Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=244)
-   -   Zaciskarka do ogniwa łańcucha (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42755)

Tygrys 74 21.02.2023 06:20

He he ja w ixerce (mordercy lancuchow) najdłużej łańcuch wytrzymał 3.5 tys km tyłko spinki (ulatwiajo konserwację łańcucha ) i praktycznie zero zużycia i gdybym był gownozjadem nadawały by się dalej ale z łańcuchem jest zawsze nowa.

rrolek 21.02.2023 17:31

Mi spinka 2 razy zawiodla.
Raz się agrafka rozpięła na nowym lancuchu - pewnie mój błąd - zauwazylem jak staneliśmy sie wysikać - zapiąłem i było po problemie.
Raz na mocno już dojechaniem łańcuchu i zjedzonej przez błoto agrafce zgubiłem i agrafkę i płytkę. Rozgielo spinkę i straciłem lancuch tak szczęśliwie że został rozciagnięty na rzysku (a grzaliśmy wtedy ponad 8 dych).

rumpel 21.02.2023 18:16

ja zawsze spinkę zamalowuje potem farbą, lekko się zakleja a do tego widać jak odpadnie (choć nigdy się tak nie stało)

Tygrys 74 22.02.2023 06:06

No kolego Rolek (sama się związałam i sama rozwiązałam) odpowiedziałeś o dwóch awariach spinki i ich przyczynach -ktore nie powinny się zdarzyć gdyby. Ja łańcuch podczas konserwacji (przy zmianie oliwy) mierzę i gdy ma 1,/' wyciągnięcia wyrzucam(daje gościowi co przerabia to na jakieś gadżety) np 520 110 ogniw ma 174 cm więc gdy jest 1.7 cm dłuższy - szmelc. Tylko nie doczytałem który może się wyciągnąć 1 a który 3 ,/' szelesciuch czy oring ale wolę w tym temacie być nadgorliwym .

rrolek 22.02.2023 08:37

Nooo kolego Tygrys, ja latam do momentu aż zaczynam gubić rolki :)

Tygrys 74 23.02.2023 16:45

A-ha to co to za łańcuchy Używasz że zaczynają gubić rolki a naciągu starcza chyba że Skracasz ja aż taki odważny nie jestem i wizja roz...anego karteru /łańcucha walącego w nogę lub plery lub blokady koła na pełnej piz..ie lub niemożności oddalenia (spierdolenia) w niewesołej sytuacji lub wizja jazdy na lince lub pchania skutecznie odstraszają mnie od jazdy na łańcuchu do końca.

rrolek 23.02.2023 18:02

Cd. OT
Używam albo zawodniczych RK albo DID coś tam 3. 520 albo 525.
Jak zgubiłem to poszedł w glebę. Teoretycznie powinien strzelić po stronie ciągnącej i być wyrzucony do tyłu /w dół więc wzglednie bezpiecznie. Mogę się mylić ofc.

Melon 23.02.2023 18:17

Cytat:

Napisał rrolek (Post 809528)
Cd. OT
Używam albo zawodniczych RK albo DID coś tam 3. 520 albo 525.
Jak zgubiłem to poszedł w glebę. Teoretycznie powinien strzelić po stronie ciągnącej i być wyrzucony do tyłu /w dół więc wzglednie bezpiecznie. Mogę się mylić ofc.

Łańcuch to nie kij, nie da się go pchać. Widziałem jak kolesiowi prawie piętę urwał ale każdy robi jak uważa. :)

Tygrys 74 24.02.2023 05:54

Zawodniczych Powiadasz kol Rolek -ja w te opisy typu super hiper wzmocniony przeznaczony do zawodów dzięki laserowej obróbce swozni mega mocny japońska technologia (laserowy promień spalił Enesa na śmierć) właśnie znowu byłem przed dylematem co kupić bo słyszałem o esjotach ekumach i innych ale w opisach większości tylko jak wyżej i tylko did podaje uciąg np do 520 ert3 ma 3770 kg i dlatego go już mam a miałem do tej pory

Tygrys 74 24.02.2023 05:56

Też zawodnicze rk i jtr i did i did z nich wytrzymywal najdłużej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.