Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   TETy, Thethy, greckie asfalty czyli 5000 km po Bałkanach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40477)

FELIX 14.06.2021 17:03

ja za to polecam stację benzynową ....w Teth:):):)

szymon.c 14.06.2021 18:44

Ładne zdjęcia, miło będzie zobaczyć film. Pozdrawiam.

Cezarus 14.06.2021 21:23

Cytat:

Napisał FELIX (Post 737773)
ja za to polecam stację benzynową ....w Teth:):):)

Wcale nie było drogo :).....ale w sumie była to benyna na kartkę :)

mirkoslawski 13.07.2021 06:32

Skończyłem choć jest długo i gadam więc od razu mówię, że filmik nie dla wszystkich :D


CzarnyEZG 13.07.2021 07:32

Lepiej skasuj fragment z tym jak żółwia podnosisz, bo przyjdzie Managa i będą zjeby :)

One się strasznie boją (żółwie znaczy się) jak im się takie loty robi.

A poza tym to super :)

mirkoslawski 13.07.2021 07:40

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 740425)
Lepiej skasuj fragment z tym jak żółwia podnosisz, bo przyjdzie Managa i będą zjeby :)

One się strasznie boją (żółwie znaczy się) jak im się takie loty robi.

A poza tym to super :)

Mam żółwia (mój Młody ma)I mój to uwielbia (właściwie to po czym to poznać?:D;) ) poza tym przeniosłem go z ruchliwej asfaltówki na której wcześniej widziałem jednego, który nie zdążył...

Ale dzięki, więcej żółwia dzikiego nie tknę:)

managa 13.07.2021 22:07

Proszę nie podnosić dzikożyjących żółwi z gleby, chyba, że do przeniesienia na drugą stronę, a wtedy najlepiej zrobić to dość sprawnie i nisko nad ziemią. Podniesienie go z ziemi będzie kojarzył tylko i wyłącznie z atakiem drapieżnika, czyt. przeżyje duży stres. Wtedy bardzo często w akcie obronnym żółwie po prostu sikają. Śmiechy chichy, ale jest to niebezpieczne dla żółwia - nie wiadomo kiedy znowu będzie w stanie uzupełnić zapas wody, więc może nawet zginąć z odwodnienia. Tak tylko napiszę od siebie z apelem do wszystkich, na zaś :)
A co do żółwi w niewoli to jest podobnie. Żółwie potrafią się bardzo stresować, naturalne instynkty nie zanikną. Niestety żółw to takie zwierzę, które bardzo trudno okazują "emocje" czy owy stres, a nawet choroby (wszystko dzieje się w środku), a ludzie często źle interpretują ich zachowania. Dlatego żółwia nie powinno się wyciągać z terrarium (chyba, żeby przenieść na wybieg zew. albo do weta) i inne takie, o których nie będę się rozpisywać ;) Właścicieli żółwi zapraszam do tematu żółwiowego, na priw albo do grupy na fb "żółwie lądowe", gdzie jestem modem :)

mirkoslawski 13.07.2021 23:18

Cytat:

Napisał managa (Post 740536)
Proszę nie podnosić dzikożyjących żółwi z gleby, chyba, że do przeniesienia na drugą stronę, a wtedy najlepiej zrobić to dość sprawnie i nisko nad ziemią. Podniesienie go z ziemi będzie kojarzył tylko i wyłącznie z atakiem drapieżnika, czyt. przeżyje duży stres. Wtedy bardzo często w akcie obronnym żółwie po prostu sikają. Śmiechy chichy, ale jest to niebezpieczne dla żółwia - nie wiadomo kiedy znowu będzie w stanie uzupełnić zapas wody, więc może nawet zginąć z odwodnienia. Tak tylko napiszę od siebie z apelem do wszystkich, na zaś :)
A co do żółwi w niewoli to jest podobnie. Żółwie potrafią się bardzo stresować, naturalne instynkty nie zanikną. Niestety żółw to takie zwierzę, które bardzo trudno okazują "emocje" czy owy stres, a nawet choroby (wszystko dzieje się w środku), a ludzie często źle interpretują ich zachowania. Dlatego żółwia nie powinno się wyciągać z terrarium (chyba, żeby przenieść na wybieg zew. albo do weta) i inne takie, o których nie będę się rozpisywać ;) Właścicieli żółwi zapraszam do tematu żółwiowego, na priw albo do grupy na fb "żółwie lądowe", gdzie jestem modem :)

Także ten...dziękuję za merytoryczny komentarz do filmiku.

P.S.zolw się nie zsikal- ani ten, którego przeniosłem ani ten, który żyje z nami 5 lat więc albo jestem zaklinaczem żółwi albo nie jest to chyba jednak "aż tak zabojcze"...No ale co ja tam wiem. W każdym razie nikogo krzywdzić nie chciałem.
Swoją drogą jakoś tak słabo....napisać tyle pod filmem i ani jednego zdania o nim.


Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że już żadnego filmiku tu nie wstawię. Z zolwiami też ;)

sudden 13.07.2021 23:50

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 740545)
(...)
Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że już żadnego filmiku tu nie wstawię. Z zolwiami też ;)

No co Ty ? Ale, że Foch ? Eeee tam :D

Dobry film jest, wrzucaj więcej, niech będzie co zazdrościć :)

mirkoslawski 13.07.2021 23:58

Cytat:

Napisał sudden (Post 740547)
No co Ty ? Ale, że Foch ? Eeee tam :D

Dobry film jest, wrzucaj więcej, niech będzie co zazdrościć :)

Nie foch ale zaczyna mi się ulewać jak patrzę, w jakim kierunku idzie to Forum. Dominuje pisrdolenie o covidzie, polityce i światopoglądzie a jak pojawia się coś o podróżach...to też jest mało o tym bo temat zbacza na covid, politykę i światopogląd. Wstawiam filmik z mojej wycieczki, na który posiwecilem kilka ładnych godzin a dostaję wykład o żółwiu...i żeby była jasność-nie oczekuję oskara ani miana Szpilberga, znam swoje miejsce.
Brakuje mi na forum "Podróżników" Ducha TAMTEGO FAT, które umarło chyba wraz z Izim. Teraz jest to pomieszanie pudelka i facebooka.

Zdrowia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.