Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Arai Tour X4 czy Shoei Hornet ADV SOVEREIGN (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40011)

Cezar3 14.04.2021 22:24

Mam araia i to najwygodniejszy kask ever, dla mnie.
Co do przylegającego pinlocka, fakt - przylega. Oddałem na gwarancji, coś tam pokombinowali. Na razie jest ok.
Natomiast shoei ciśnie od góry, ale go ugniotę. Te same rozmiary M.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

jabolos 14.04.2021 22:41

@konrade to jest to same miejsce, które zaznaczyłem, tyle, że pod materiałem.

konrade 15.04.2021 07:19

Cytat:

Napisał jabolos (Post 729512)
@konrade to jest to same miejsce, które zaznaczyłem, tyle, że pod materiałem.

Wiem, dlatego sie dziwie, ze u mnie slychac normalnie, a u Ciebie nie

Onufry22 15.04.2021 07:50

Cytat:

Napisał crimson (Post 729471)
Mi gość w sklepie mówił, że na szkoleniu Shoei im mówili, że jak ucisk jest jakiś punktowy, to można ugniesc w tym miejscu EPS, np. łyżeczką. Nie próbowałem


Kiedyś dostałem z Shoie testówkę i mnie uciskała. To chłopaki poszli do drugiego pokoju napie.... konkretnie. Mówili to nie jest widok dla klienta, ale mówili, że robią to gumowym młodkiem od glazury:)
Jeżeli ciśnie to śmiało możesz walić oczywiście nie w kask tylko w wyściółkę.
W SHoi jest tak, że do każdego rozmiaru masz 3 rozmiary wyściółki i zmiana rozmiaru też pomaga.

radiolog 15.04.2021 08:08

Cytat:

Napisał jabolos (Post 729489)
Mariusz S z którego roku masz tego Araia? Miałem zaproponować to co Marian. Ściągnij sobie instrukcję do kasku, zdemontuj policzki i po zdjęciu z nich zewnętrznego materiału będziesz miał dostęp do gąbki. Następnie zerwij tą cieńszą warstwę jak na przedstawionym wyżej zdjęciu. W instrukcji jest wszystko opisane.


Jak dla mnie to Arai ma dwie wady (O cenie nie wspominam). Wspomniany wyżej pinlock. Nie wiem co trzeba zrobić aby poprawnie go założyć aby przylegał uszczelką po obwodzie i jednocześnie nie kleił się powierzchnią do szyby. A druga wada to miejsce na słuchawki interkomu. Trzeba trochę pokombinować z umiejscowieniem słuchawek aby dźwięk był dobrej jakości.


Dokładnie pinlock w arai cokolwiek by się nie robiło zawsze parował i złośliwie w polu widzenia. Całkowicie niedostosowany do montażu słuchawek również

ctomch 15.04.2021 09:26

Z pinlockiem w Arai też miałem problem, męczyłem się i dokładnie jak napisał Radiolog, zawsze parował na środku przed oczami. Już się miałem poddać, ale kupiłem nowe pinlocki (mam dwie szyby), założyłem i........., cud. Nie kręcąc kołkami udało się za pierwszym razem. Nie wiem, może to kwestia samych pinlocków? Co do słuchawek, mam Cardo i słuchawki umieszczone we wgłębieniach w boczkach, nie mogę narzekać, montaż bezproblemowy.

kolka kolonko 15.04.2021 09:42

Oryginalny pinlock, który daje arai wraz z kaskiem jest do dupy. Po pierwsze jest za ciasny, po drugie to jest gorsza wersja pinlock 70. Kupiłem pinlock 120 i jest ok. Dokupiłem kolejny, tym razem protectint i też jest ok. Przylega na całym obwodzie

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

44FG 15.04.2021 09:58

Możesz też kupić mniejsze policzki do X4.
https://www.motoin.de/Kaski/Akcesori...ml?language=pl

Emek 15.04.2021 10:03

Problem że jak ciśnie to z reguły w baniak a nie w policzki.

jabolos 15.04.2021 10:05

Cytat:

Napisał kolka kolonko (Post 729560)
Oryginalny pinlock, który daje arai wraz z kaskiem jest do dupy. Po pierwsze jest za ciasny, po drugie to jest gorsza wersja pinlock 70. Kupiłem pinlock 120 i jest ok. Dokupiłem kolejny, tym razem protectint i też jest ok. Przylega na całym obwodzie

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Ja dostałem już w zestawie 120, ale co z tego jak nie pasuje. Regulacja pinami nic nie daje, ponieważ albo nie przylega po całym obwodzie albo skleja się z szybą.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.