Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Suzuki Vitara krótka czy w longu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33680)

matjas 24.11.2018 22:35

w terrano II koniecznie obczajcie mocowania tylnych pasów /dolne to na wysokości uda/ - u mnie auto było dość znośnie zdrowe korozyjnie a tam po prostu nie było już kompletnie życia i jak zacząłem to dłubać to wyszło, że wisi dosłownie na słowie honoru. W przypadku lepszego JEB plażaserowie z tyłu lecieliby jak ulęgałki.
poza tym auto było fajne - wygodne, niestety spalanie mnie wykończyło. jeszcze dzisiaj nie pojmuję jak mogłem jeździć takim smokiem.

do końca również nie zmęczyłem tematu zapalonej kontrolki airbaga kierowcy.
temat o Vitarze wiem - ale mając do wyboru wiertarę i Tyrana to bym się nawet chwili nie zastanawiał i brał Nissana.
ja miałem wersję autobus 7 osób i to było naprawdę super - dzieciaki do dziś wspominają :D

m

Marcinnn6 25.11.2018 14:38

CzarnyEZG a z którego roku to twoje terrano? W benzynie masz? fajnie ta zabudowa wygląda
Matjas dlatego tylko gazociąg do takiego auta. Jak w ogłoszeniach popatrzyłem to terrano sporo dizli jest a benzyn w sumie jak na lekarstwo.

No i piszą, że skrzynia sprawia problemy w sensie że jest nietrwała.

CzarnyEZG 25.11.2018 16:08

T2 z 2002 roku.

2.7 TDI (nie chciałem benzyny, bo w wielu krajach jest problem z dostaniem LPG)

Benzyna w Terrano to albo kondon 2.4 R4 albo 3.0 V6, które trudno dostać (a w T2 nie występuje praktycznie) myślałem o benzynie+LPG żeby zasilać webasto i lodówkę z LPG, ale łatwiej było z dieselem.

A odnośnie skrzyni - wystarczy wlać litr oleju dodatkowo przez wybierak i daje radę (łożyska, które padają są smarowane)

blacha_świecie 26.11.2018 10:37

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 612838)
hehe, też ostatnio mnie wierci w dupie jak to ładnie określił Wojtek, żeby kupić sobie Vitarę. Tylko i wyłącznie myślę o długiej, żeby gdzieś z rodziną sobie na Bałkany, Rumunię skoczyć. Tam spokojny ofik - bez katu.
Kwestia, że ma być to benzyna tylko i wyłącznie, coby zagazować.
Jak te sprzęty znoszą gaz? Można gazować śmiało?

Bardziej podobają mi się te wersje kanciaste, czyli I seria przed liftem - ale to już starawe sprzęty jednak. Np, tutaj wygląda naprawdę spoko, ale cena jest dosyć spora - na zakup chciałby wydać, tak do 15tysi - :

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki...html?;promoted

albo polifcie - cena bardziej w budżecie, gaz założony i nowsza:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki...html?;promoted

co myślicie? Drogie to jest w utrzymaniu? Jak się nie topi w błocie

Vitara oraz Grand Vitara to całkiem dwa inne auta. Różnią się praktycznie wszystkim. W ciężki teren jak najbardziej Vitara a do bardziej lajtowej jazdy w terenie oraz wypadów z rodziną poza miasto, jak najbardziej Grand Vitara (5-cio drzwiowa).

Mhv 26.11.2018 11:05

Cytat:

Napisał bicio (Post 612897)
Tam gdzie mieszka Wojtek lajtowa terenówka do jazdy na co dzień ma sens.

Eeeee odpowiadałem Marcinnnowi6, ale właściwie sens zachowuje:)
Do tego dodam, że jak się już kto uprze na terenówkę do jazdy codziennie, to dobrze przeserwisować, nie modyfikować nic bo się spirala zbrojeń rozkręci:D
Ewentualnie opony AT zamiast szosówek o rozmiarze standard:)

Terrano 2,7 ma generalnie dobrą opinię

Gończy 26.11.2018 11:26

Bierz długą.

matjas 26.11.2018 11:56

Terrano 2,7 ma generalnie dobrą opinię

Tylko trza szukać na osprzęcie Boscha bo na japońskim nikt nie chce się za to brać...

No i jak pisano tylko gaz :) 2.7 i tak jedzie przeciętnie a swoje chleje. 2.2Pb lpg się przesuwa ale w takim wózku zwłaszcza na czarnym ma to drugorzędne znaczenie.

M

Palnik 26.11.2018 12:10

miałem Grand ''Gitarrę'' i powiem że była super . Sztywna rama , stały napęd 4x4!! wyjedziesz z każdej zaspy i dziury !!! Problemem jest trochę słaby silnik 1.9 ...jak pamiętam coś ok. 130 kM ?? na auto , które waży ponad 1,5 tony to trochę mało. Silnik francuski Renault - od razu blokowanie się zaworu EGR. Ale nie kosztowna to naprawa . Troche dużo pali 9-10 l . Ale całość poza tym dobra. Żona płakała jak sprzedawałem :)

Emek 26.11.2018 12:31

Terenówka co pali 9-10 litrów to majątek. Moja Toya poniżej 12 to bardzo niechętnie schodzi a w terenie to już mission impossible.

CzarnyEZG 26.11.2018 12:37

Pany, ale Vitara i Grand odpadają, bo Wojtek chce w niej spać.

Emek, moje Tarpano też bliżej 15 gnojówki niż 10 wychodzi.
Kurde, zawsze się zastanawiam jak ludzie mówią ile im sprzęty palą, to ja chyba jeździć nie umiem :/

Matjas, ale 2.4 w porównaniu do 2.7 TDi to nie dość, że nie jedzie, to jeszcze w terenie momentu niema.
Taki kibel do kwadratu i do tego jeszcze z sypiącym się rozrządem.
Osprzęt Zexela i jego brak serwisowalności to miejska legenda.
Paproki tego nie ruszają (i dobrze) normalny zakład się podejmuje)

Ja mam Terrano 2 nieco dozbrojone i jeżdżę nim na co dzień do pracy (około 10 km w jedną stronę). Wychodzę z założenia, że jak będzie stał, to go szlag trafi szybciej niż jak będzie w ruchu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.