Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowy motocykl - leasing konsumencki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34341)

SMP 24.02.2019 22:23

Cytat:

Napisał MarekM (Post 625597)
Planuję zakup nowego (ewentualnie demo) motocykla, ale muszę się posiłkować kredytem / leasingiem.

Pytanie dotyczy właśnie leasingu KONSUMENCKIEGO.

Od zawsze pracuję na umowę o pracę (realizuję cudze marzenia) i zważywszy, że emerytura jest już na horyzoncie, to się raczej już nie zmieni :(

Z wstępnego rozeznania, wnioskuję, że leasing konsumencki jest dużo tańszą opcją niż kredyt, a zatem jeżeli są na forum osoby, które poszły tą drogą, proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Każde doświadczenie, uwaga, komentarz będą dla mnie bardzo pomocne.

To będzie ostatni zakup motocykla w mojej "karierze" (pierwszy zakup był 37 lat temu).

Ostatnie zdanie strasznie smutne....:)
Ale wracając do tematu to dlaczego akurat leasing skoro nie masz firmy? Jeszcze rozumiem przy działalności i kosztach. Ja już przerobiłem wszystkie możliwe sposoby finansowania pojazdów i ostatnim razem skończyłem na najprostszym co może być czyli pożyczka gotówkowa. Leasingowym pojazdem może być problem wjechać lub wyjechać z niektórych krajów, już byli tacy co wracali z granicy a mieli nawet te pseudo upoważnienia od leasingu (zwykły czarnobiały wydruk za który trzeba dodatkowo zapłacić a nie gwarantuje on przejazdu). Trzeba więcej wydać na ubezpieczenie bo np potrzebujesz GAP. Leasing krzywo patrzy na zewnętrznych ubezpieczycieli i często każe sobie dopłacać za zgodę na samodzielne ubezpieczenie.

luk2asz 24.02.2019 22:45

Cytat:

Napisał MarekM (Post 625672)
No właśnie szukam :)

Szukajcie, znajdziecie :-)

Większość leasingów konsumenckich w Polsce to farbowany lis. Np. VW Leasing - to nic innego jak kredyt z umową gwarantującą odkup pojazu przez dealera. Ale oni nie robią motocykli.

Jaka ma być cena tego nowego motocykla, jaka wpłata i jaki okres ?
Może kredyt "samochodowy" będzie Ok ?

MarekM 24.02.2019 22:53

Cytat:

Napisał SMP (Post 625674)
Ostatnie zdanie strasznie smutne....:)...

Czasu nie zatrzymasz.

Cytat:

Napisał SMP (Post 625674)
...dlaczego akurat leasing skoro nie masz firmy? Jeszcze rozumiem przy działalności i kosztach.

Ponieważ powinien być odczuwalnie tańszy od kredytu (jakiegokolwiek). Pisałem o tym wyżej :)

Jeżeli różnica będzie marginalna to odpuszczę, ale mam nadzieję, że jednak będzie taniej.

Cytat:

Napisał SMP (Post 625674)
... Trzeba więcej wydać na ubezpieczenie bo np potrzebujesz GAP. Leasing krzywo patrzy na zewnętrznych ubezpieczycieli i często każe sobie dopłacać za zgodę na samodzielne ubezpieczenie.

Mylisz leasingi - w konsumenckim nie ma opcji - ja czy on.

Pojazd należy do leasingodawcy i to on i tylko on może go ubezpieczyć. Argument za niższymi stawkami w tekście powyżej :)

To będzie "nowy klasyk" - za granicę się nie wybieram, jedynie na kawę, nad morze (mieszkam nad morzem) :D

kristoch 24.02.2019 22:59

Nie będę wchodził w polemikę czy LK jest tańszy od kredytu - taki tylko komentarz:
1. Leasingodawca wcale nie musi mieć nie wiadomo jakich zniżek na ubezpieczeniach bo pomimo skali ma tez szkodowość.
2. Koszt ubezpieczenia to nie koszt finansowania, a że w Twoim przypadku brak zniżek jest dla Ciebie niekorzystny to już inna historia.
3. Jeśli nawet leasingodawca ma tańsze ubezpieczenie to po co ma się tym dzielić z Tobą, oszczędność zwiększy jego marżę.
4. Zastanów się nad taką opcją: weź kredyt gotówkowy (jak masz zdolność to bez zabezpieczeń będzie, można znaleźć relatywnie tanie <10%]. Nie będziesz musiał kupować AC wcale.
5. Wreszcie na nowe moto importerzy mają czasem promocyjne finansowanie i ubezpieczenia - sprawdź. Pamietam np. Był kredyt w BMW 3x33 i bardzo korzystne stawki ubezpieczenia. Honda miała 50/50 i inne (0 kosztów).

LK jest w PL niszowy z jakiegoś powodu. Gdyby był tak bardzo korzystniejszy od kredytu (jak leasing w działalności) to by wszyscy o tym wiedzieli ;-)

MarekM 24.02.2019 23:09

Trafne spostrzeżenia :Thumbs_Up:

Gotówkowy z RRSO w granicach 10% mam "od ręki", ale ja celuję w 5.0 :)

Na razie mamy burzę mózgów (super), ale liczę, że w końcu odezwie się praktyk (leasingu konsumenckiego) :D

SMP 24.02.2019 23:43

Cytat:

Napisał MarekM (Post 625677)
Czasu nie zatrzymasz.





Ponieważ powinien być odczuwalnie tańszy od kredytu (jakiegokolwiek). Pisałem o tym wyżej :)



Jeżeli różnica będzie marginalna to odpuszczę, ale mam nadzieję, że jednak będzie taniej.





Mylisz leasingi - w konsumenckim nie ma opcji - ja czy on.



Pojazd należy do leasingodawcy i to on i tylko on może go ubezpieczyć. Argument za niższymi stawkami w tekście powyżej :)



To będzie "nowy klasyk" - za granicę się nie wybieram, jedynie na kawę, nad morze (mieszkam nad morzem) :D

w każdym leasingu TY płacisz za ubezpieczenie, mimo że ubezpieczasz nie swój przedmiot. Mylisz leasing z najmem długoterminowym w którym wszystko jest wliczone w czynsz najmu. Leasingodawca będzie realizować swoją marzę na każdym produkcie, to że oni mają duże zniżki to mity, nawet jeśli, to zysk z tych zniżek zostaje u nich. Nie ma opcji, żeby leasing konsumencki był dla os. fizycznej tańszy niż kredyt samochodowy, a jak znajdziesz dobrą ofertę to i kredyt gotówkowy.

--

https://facebook.com/SztukaMotoPodrozy/

MarekM 25.02.2019 00:04

Nie polemizuję, ale się nie zgadzam :)

Skoro nikt leasingu konsumenckiego na moto nie brał, temat można uznać za wyczerpany.

Czas pogadać z leasingodawcami -zobaczymy co będą mieli do powiedzenia :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

MrWaski 25.02.2019 00:45

Cytat:

Napisał MarekM (Post 625679)
Gotówkowy z RRSO w granicach 10% mam "od ręki", ale ja celuję w 5.0 :)

W gotówkowym nie musisz bulić AC, a to sporo! Chyba że chcesz płacić AC tak czy tak...

Fizolof 25.02.2019 00:53

Wg mnie kupić nowy motocykl na który mnie nie stać (tzn. brać kredyt) i nie wykupić AC to strzał w kolano...:vis:

MarekM 25.02.2019 07:08

W moim wieku, najpierw oszczędzanie, potem wydawanie to słaby pomysł, szczególnie w kategorii "moto" :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.