoplacila.Mimo wszystko Polska to nie Dziki Zachod i jak przyjdzie co do czego to nagle okaze sie bardzo cywilizowana i europejska.:umowa::Thumbs_Up:

W niemcowni taki pojazd nie przeszedłby okresowych badań technicznych i tu jest sprawa ucięta. U nas przejdzie badania, chyba że jest to Fiat 126p z klatką bezpieczeństwa i wyprutym wnętrzem.

rambo 14.03.2012 01:15

No w razie W to facet z ubezpieczalni nie wiadomo jak to potraktuje (moja czy twoją AT)
Oni potrafią cofnąć decyzje jak znajdą nieprzepisową opone nawet dla danego modelu pojazdu.

Cytat:

Napisał Tomasa (Post 227292)
Czy ktoś z tego forum był w sytuacji, kiedy został obarczony kosztami wypadku dlatego, że jechał zmodyfikowanym motocyklem?

No nie działa to na naszą korzyść ale to kwestia czasu tylko :Sarcastic:
Za pare lat o żółtych blachach też można zapomnieć :D

Genek 14.03.2012 01:33

No dobra Panowie, tak sobie czytam... wszystko ładnie pięknie. Ale jak wytłumaczyć motory typu custom, harleye i inne wydumki które są dopuszczone do ruchu , nie wspominając pojazdów typu "SAM". Nie wierzę , że jest to nieuregulowane

Rychu72 14.03.2012 07:25

Cytat:

Napisał kolasek77 (Post 227176)
co to znaczy ograniczyles? Ty masz te z huska?

W środku lag możesz sobie wymienić sprężynę na krótszą i wtedy wszystko nieco spada. Można też rurkę dystansową dać dłuższą tak, żeby dobrać sobie wysokość afry.
Marzocchi shivery 45 są takie same od Huski SM i TE (długości rur). Różnica polega tylko właśnie na tych dwóch elementach.
Żeby mieć dwa uchwyty na zacik musiałem dać dwie lewe lagi. Jeden komplet miałem od SM, a drugi od TE i różnice były tylko w dystansie i sprężynie. Pewnie zaworki olejowe też miały inne sety, ale tak zrobiłem, że wszystkie mam od SMa (twardziej zestrojone).

Tomasa 14.03.2012 07:34

2 Załącznik(ów)
Wysokość przodu, seria:

Załącznik 29246

Wysokość przodu, moja:

Załącznik 29247

Tomasa 14.03.2012 07:35

Cytat:

Napisał rambo (Post 227321)
No w razie W to facet z ubezpieczalni nie wiadomo jak to potraktuje (moja czy twoją AT)
Oni potrafią cofnąć decyzje jak znajdą nieprzepisową opone nawet dla danego modelu pojazdu.

Pozostaje dać na msze, może się nie przytrafi.

BIAŁY 14.03.2012 08:38

Cytat:

Napisał Tomasa (Post 226797)
Hej,

Poddałem swój motocykl tuningowi i chcę się podzielić relacją z tego, co zostało zrobione i związanymi z tym przemyśleniami. Tuning miał na celu zwiększenie możliwości Afryki w terenie, poprawę bezpieczeństwa i dodanie paru użytecznych bajerów. (...)


Ładnie, ładnie, gratki :Thumbs_Up:

Ja nad swoją jeszcze pracuję. :mad:

Ale jak już skończę to mam nadzieję że będzie :drif:

Tomasa 14.03.2012 10:01

Cytat:

Napisał BIAŁY (Post 227347)
Ładnie, ładnie, gratki :Thumbs_Up:

Ja nad swoją jeszcze pracuję. :mad:

Ale jak już skończę to mam nadzieję że będzie :drif:

Super, bedziemy mieli zajebiste Afryki :D

Misza 14.03.2012 17:42

Dlatego jeżdżąc zmotami należy używać jak najczęściej dróg niepublicznych!!! A jak się już używa to należy skracać czas przejazdu zwiększając prędkość podróżną!!! ;) Szkoda bo skoro coś działa należycie a nie można tego używać bo nie ma papierka który pewnie kosztuje kilkaset zł.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.