Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Przeróbka pompy paliwa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=95)

Mieciek 31.03.2021 19:26

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne rady.
Wyszło że przekaźnik umar.
Zamówię nowy i zobaczymy co się będzie działo.
@Kazmir
Piszesz że awaryjnie mogę zewrzeć styki żeby pompa pracowała cały czas. Przelewania paliwa jestem świadom. A co z pompą ? Nabije ciśnienie i zatrzyma się (zdusi) ? Nie spowoduje to jej jakiegoś uszkodzenia czy coś ? Pytam z ciekawości bo poczekam sobie na nowy przekaźnik.

ArtiZet 31.03.2021 19:31

Jak pompa napompuje cisnienie to mimo ze ją zasilisz na stałe 12V to nie bedzie "cykać" czyli pracowac dopoki nie spadnie ciśnienie

Mieciek 31.03.2021 20:20

To już zauważyłem.nabiła i cisza.
Ale czy pompa która ma zasilanie ale nie może pompować bo jest zduszona bo ciśnienie już jest nabite.czy wtedy się nie spali /przegrzeje cokolwiek ?

Kazmir 31.03.2021 23:03

No chłopie! Przecież trzpień membrany pompy jest na sztywno połączony ze stykami tejże pompy. Jak nabije ciśnienie to styki są rozwarte i nic się nie pali - nagrzewa itp. Jak ciśnienie spada to pompa cyknie raz, dwa i znowu czeka jak zużyjesz kolejną porcję paliwa.

Mieciek 01.04.2021 09:22

Super info
Dużo sie nauczyłem. Dzięki wielkie.
A pytanie kolejne. Co mogło zepsuć przekaźnik ?
Mogłem ja coś zrobić czy raczej padł sobie sam ze starości?

ArtiZet 01.04.2021 09:29

A próbowałeś psiknac styki kostki jakimś sprajem do poprawiania kontaktu ?
Dziwne, ze padło to na "postoju".
Ja bym zrobił tak: odłaczył kostkę, nabił ciśnienie podłaczajac do pompy zasilanie (zwarcie na chwile przewodu +12V po stacyjce z przewodem od zasilania pompy->schemat Kazmira).
Potem bym podłaczył kostkę do przekaźnika i uruchomił moto-powinien wystartować....potem obserwować czy zgaśnie, bo może jednak nie :-)

Dubel 01.04.2021 10:17

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 726536)
A próbowałeś psiknac styki kostki jakimś sprajem do poprawiania kontaktu ?
Dziwne, ze padło to na "postoju".
Ja bym zrobił tak: odłaczył kostkę, nabił ciśnienie podłaczajac do pompy zasilanie (zwarcie na chwile przewodu +12V po stacyjce z przewodem od zasilania pompy->schemat Kazmira).
Potem bym podłaczył kostkę do przekaźnika i uruchomił moto-powinien wystartować....potem obserwować czy zgaśnie, bo może jednak nie :-)

Już mniej więcej to samo proponowałem parę postów wcześniej. Kazmir opisał to od A do z i przed kupnem przekaźnik sprawdź przewód od przekaźnik do cewki

CzarnyEZG 01.04.2021 10:32

Jedna sprawa - jak założyłem dodatkowy przycisk podający + na pompę w celu zalewania gaźników, to po parokrotnym przyciśnięciu (czujesz jak pompa zaczyna cykać aż nabije ciśnienie) u mnie trzeba poczekać chwile, aż paliwo z pompy wypełni komory pływakowe.
Dopiero wtedy kręcić, żeby odpalił.

Mieciek 01.04.2021 12:53

Spokojnie
Pompa ruszyła.
Styki były w stanie agonalnym więc nie zaszkodziło ich wymienić.
Wszystko to co proponowaliście sprawdzałem co generalnie pomogło mi krok po kroku rozkminić temat.
Przekaźnik jest w drodze tak czy siak.
Ale problem leży chyba gdzieś indziej.
Dziś mnie naszło aby ot tak sprawdzić iskrę. Nigdy nie było z tym problemu więc uznałem to za formalność.
Nie do wiary iskry nie ma. Więc i impulsu na przekaźniku pompy tez nie było.
Przenoszę się do działu elektryki i szukam dalej.
A w zimę robiłem tylko serwis zawiasu i prolinka miało byc tak pięknie. A tu elektryka się popsuła

CzarnyEZG 01.04.2021 13:07

Zobacz czy podczas kręcenia napięcie nie spada poniżej 9V.
Jeżeli tak (a rozrusznik wcale nie musi zwalniać a kręci nadal dziarsko) to CDI nie puszcza iskry na świece i nie działa także pompka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.