Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Kobiety, jak tam wasze hamulce? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9291)

jagna 27.04.2011 21:32

Cytat:

Napisał majki (Post 174269)
Ciekawy ten "statyw" ma kształt :hehehe:

No wiesz, u nas na zachodzie to nawet statywy mamy lepsze :D

ucek 28.04.2011 18:02

he he he! :haha2: Brawo Jagna - instrukcje dla kobiet powinny być pisane dokładnie w ten sposób :D:Thumbs_Up::D:Thumbs_Up::D

Kazmir 28.04.2011 20:40

Cytat:

Napisał jagna (Post 174159)
... czyli wymiana klocków hamulcowych w wersji lejdis.
A więc drogie lejdiski – do roboty!

Przednie jak i tylnie hamulce w motocyklu, składają się z pompy hamulcowej, przewodu hamulcowego i zacisku hamulcowego. Naciskając dźwignie hamulca, powodujemy ruch tłoka w pompie hamulcowej, która zwiększa ciśnienie w płynie hamulcowym. Ten płyn wędrując poprzez przewód hamulcowy wyciska tłoczki hamulcowe znajdujące się w zacisku na tarczy, a tłoczki dociskają mocniej klocki do tarczy zwiększając sile tarcia, co powoduje hamowanie motocykla. Proste i banalne, prawda?

Jagna, a co sprawia, że klocki jak puścimy klamkę to cofają się, bo inaczej przecież cały czas by tarły o tarczę???

pałeł 28.04.2011 22:26

podciśnienie Kazmir :D mierzymy w Pa :)
bo zbiornik u góry jest zamknięty membrana,

a tak na marginesie fajny ten przewodnik i w ogule
ps śrub nie luzujemy nigdy grzechotka:) są do tego inne narzędzia :)

Kazmir 29.04.2011 10:18

2 Załącznik(ów)
pałeł po pierwsze to daj się trochę wykazać jagnie!!!:)

Po drugie pudło !!! i kurna żółta kartka;):haha2: Jak byś zamknął hermetycznie układ hamulcowy to dopiero mogłoby się dziać - zwłaszcza jakby się płyn chwilowo zagotował.
Specjalnie dla ciebie foty pokrywki pompy hamulcowej z znaczonym kanalikiem przepuszczającym powietrze:) Dobrze, że miałem pompę luzem.

Gramy dalej.....

Babel 29.04.2011 10:21

Kazmir - a tego nie wiedziałem ze są takie kanaliki - całe zycie człowiek sie uczy :)

podos 29.04.2011 10:22

Zółta kartka II: brak Loctite na śrubach zacisków.

Babel 29.04.2011 10:26

Cytat:

Napisał podos (Post 174620)
Zółta kartka II: brak Loctite na śrubach zacisków.

Racja -Dodatkowo ja tez za każdym razem jednak wyjmuje tłoczki z zacisku czyszcze i wkładam na jakis specjalny smar (Dandy mi sprzedał) i do prowadnic zacisków tez jest jakie specjalny smar.
Ale poza tym rewelka :Thumbs_Up:

matjas 29.04.2011 10:34

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 174614)
Jak byś zamknął hermetycznie układ hamulcowy to dopiero mogłoby się dziać

de facto układ jest zamknięty hermetycznie - płyn przemieszcza się w górę i w dół nie zmieniając w normalnych warunkach objętości. a że od góry jest diafragma a nie twarda pokrywa jak to wygląda na pierwszy rzut oka....
tak tylko się czepiam słówek ;)
tak nawiasem to często zdarza się, że przy wkładaniu nowych klocków i cofaniu tłoczków płyn wylewa się górą - znaczy się było w międzyczasiu dolewane.

teraz kwestia do dyskusji: IMO jeśli przy założeniu nowych klocków cofnie się tłoczki i dopełni zbiornik na maxa świeżym płynem to aż do żużycia klocków nie bedzie potrzeby dolewki - poprawcie mnie jeśli się mylę.

matjas

Ola 29.04.2011 11:14

Panowie, przecież w temacie jasno stoi:
Cytat:

... czyli wymiana klocków hamulcowych w wersji lejdis.
,

a Wy tu jakieś swoje, męskie, metody "narzucacie":). Przecież nie jesteśmy w dziale technicznym. My będziemy i tak po swojemu. A i tak wiadomo, że bez Was się nie da ;).

Jagna pisz, pisz dalej. Na pewno nie jedna białogłowa skorzysta ze sprawdzonych przez lejdiskę metod.

Techniczną burzę wywołałaś :dizzy:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.