Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Termostat, ale nie zjedzony. W czym problem? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37276)

sudden 31.03.2021 11:45

To może mój wcale nie jest zepsuty ? Myślałem, że temperatura powinna być równo na środku w połowie skali, jak w samochodzie. Sprawdzę dokładnie jeszcze raz jak się trochę cieplej zrobi.

zimny 31.03.2021 11:55

Cytat:

Napisał sudden (Post 726305)
To może mój wcale nie jest zepsuty ? Myślałem, że temperatura powinna być równo na środku w połowie skali, jak w samochodzie. Sprawdzę dokładnie jeszcze raz jak się trochę cieplej zrobi.

Sudden, no właśnie Trampki mają nieco inaczej. W AT jest to do uzyskania być może ale żaden z 4 czy 5 trampków które mialem nie miał takiego czegoś jak stała temp w środku skali jak w aucie.

Było zawsze tak jak pisałem, w normalnej jeździe od 1/4 do połowy skali. W korkach latem pod 3/4.

Tak jak w aucie to jest w DLu 650. Masz tam 5 kresek i normalna temp to 3 kreski. Zawsze i wszędzie. Raz jeden jedyny udało mi się doprowadzić do 4 kresek w korku przez 40min przy 35 stopniach. Tam perfect ten układ działa. Aaa, jadąc szybko przy minusowych temperaturach czasem spadło na 2 kreski na chwilę ale to incydentalnie.

Trampek to zupełnie inna bajka w tej kwestii :)

majo 31.03.2021 12:00

Jak Kiedyś lecieliśmy na 3 Afryki przez zakorkowany Kiszyniów przy temperaturze ok 35C to wentylatory się nie zatrzymywały. W pierwszej XRV miałem prawdopodobnie oryginalny termostat i wydaje mi się, że wskazówka tak nie wariowała, a i na trasie była w 1/4 stali, ocenie przy Tico-Motorad jest na 1/3.

zimny 31.03.2021 12:06

Cytat:

Napisał majo (Post 726307)
Jak Kiedyś lecieliśmy na 3 Afryki przez zakorkowany Kiszyniów przy temperaturze ok 35C to wentylatory się nie zatrzymywały. W pierwszej XRV miałem prawdopodobnie oryginalny termostat i wydaje mi się, że wskazówka tak nie wariowała, a i na trasie była w 1/4 stali, ocenie przy Tico-Motorad jest na 1/3.

Majo, a może to jest kwestia tego otworka z początku wątku? Tzn jeśli jest zatkany to właśnie trzyma wyższe temp i nic nie puszcza do momentu otwarcia.

Nie znam się ale wydaje mi się że to może mieć wpływ na to właśnie wariowanie wskazówki i większe wahania temp?

matjas 31.03.2021 12:16

ten otworek to jest według mojej wiedzy otwór techniczny odpowietrzający i NIC mu do prawidłowego funkcjonowania termostatu i układu w fukcji wzrostu temperatury.
pomyśl w jaki sposób chciałbyś zalać układ glikolem gdyby tego otworu nie było??? termostat jest przecież zamknięty na głucho.

te otwory muszą tam być. są nawet takie z przetkniętym drucikiem, który nie pozwala na zarastanie tego otworka poruszając się podczas pracy silnika.

W GL też mam nowy porządny termostat i wskazówka pływa sobie po skali jak się jej ppodoba. BA! jak dobrze odkręce to czuję, że cieplejsze powietrze leci na nogi :D

m

Mhv 31.03.2021 12:27

No tak, ale układ zalewasz i kontrolujesz po nagrzaniu / dolewasz do zb. rezerwowego. Wtedy termostat jest już otwarty.
Piszę też po ostatnich doświadczeniach - w ciągu roku odbierałem dwa auta z warsztatów (robota wymagała rozpięcia ukł. chłodzenia) i po dojechaniu do domu wymagały dolewki.

zimny 31.03.2021 12:28

Ok, czyli podsumowując, jak sobie ten termostat wyjmę z pudełka tak mam go zamontować nic nie kombinując? :)

Matjas. W GLu to ty masz pewnie jakieś nawiewy, radyjko, lodówka :D pełen wypas. po co się na jeżdżącą ascezę chcesz przesiadac? W sensie xt :o

majo 31.03.2021 12:31

Betu ten termostat z pierwszego wątku jest do Tico, też taki zakładałem made in France, prawidłowo spiłowany z góry. Ten mały zaworek działa jak dźwignia. Wg mnie otwiera się kiedy płyn idzie z chłodnic na obwód przez termostat i wspomaga szybsze otwarcie termostatu. Zimny, jeżeli oring wystaje ciut powyżej rowka to powinno być ok. Odpal moto przed montażem zbiornika i zobacz czy nie ma wycieku spod pokrywy termostatu od strony silnika. Jak wyjmiesz z pudełka to połóż do na górnej obudowie pokrywy termostatu, powinien przylegań do rantu bez szpary.

zimny 31.03.2021 12:38

Cytat:

Napisał majo (Post 726321)
Zimny, jeżeli oring wystaje ciut powyżej rowka to powinno być ok. Odpal moto przed montażem zbiornika i zobacz czy nie ma wycieku spod pokrywy termostatu od strony silnika. Jak wyjmiesz z pudełka to połóż do na górnej obudowie pokrywy termostatu, powinien przylegań do rantu bez szpary.

Dzięki majo, już mam jasność co i jak. Tak zrobię.

matjas 31.03.2021 13:07

Cytat:

Napisał zimny (Post 726320)
Matjas. W GLu to ty masz pewnie jakieś nawiewy, radyjko, lodówka :D pełen wypas. po co się na jeżdżącą ascezę chcesz przesiadac? W sensie xt :o

Bo słabo po piachu idzie, i jak lecę bokiem to mi się kufry odpinają :haha2:

Dojazd do Białego w ub roku to był pierwszy i jedyny raz kiedy musiałem ją podnosić ale ja zawsze ku..wa wjeżdżam tam przez jakąś drogę pożarową.

m


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.