Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wskaźnik paliwa / rezerwy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6356)

Adampio 06.02.2015 13:54

W Trampku jest rezerwa rezerwy czyli prawe zagłębienie baku, z którego można na postoju przelać jeszcze trochę benzyny nad kranik. Królowa tego nie ma?

jorge 06.02.2015 15:47

Cytat:

Napisał fassi (Post 416054)
Pozatym polowa Forum ma zaklejone zebatki zdawcze, nawet te co Maja dopiero po 20tys przebiegu ;)

że po co ?

fassi 06.02.2015 15:58

No jak to po co? Zeby walek sie nie wyjechal ;)

Jeden popelnil tutorial i sie zaczelo

Fizolof 06.02.2015 18:53

Nabijacie się z Niemców, a funkiel nówkę trzymaną pod kocem w garażu z przebiegiem 30tyś km to każdy by później chciał odkupić :osy:

Dzieju 06.02.2015 22:25

Cytat:

Napisał Adampio (Post 416055)
W Trampku jest rezerwa rezerwy czyli prawe zagłębienie baku, z którego można na postoju przelać jeszcze trochę benzyny nad kranik. Królowa tego nie ma?

Oczywiście że ma, w 03 i 04 są nawet 3 rezerwy.
Pierwsza wskazuje ok 8-8.5 ltr, druga ok 5 ltr a trzecia ma ok 1.5 ltr :)
Także Królowa daje sobie radę ...... eeeeeee znaczy wspomniane królowe 03 i 04 bo te młodziutkie siksy 07 już nieeeeee :haha2:

Cytat:

Napisał fassi (Post 416077)
No jak to po co? Zeby walek sie nie wyjechal ;)

Jeden popelnil tutorial i sie zaczelo

Ale bądź szczegółowy które modele są najczęściej tak profanowane.
Czy przypadkiem nie te nowsze/młodsze?
Mój ma ponad 200tys i spokojnie może się równać z niektórymi sztukami mającymi do 100tys przelotu i mniejszymi.
Ale może te z małymi przebiegami mają 2 z przodu :)

fassi 06.02.2015 22:39

Dzieju, przewaznie afryki 7mki sa zaklejone. 3jek tam juz malo na forum, jak juz to sa picowane jak rolsrojsy. No oldtajmery ida za 2 lata.

Jest jeszcze czesc ludzi ktorzy maja afryke z salonu i na niej pyrkaja do dzis. Wspomniany przezwmnie mcGyver (na IM byl) ma na liczniku pol miliona oryginalne. Pisalem gdzies o tym tutaj.

Kwestia walka na niemieckim forum jest taka. Ci co jezdza afrykami z salonu zauwazyli niejednakowe zuzycie przy tym samym uzytkowaniu. Czyli jednym walek siadal przy 50, innym przy 100 a inni krecili po 250tys km i nic. Pytali w hondzie dlaczego toto i kitajce powiedzieli ze zmienili wtedy dostawce czesci (lata 90te) i walki tez sie zmienily. Im starsza afryka tym lepszy walek.

Kilka lat temu ktos znalazl hiperduper klej na zebatki, zrobil tutorial i wszyscy zaczeli kleic.

Ogolnie na forum AT niemieckim jest nudno. Sa tylko ortodoksyjni posiadacze afryk co je ujezdzaja od wielu lat. Ale grono stale, bo Ci co poszli na KTM i Bemwe sa juz dawno na innych forach ;)

Lepi 06.02.2015 22:52

Widzem ze jakosc japonii niestala..

Dzieju 06.02.2015 22:53

To kiepsko im wyszła zmiana dostawcy.
Lepi a kto jest teraz stały w jakości?
W robocie dostaliśmy nówkę DAFa w styczniu zrobił 8 tyskm i już naklejki schodzą, był na akcji serwisowej bo jakaś partia miała wadę grożącą podobno zapaleniem.
Za to stare Iveco mimo swoich bolączek zrobiło na razie 600tyskm i turla się dalej.
Wszystko stare jeszcze długo pojeździ, nowe zdechnie a staruszki będą nadal sobie jeździć.

Artek 01.01.2017 15:40

W zbiorniku paliwa zamontowałem termistor ( czujnik paliwa od Tico), oryginalnie w afryce jest podłączona żarówka 12v 3W. Z pewnych względów nie chcę żarówki a w liczniku mam możliwość zamocowania diody led. Wydaje mi się, że muszę obciążyć rezystorem zastosowaną diodę. Jaką diodę kupić i jaki rezystor? Jak to podłączyć(łopatologicznie)?

Kazmir 02.01.2017 09:06

1 Załącznik(ów)
I=P/U I= 3W/14,5V= 0,2A
R=U/I R=14,5V/0,2A= 72,5Om
Zamiast żarówki podłączasz rezystor, a na tym rezystorze równolegle led'a. Są led'y już z wbudowanym rezystorem na 12V. Nie robiłem takiej rzeźby. Możesz zostawić żarówkę i ją schować, a do żarówki równolegle podłączyć led'a zachowując odpowiednia biegunowość. Nie wiem? Trzeba poeksperymentować ze względu na zupełnie inne właściwości żarówki i led'a.:confused: Najlepiej pobaw się z tym "pająkiem" na stole, zanim coś namotasz w instalacji;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.