Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Przeróbka pompy paliwa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=95)

szarik 20.02.2020 14:26

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 669245)
Albo po prostu dodaj diodę i efekt bedzie ten sam.

Zastanawiałem się jeszcze czy to jest tranzystor, a nie właśnie dioda. Bo to ma tylko 2 nogi używane (ta środkowa chyba jest ucięta? A nie zagięta w dół i do czegoś przylutowana?).

Na youtube wpisz "xrv750 fuel pump diode"

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Jest dokładnie tak jak piszesz , środkowa nóżka jest ścięta . Nie chciałem wyginać tego elementu cokolwiek to jest , aby niczego nie urwać a opis jest od dołu.
No nic będziem testować , swoją drogą jeśli wlutowanie tego elementu miałoby rozwiązać problem to jest to bardzo prosty zabieg. Zobaczymy :Thumbs_Up:

CzarnyCzarownik 20.02.2020 15:08

Generalnie to się nazywa "flyback diode" jest o tym na wikipedii, ale tylko po angielsku.

Tak w skrócie: jak przez cewkę płynie prąd i nagle odpinamy od niej zasilanie to ten prąd nadal chce płynąć. (Cewka działa trochę jak koło zamachowe). Przez to aby prąd nadal płynął to musi powstać nieszczęsna iskra, aby prąd popłynął przez otwarty obwód między stykami.

Ta dioda sprawia, że prąd ma dodatkowy obwód i płynie sobie w kółko, z pominięciem styków.

To jest dioda prostownicza, podczas załączania cewki żaden prąd przez nią nie płynie, bo w tą stronę ona nie przewodzi. Jednym słowem nie przeszkadza, a pomaga :D

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Soltys 07.03.2021 20:40

Odkopię temat, bo i na moją Afrykę przyszła już pora. :at:
Przekopałem cały wątek i jak by ktoś podrzucił instrukcję jak podłączyć płytkę to będę bardzo wdzięczny.:umowa:
Nie ukrywam że jestem zupełnym debilem prądowym, ale myślę że dam radę:D

R2D2 08.03.2021 08:58

Dasz radę , podeślij mejla do siebie to wyślę instrukcję i podpowiem co nieco :D

Soltys 08.03.2021 11:23

soltysldz@wp.pl
Już próbowałem jej grozić, ale nie pomogło :haha2::haha2:

R2D2 25.03.2021 22:24

I jak tam walka z pompą ? , zrobiona czy płytka się jeszcze sezonuje :D

Mieciek 29.03.2021 14:50

Hejka
Pacjent RD04
Jesienią jeździła bez problemu.
Kilka dni temu próby odpalania wykazały że pompa nie pompuje.
Rozebrałem okazało się że styki (już kiedyś czyszczone) wyglądają bardzo źle.
Miałem zestaw naprawczy wiec wymieniłem cały mechanizm styków skręciłem zlutowałem i pupa pompa nadal nie startuje.
Jestem trochę średnim elektrykiem. Ale piny we wtyczce są ok.
Bezpieczniki wszystkie są ok
co jeszcze mogę sprawdzić (i gdzie się to znajduje) co mogło by wpływać na unieruchomienie pompy ?

ArtiZet 29.03.2021 14:52

Zestaw naprawczy TourMax ??
Rozbierz pompe jeszcze raz i posprawdzaj czy dobrze podłaczyłeś...podłacz tez pompę "na krótko" zanim zamontujesz w moto.

Mieciek 29.03.2021 15:17

Zestaw naprawczy nie wiem. Pudełeczko było bez jakiegokolwiek nadruku a woziłem to ze sobą już chyba z 4 lata.
Zakładam że nie tourmax.
Na krótko czyli kabelek z każdego bieguna akumulatora do wtyczki pompy?
Jeśli tak to mogę coś tutaj pomylić na odwrót spiąć czy też spalić (pytam bo serio nie wiem)?

ArtiZet 29.03.2021 15:24

Poka fotę albo jakie masz kolory kabli ??
Standardowo zielony to "minus" a czarno-żółty to "plus" ale widziałem tez wersję, że "plus" był czarno-niebieski


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.