Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   budowa domu - wybór technologii (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28695)

Maxx 19.01.2018 23:41

tyle ze jak na drodze zrobi sie koleina glebokosci 2 cm to nawet nikt nie zauważy gorzej jak wylewka w domu siadzie te 2 cm i zrobia sie schodki

Misza 19.01.2018 23:44

Jak kto chce porównywać sposób przenoszenia obciążenia na grunt ławy vs płyta to niech se zrobi eksperymenta w stylu "wciś szklankę w grunt dołem a górą". Płyta lepsza we wszystkim. Jak ludzie płacą za płytę więcej niż za ławy to niech płacą. Moim zdaniem jak się zabierasz za inwestycję za kilkaset tys zł to wypadałoby albo się dokształcić w temacie albo zakręcić w nim albo przynajmniej wynająć specjalistę który zrobi to za ciebie. A jak nie to trzeba płacić sprytnemu wykonawcy który powie "innowacje panie". U mnie m2 gładzi czy malowania kosztuje tyle samo ręcznie co natryskiem. Wiadomo, że zrobię natryskiem bo bardziej mi się opłaca i nie wciskam kitu.

strobus1 19.01.2018 23:46

A co to jest uciągnąć?? wyrównać?, wyprowadzić powierzchnię?
Zbrojenie i tak ułożone zostanie na izolacji ze styoropianu / styroduru na przekładkach. Waga betonu wprasuje te izolacje w małe nierówności podbudowy...
Kwestia izolacji przeciw wysadzinowej - płyty styropianu ułożone na płasko wokół płyty fundamentowej - sensowne czy kolejne dojenie ??

strobus1 19.01.2018 23:48

Misza a co ja teraz robię?? Pianę biję? wiem do czego dożę a przy okazji może kliku osobom się oczy otworzą ?

Misza 19.01.2018 23:51

Nie no super... Mówię o tych ludziach co biorą każdą oferte jak leci bez odrobiny przemyślenia. A wykonawcy którzy liczą dużo za robotę po prostu to wykorzystują.

fassi 19.01.2018 23:52

Strobus, projekt i kumaty inzynier to podstawa. Ma sie znac na konstrukcji i fizyce budwli (ochrona przd wilgocia i zimnem). Chudziaka uciagac idealnie na poziom bo zbrojenie na podstawkach odstepowych ukladasz rowno (odchylki dopuszczajce ulozenie znrojenia to 1cm, odchylka w otulinie zbrojenia to 3mm). I o te dokladnosci mi sie rozchodzi.

Pytanie tylko czy w PL ktos sie bawi w takie dokladnosci.

W Niemczech inzynier daje 10 lat gwarancji na projekt konstrukcji domu. I nie ma zmiluj sie jak cos osiadzie/popeka. Dlatego te dokladnosci w zbrojeniu i inzynier konstruktor jedzie na budowe z miarka i mierzy i mierzy i oglada i oglada...

i sie czepia, non stop sie czepia sfinia taka :D

strobus1 19.01.2018 23:57

No z skądś to znam... sam się czepiam tyle, że w inszej branży jestem świnia :)
Dzięki za podrzucenie tematów do przemyśleń

RAVkopytko 19.01.2018 23:58

To prawda,u mnie kierbud też z miarką latał i jeszcze mówił,żebym czasem nie zamawiał betonu,dopóki on nie sprawdzi zbrojenia,tak samo było z wieńcem i słupami ze stropu.

fassi 20.01.2018 00:00

Strobus, tak to jest z tymi sie czepiajacymi sie.

Ravi, a co Ty masz tam za rozpietosci ze slupy masz w domu?

RAVkopytko 20.01.2018 00:07

Słupy łączące strop z wieńcem ,te w ściance kolankowej.Zamiast belki ukrytej chciał mi kierbud wstawiać HEBa 160 ale po moich konsultacjach z koleżanką konstruktorką wyperswadowałem że od HEB 160 to się mostowe zaczynają ale Ty to Wiesz Fassi :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.