Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dziwny problem z Afryką (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18753)

wasilczuk 31.07.2013 12:07

odpal ją w ciemnościach i popatrz, czy kable wysokiego napięcia nie mają przebicia. Iskra potrafi skakać do 2 cm i wydaje wtedy taki właśnie dźwięk cyknięcia. Ja miałem to w samochodzie żonki. Wymieniłem kable i choinka się skończyła. Mogą to też być cewki zapłonowe- najlepiej pożycz od kogoś i podmień na próbę. Nie wiązałbym tego z mechaniką silnika. Przyczyną jest zasilanie/ prądy.
a jaki masz wydech? może na próbę zdejmij go w ogóle i spróbuj bez wydechu. Mógł zarosnąć nagarem. Miałem kiedyś coś takiego ale w dwusuwowej MZ.

Mhv 31.07.2013 12:14

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 330471)
odpal ją w ciemnościach i popatrz, czy kable wysokiego napięcia nie mają przebicia. Iskra potrafi skakać do 2 cm i wydaje wtedy taki właśnie dźwięk cyknięcia. Ja miałem to w samochodzie żonki. Wymieniłem kable i choinka się skończyła. Mogą to też być cewki zapłonowe- najlepiej pożycz od kogoś i podmień na próbę. Nie wiązałbym tego z mechaniką silnika. Przyczyną jest zasilanie/ prądy.
a jaki masz wydech? może na próbę zdejmij go w ogóle i spróbuj bez wydechu. Mógł zarosnąć nagarem. Miałem kiedyś coś takiego ale w dwusuwowej MZ.

Dokładnie, przebicie ma podobny dźwięk. Zrób jak opisał Wasil, w samochodzie pryskałem kable WN wodą jakimś zraszaczem do roślin - lepiej widać.

zimny 31.07.2013 12:42

Dzięki :Thumbs_Up:

Czyli warto by sprawdzić:

1. Regler
2. Kable WN
3. Cewki
4. Całą instalację, wszystkie kable od modułu
5. Gaźniki

W takiej kolejności?

Pozdrawiam
zimny

ps. ma ktoś w WAW lub okolicy pożyczyć/odsprzedać jakieś tekstylne sakwy boczne? Na niedaleki krajowy wyjazd pojadę skuterem - bo z Afryką walka pewnie jeszcze potrwa :confused:. A większą mam ochotę chodzić np. po Bieszczadach czy Tatrach w czasie urlopu niż siedzieć w garażu..

pyntront 31.07.2013 12:58

Zacznij może od kabli WN bo chyba będzie najmniej babrania się z tym, a nuż okaże się, że to wystarczy.

tupek 31.07.2013 13:03

Cytat:

Napisał zimny (Post 330480)

ps. ma ktoś w WAW lub okolicy pożyczyć/odsprzedać jakieś tekstylne sakwy boczne? Na niedaleki krajowy wyjazd pojadę skuterem - bo z Afryką walka pewnie jeszcze potrwa :confused:. A większą mam ochotę chodzić np. po Bieszczadach czy Tatrach w czasie urlopu niż siedzieć w garażu..

sakw nie mam. ale mogę dać trampka 650 z kuframi jak zostawisz mi na dojazdy do roboty skuter :D

zimny 31.07.2013 15:15

Cytat:

Napisał tupek (Post 330484)
sakw nie mam. ale mogę dać trampka 650 z kuframi jak zostawisz mi na dojazdy do roboty skuter :D

Dzięki Tupek ;) obawiam się że już bym Ci Trampka nie oddał bo 650 to fajne moto. Wolałbym jednak jechać na swojej maszynie bo nigdy nie wiadomo czy się gleba nie zdarzy - mam nadzieję że skuterek da radę :D W końcu bezawaryjnie zrobiłem nim ponad 20 tys km, a AT padła po mniej jak 1 tys. Shit happens :Thumbs_Down:

Dzięki wszystkim, po sprawdzeniu tych rzeczy o których pisaliście - dam znać. Jakby ktoś jeszcze jakiś pomysł miał to śmiało :)

tupek 31.07.2013 15:20

wiadomo - na swoim jest luz. pomyślałem sobie, że jakby mi urlop miał się walić przez moto to żal byłoby. jakbyco, to aktualne :)

jak zlikwidujesz tę upierdliwość w afrze, to przejedziesz jeszcze kawałek niemały :Thumbs_Up:

Borewicz 31.07.2013 15:21

Kiedy te sakwy potrzebujesz?
Mam crosso, ale będę ich używał na pewno 15-18.08 i może 19-25.08. Masz jakieś stelaże w aprilce, bez tego ciężko będzie zamontować?

zimny 31.07.2013 15:25

Tupek - jeszcze raz dzięki, będę pamiętał.

Borewicz - no własnie chodzi o takie bezstelażowe, łączone jedna z drugą - żeby je na połączonych rzepach powiesić przez kanapę na boczkach bo stelaży brak. Ale mam jeszcze małą i cichą nadzieję że uda się AT uleczyć do końca tygodnia ;) Ale i tak raczej Bieszczady zamiast Durmitoru, też piękne :)

jorge 31.07.2013 15:56

Jak już wszystko sprawdzasz - to ja namawiam od sprawdzenia od najprostszych tematów. U mnie wku..jące cykanie zniknęło po dokręceniu króćców gaźnikowych i oczywiście wcześniejszej ich regulacji. Ocięcie Paliwa przy odkręceniu to o ile wiem (a mało wiem) zawsze efekt braku wystarczającej ilości powietrza / wachy. Ponieważ nie ma wtrysku i sond jak w autach - pozostaje układ paliwowy i obce powietrze. A ja z dyszami ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.