Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Fotowoltaika - ktoś jest na bieżąco? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34142)

consigliero 26.08.2020 16:19

1 Załącznik(ów)
Już myślałem że u mnie coś mało wyprodukowało ale popatrzyłem tylko na bieżący miesiąc, sumarycznie nie jest źle, ale nie wiem jakie mam zużycie.


Melon 26.08.2020 17:36

Cytat:

Napisał tommi (Post 694478)
I jednostki, które są zawsze na tak, bo tak ;)

Był taki film JESTEM NA TAK :D

kristoch 26.08.2020 17:48

Cytat:

Napisał bukowski (Post 694429)
Kur..., tu też szukacie spisku? Jaki prezes jakiej firmy dostarczającej prąd?
W Polsce wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż prądu jest podzielona na różne podmioty. Nie możesz być elektrownią, która swoimi kablami dostarcza i sprzedaje prąd Kowalskiemu.
FV jest oczywiście problemem dla sektora energetycznego - zarówno dla produkcji (spada zapotrzebowanie na ich prąd, a sami nie chcą/nie umieją inwestować w OZE, te parę GW na Bałtyku to jest śmiech na sali), przesyłu (muszą inwestować ostro w infrastrukturę), dystrybucji (pojawiają się rozproszeni, mało przewidywalni producenci, którym nie można kazać zwiększyć czy zmniejszyć) oraz sprzedaży (prąd z domowej FV jest niesprzedawalny, a z drugiej strony zmniejsza popyt na "normalny" prąd z elektrowni).

Cały ten ruch z domowymi FV ma o tyle sens, że zmniejsza ilość wyprodukowanego CO2. Wiem, że tutaj jest mocna frakcja wypierająca itd., ale nawet jeśli nie wierzycie w związek emisji CO2 z klimatem, to trudno wyprzeć fakt, że emisja CO2 kosztuje. Drugi sens jest taki, że pojawienie się nowych źródeł prądu wymusi w końcu na energetyce zbudowanie infrastruktury bilansującej, co jest literalnie największym problemem - nikt tego nie robił przez lata i zaraz będzie katastrofa techniczna. Świeży artykuł profesora Świrskiego - bardzo mądry gość i na energetyce w skali makro zna się. https://biznesalert.pl/kalifornia-bl...nergetyka-oze/

W każdym razie, nie szukajcie spisku ani dziejowego przekrętu. Te nasze zgrywusy nie umieją zwykłego wałka na respiratorach zrobić...


😀

No to widzę, że nie udał mi się sarkazm skoro nawet sam mistrz ciętej riposty (tu piszę poważnie i z wyrazami uznania) widzi we mnie zwolennika teorii spiskowych.

bukowski 26.08.2020 18:01

e tam, to bylo do Kazmira :)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

bukowski 26.08.2020 18:04

Cytat:

Napisał matjas (Post 694360)
Przy całym tym koszcie instalacji bardzo dziwi mnie ze ludzie nie idą krok dalej i po prostu nie odcinają się od sieci w pizdu.
:)

Matjas, popatrz na problem inaczej. za te 20% (w praktyce mniej, trzeba sobie dobrze moc zainstalowana dobrać albo podnieść trochę mocy przyłączeniowej) kupujesz sobie bezobsługowy magazyn prądu o nieograniczonej pojemności :)


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Kazmir 26.08.2020 18:10

Tiaaa. Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia w kwestii technicznej to szuka spiskowców?
Myślałem, że już wolne jest to forum od "żarówek", które czasami błyskają napięciem 260V;)
Dużo słońca z wafla monokrystalicznego i oczywiście 3xTAK;)

fassi 26.08.2020 18:12

Nie mam teorie spiskowej. Nie spałem na fizyce w podstawówce. Ponizej 48 Hz sieć wyłącza wszystko automatycznie. W tym roku już mieli 49,1 Hz i byli blisko wyłączenia paru obwodów.

Kto nie spał to wie że frekwencję trzyma ogromną turbina z kołami zamachowymi aby było idealnie 50 Hz. Tysiące małych elektrowni destabilizuje sieć tak mocno że nastąpi automatyczne wyłączenie.

Niemcy wyłączają atom i węgiel. Utrzymanie frekwencji sieci przy tylu małych elektrowniach jest niemożliwe fizycznie.

Szkoła podstawowa klasa 6ta.

Bukowski. Wytworzenie Twoich ekologicznych paneli fw wytworzyło już tyle dwutlenku węgla , że mogłeś normalnie wziąć prąd węglowy. Poczytaj trochę o tym i nie bądź wyznawca religii

bukowski 26.08.2020 18:52

Tymczasem kolejne kraje dają radę bez tych Twoich "frekwencji" i turbin z ogromnym kolem zamachowym, na przykład Portugalia. Przeważa tam energetyka wodna i wiatrowa i rekord to 70 godzin na OZE (oczywiście nie oznacza. to, że nie działały inne elektrownie)... chciałbym tak. Tymczasem pakujac kasę w Ostrołękę i kopalnie, nigdy takiego poziomu nie osiągniemy I będziemy płacić za CO2 krajom, które były mądrzejsze.

Fassi, nie wprowadzaj w błąd. Ślad węglowy panelu FW to około 400 kg za 1 kWh mocy zainstalowanej. To odpowiednik 4 000 km przejechanych Twoim golfem. Tymczasem taki panel w 25 letnim cyklu życia nawet w cieniu gruszy na Podlasiu wyprodukuje 25MW prądu. To wszystko za 400 kg CO2. Ten sam prąd z węgla to 11 ton.

Idąc tą wasza logika, powinniśmy zostać przy parowozach opalanych drewnem i krowimi plackami, a auta wyłącznie na holzgas. Będzie eko, a państwo i kapitaliści nie będą mogli położyć łapy na grubej kasie. Jak się skończy gas, nazbieram patyków z krzaczorow albo podpieprze w lesie parę pniaków.

Pomijacie jeszcze jeden efekt. Tani prąd zmniejsza mała emisję. Samochód elektryczny czy ogrzewanie domow eliminują najgorszy smog.

fassi 26.08.2020 19:09

Portugalia, wiemy że to najbardziej przemysłowy kraj ewropy. W turbinie wodnej co tam siedzi? Tak, duża turbina która trzyma frekwencję. Portugalia ma więcej slonca niż my. Tak, w Portugalii fw może zadziałać.

A wiesz Bukowski że każda moc zainstalowana na dachu musi być pokryta w mocy elektrowni węglowej w Polsce? Czym będziesz 4 litery grzać w zimie -20 st? Tak, prądem z węgla.

Kiedyś ciepło przywoził Zenek furmanka do domu albo szło z rury gazowej. Dzisiaj coraz więcej ciągnie ciepło z prądu. Niemcy tak przesadzili z OZE że sieć im pada. Ale nie ma problemu. Niemcy kupią atomowy prąd od Francji albo węglowy z Polski. Ale Niemcy będą "czyste".

Bukowski, a skąd weźmiedz prąd jak nie ma wiatru i nie ma słońca , co zima jest bardzo czesto, a zimą zużywamy najwięcej prądu???

bukowski 26.08.2020 19:24

Cytat:

Napisał fassi (Post 694511)
Portugalia, wiemy że to najbardziej przemysłowy kraj ewropy. W turbinie wodnej co tam siedzi? Tak, duża turbina która trzyma frekwencję. Portugalia ma więcej slonca niż my. Tak, w Portugalii fw może zadziałać.



A wiesz Bukowski że każda moc zainstalowana na dachu musi być pokryta w mocy elektrowni węglowej w Polsce? Czym będziesz 4 litery grzać w zimie -20 st? Tak, prądem z węgla.



Kiedyś ciepło przywoził Zenek furmanka do domu albo szło z rury gazowej. Dzisiaj coraz więcej ciągnie ciepło z prądu. Niemcy tak przesadzili z OZE że sieć im pada. Ale nie ma problemu. Niemcy kupią atomowy prąd od Francji albo węglowy z Polski. Ale Niemcy będą "czyste".



Bukowski, a skąd weźmiedz prąd jak nie ma wiatru i nie ma słońca , co zima jest bardzo czesto, a zimą zużywamy najwięcej prądu???

zaraz zaraz, do tej pory pierd... o spisku producentów, prezesów elektrowni i o tym, że to bzdura ze zwrotem prądu do elektrowni.
potem próbowałeś wmówić, że panele produkują więcej CO2 niż zużyto do ich wyprodukowania.
dopiero teraz piszesz o problemach bilansowania, o których wspominałem na samym poczatku. To zapoznienie cywilizacyjne wynikające głównie z tego, że w energetyce od zawsze siedzą twardogłowi z politycznego nadania. Wiem to, bo ich poniekad znalem / znam. Rozumiem, że zamiast budować infrastrukture bilansującą, mamy zabronić ludziom montowania chińskich paneli na dachu? naprawdę? Jeśli tak, zostaw tego harvestera, wróżę Ci super karierę w sektorze energetycznym, płacą naprawdę nieźle.

Na marginesie, w Polsce mówimy o częstotliwości, nie frekwencji.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.