Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Stabilizator karku (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9212)

dzinks 19.09.2019 17:47

Zacząłem jeździć w Leatt i w czasie jazdy nie czuje go aby w żaden sposób ograniczał moje ruchy. Nie czuję go :) Dopiero jak zaczyna się wyciąganie Moto z czegoś z dużym wysiłkiem, kilkadziesiąt minut, to ściągam razem ze zbroją. Ale to było raz :)

Emek 19.09.2019 17:56

U mnie leatt. Jest ok. Nic nie krępuje.

maryś 25.11.2019 10:04

jest ciekawa promocja :)
https://www.24mx.pl/wyposazenie-mx/o...E&gclsrc=aw.ds

macie jakieś opinie ???

chemik 25.11.2019 10:51

To GPX 4.5. Za stówę mniej masz model wyższy GPX 5.5, tylko, że kupowany za granicą.

maryś 25.11.2019 13:23

jakiś e-bay?? czy inny taki?
możesz podesłać jakiś link do sklepu, lub namiar na kogoś kto mógłby dokonać zakupu ?

Krzyżak 25.11.2019 19:18

Ja też chętnie się dowiem gdzie można kupić GPX 5.5 za 500 pln.

chemik 26.11.2019 07:31

Cytat:

Napisał Krzyżak (Post 659322)
Ja też chętnie się dowiem gdzie można kupić GPX 5.5 za 500 pln.

Dobra, cofam to co napisałem. Wczoraj wyświetliła mi się cena GPX 4.5 ok 1200PLN. Dziś widzę, że są za 650PLN. Rzeczywiście cena extra.
GPX 5.5 za ok 1100PLN dostaniecie w amazonie i hiszpańskim motardinn.

Marcinnn6 26.11.2019 10:53

Zaszalałem i kupiłem GPX 6.5 Carbon. Zakładam go do zbroi leatt'a.
Lekki jest to fakt. Na zbroi są takie gumki do mocowania stabilizatora i z przodu na zbroi jest taka "kieszeń" w którą się wsuwa te przednie łapki od stabilizatora. Czyli niby wszystko pasuje, a mam czasem wrażenie że mam źle ustawiony ten stabilizator.

Muszę go czasem poprawiać bo się przesuwa. Ogranicza ruch głowy, ale tylko w jednym przypadku (no ale tak ma być) - jak dobrze odkręcasz na stojąco w pozycji mocno pochylonej, wtedy głowę podnosi się do góry - ale to tak bardzo nie przeszkadza, bo to jest chwila tylko.

Nie jestem w 100% przekonany do tego wynalazku. Piszą, że generalnie wszystkie zwiększają ryzyko złamania obojczyka. A w offie, enduro obojczyk jest często narażony na kontuzje przy różnych glebach ...

dzinks 26.11.2019 11:04

Ja też mam podobne odczucia, ale zakładając na kurtkę bez zbroi leatt już dużo lepiej.

Spróbuję popróbować z gumkami te co z tyłu są i zmieniają kąty.

Ogólnie nie odczuwam dyskomfortu w jeździe z. Jak ma to poprawić moje bezpieczeństwo to czemu nie.

Podobnie miałem obawy jak kupowałem ortezy, obawiałem się że będzie przeszkadzać. A po założeniu po chwili już ich nie czuję.

Marcinnn6 26.11.2019 11:08

A jak zakładasz na kurtkę to rozumiem używasz tych pasków do mocowania ?
Bo jak mocuje do zbroi to teoretycznie nie ma potrzeby, chociaż te paski wydaje mi się że utrzymują pozycję stabilizatora na miejscu.

Ja też musze jeszcze pobawić się ustawieniami: tymi gumkami od zmiany kąta i poprzesuwać przednie łapki (jest możliwość regulacji przód - tył)

dzinks 26.11.2019 20:07

Na kurtkę to z gumkami pod pachami.

turas 27.11.2019 09:35

Jaki model zakładasz na kurtkę?
Kupiłem nie dawno Leatt 3.5 i o ile ze zbroją Leatt 5.5 HD Pro był super kompatybilny i pasował idealnie, o tyle na kurtkę był już za mały i dotykał kasku.
Wtedy musiałbym kupić większy rozmiar, ale znowu do zbroi by nie pasował ;)

dzinks 27.11.2019 22:28

Mam model 6.5 . Może byc też kwestia kurtki i ułożenia na niej.

Mam Revit Sand 3

Kostas 27.11.2019 23:17

Również rozglądam się za takim stabilizatorem...
Dzinks, czy jak nakładasz na kurtkę Revit'a stabilizator nie przeszkadza na plecach ochraniacz? Tzn czy te tylne "łapki" stabilizatora nie opierają się na ochraniaczu i nie podnoszą go. Pytam bo jest model Leatt STX road i ma te łapki szersze na plecach, żeby właśnie zmieścił w środek ochraniacz lub garb. Tylko że to są tylko moje domysły...
Ja nie jeżdżę w zbroi, używam normalnych kurtek moto., więc zastanawiam się czy nie będzie rozsądniejszym zakup stabilizatora z takimi szerokimi łapami na plechach.
A może ktoś używa Leatt STX Road?

dzinks 28.11.2019 06:30

Jak jeżdżę w kurtce to mam założonego pod spód żółwia. Nie jest to wbudowany w kurtkę z ale osobny na szelkach i pasie - Dinese. Nic mi nie przeszkadza.

Ja korzystam z niego wyłącznie do offa

44FG 29.12.2019 08:08

Mam kurtkę Rev'it-a z tym ochraniaczem pleców też będę mierzył Leatt bo neck brace Rev'it-a już niedostępny. Chyba produkowało go Moveo. Wydaje mi się, że ten STX Road może lepiej pasować właśnie ze względu na szersze łapki z tyłu. Tyle, że dostępność tego w PL widzę mega słaba...

Kostas 07.01.2020 15:42

Ja kupiłem ostatecznie Leatt'a 6.5 Carbon. Zastanawiałem się nad STX Road, ale wersja 6.5 ma tyle regulacji, że pasuje mi na każdą kurtkę, nawet dotykając z tyłu ochraniacza.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.