Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Przeróbka pompy paliwa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=95)

Dubel 30.03.2021 06:51

Podlacz pompe do ukladu paliwowego , podaj prad na krotko az napompuje gazniki, podlacz pompe do moto , odpal i wtedy sprawdz czy pracuje.

Mieciek 31.03.2021 14:28

zdjąłem zbiornik i zmierzyłem multimetrem gniazdko gdzie się wpina pompa paliwa.
wyłączona stacyjka 0.00 V
włączona stacyjka 0.00 v
kręcenie rozrusznikiem jakieś nędzne 0.82 V
zgaduje ze prąd do gniazdka w ogóle nie dociera
nic nie ruszałem w elektryce od jesieni i teraz nie wiem czy pruć wiązkę i szukać nie wiem czego czy jest na to jakaś mądra metoda?

CzarnyCzarownik 31.03.2021 14:38

Miernikiem ustawionym na DC krótkiego impulsu nie zmierzysz.

Daj tam żarowkę 12V i patrz czy prąd leci.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Mieciek 31.03.2021 15:02

podpiąłem
żarówka nie zaświeciła w żadnej konfiguracji
wychodzi na to że nie dostaje prądu/impulsu

tommi 31.03.2021 15:29

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 726348)
zdjąłem zbiornik i zmierzyłem multimetrem gniazdko gdzie się wpina pompa paliwa.
wyłączona stacyjka 0.00 V
włączona stacyjka 0.00 v
kręcenie rozrusznikiem jakieś nędzne 0.82 V
zgaduje ze prąd do gniazdka w ogóle nie dociera
nic nie ruszałem w elektryce od jesieni i teraz nie wiem czy pruć wiązkę i szukać nie wiem czego czy jest na to jakaś mądra metoda?

Hej,
być może głupie pytanie - plusowa sonda multimetru wpięta we wtyczkę gdzie wchodzi czarno-czerwony przewód, a minusowa sonda do "masy"?

Mieciek 31.03.2021 15:55

nie takie głupie to pytanie
w takim ustawieniu pokazują się różne dziwne wartości po przecinku i czasami ( nie regularnie) jakieś 2,2V
Ale pompa wpięta w gniazdo nie che ruszyć podczas kręcenia rozrusznikiem.
Paliwa nie napompuje
Pamiętam jakieś 4 lata temu jak czyściłem styki i wpiąłem ja w gniazdko (pompa w ręce) to wystartowała i opluła mnie resztką paliwa po przekręceniu kluczyka.
Tutaj zero reakcji.
Czy przekaźnik mógł paść ot tak stojąc sobie w suchym ciepłym garażu?
Znalazłem na starym forum jakieś wyjaśnienie Kazmira jak sprawdzić przekaźnik ale fotki już nie dostępne a opis przerasta moje zdolności elektyka.

Dubel 31.03.2021 15:56

A prąd do przekaźnik dochodzi?

tommi 31.03.2021 16:09

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 726382)
nie takie głupie to pytanie

w takim ustawieniu pokazują się różne dziwne wartości po przecinku i czasami ( nie regularnie) jakieś 2,2V

Ale pompa wpięta w gniazdo nie che ruszyć podczas kręcenia rozrusznikiem.

Paliwa nie napompuje

Pamiętam jakieś 4 lata temu jak czyściłem styki i wpiąłem ja w gniazdko (pompa w ręce) to wystartowała i opluła mnie resztką paliwa po przekręceniu kluczyka.

Tutaj zero reakcji.

Czy przekaźnik mógł paść ot tak stojąc sobie w suchym ciepłym garażu?

Znalazłem na starym forum jakieś wyjaśnienie Kazmira jak sprawdzić przekaźnik ale fotki już nie dostępne a opis przerasta moje zdolności elektyka.

Końcówka pkt 5 jest info jak sprawdzić przekaźnik pompy. Zaczyna się od "if all is good..."
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3e75a63dc2.jpg

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Mieciek 31.03.2021 16:54

@Tommi
fenomenalnie!
@Dubel Do przekaźnika dociera prąd ( środkowy pin)
Po zwarciu czarno/czerwonego i czarno/ niebieskiego ( jak w instrukcji) pojawiło się napięcie na gniazdku pompy i pompa wpięta ożyła.
Po tej operacji wnioskuje iż przekaźnik umar na śmierć.

Zgaduje ze tylko wymiana bo tam nie ma co naprawiać już.
Czy taki przekaźnik pierwszy lepszy z alledrogo za okolice 70 zł będzie git?

Kazmir 31.03.2021 17:28

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Mieciek (Post 726382)
Znalazłem na starym forum jakieś wyjaśnienie Kazmira jak sprawdzić przekaźnik ale fotki już nie dostępne a opis przerasta moje zdolności elektyka.

No bez przesady - to proste.
Na fotce jest widok wtyczki którą "wsadzamy" w elektroniczny przekaźnik pompy paliwa.
Wtyczkę wypnij z przekaźnika. Na środkowym pinie ma być napięcie po przekręceniu stacyjki (12V spr. żarówką). Na włączonym zapłonie zwierasz środkowy pin z prawym (tak jak na fotce zaznaczony jest wył.) i pompa ma pompować. Jeśli nie ma napięcia na środkowym, albo pompa nie pracuje szukaj przerwy w przewodach i podłączeniach. Na pracującym silniku można spróbować neonówką sprawdzić, czy coś idzie z cewki zapłonowej (żadną żarówka itp) Można sprawdzić na wyłączonym zapłonie miernikiem ustawionym na "ciągłość obwodu - (buzer brzęczy jak zwieramy dwa przewody miernika) miedzy lewym pinem, a cewką zapłonową. Szukać tej cewki do której podłączony jest obrotomierz. Jeśli jest sterowanie , a po wpięciu kostki nie działa pompa to jest zwalony przekaźnik pompy:(

Na czas zakupu sprawnego można zmostkować tak jak na fotce, ale pamiętaj! Jak moto fiknie na bok to mimo zgaszonego silnika, a załączonej stacyjki pompa dalej pracuje i może przewodami z komór pływakowych wyciekać paliwo. Jak kapnie na gorący kolektor może być nie fajnie. Po to jest wstawiony ten elektroniczny przekaźnik pompy paliwa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.