Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Połączenie Liveboxa z routerem? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19383)

Mallory 13.04.2015 09:29

Cytat:

Napisał slafo (Post 427532)
Jeśli nie zależy Ci na radiu n, to na znanym portalu masz WRT54GL za 50 PLN. Wrzucasz na to tomato 1.28 by Shibby i masz bardzo stabilny router z wieloma dodatkowymi funkcjami, których ten sprzęt nie posiadał na firmowym oprogramowaniu. Nie jest pod neostradę, nie ma modemu.

Problem w tym, że często to już starocie na allegro za 50 pln- trzeba sprawdzić datę produkcji. Nie jest problem, że stare są, bo z DD-WRT to moje ulubione routery, ale że potrafią gubić konfigurację. Mam takich osiem w jednej z lokalizacji. Prawidłowo działają 4. Pozostałe 4 muszą być cały czas podłączone do prądu. Po odłączeniu na kilka godzin gubią konfigurację i przywracają domyślną. Dodatkowo nie można ich skonfigurować przez jakiś czas. Po kilku godzinach z podłączonym zasilaniem znowu można je skonfigurować:))) Zaczęło się od jednego z rok temu i tak postępuje....

next22 13.04.2015 10:34

kondensatory wyschły?

slafo 13.04.2015 11:22

Mam takiego od wielu lat i nic się z nim nie dzieje. Moim zdaniem jak najbardziej sprzęt godny polecenia. Leży w szafie na godzinę W, gdyby mój WNR3500v2 odmówił posłuszeństwa. Nigdy też nie spotkałem się z usterką o której piszesz. Moim zdaniem za 50 nie kupi się nic lepszego. Ich cena sięgająca ponad 200 pln na alledrogo też nie wzięła się znikąd :D

Mallory 13.04.2015 14:22

Cytat:

Napisał slafo (Post 427600)
Mam takiego od wielu lat i nic się z nim nie dzieje. Moim zdaniem jak najbardziej sprzęt godny polecenia. Leży w szafie na godzinę W, gdyby mój WNR3500v2 odmówił posłuszeństwa. Nigdy też nie spotkałem się z usterką o której piszesz. Moim zdaniem za 50 nie kupi się nic lepszego. Ich cena sięgająca ponad 200 pln na alledrogo też nie wzięła się znikąd :D

Zgadzam się, że są świetne i tak też napisałem. Problem jedynie w tym, że moje firmowe działają od 8 lat non-stop w trybie 24/7/365. Po zaniku prądu na dłuższy czas trzeba połowę rekonfigurować (i znowu bez dotykania przez kilka miesięcy pracują:))). W wielu przypadkach to żaden problem i czasami nawet tego się nie zauważa, tylko resetuje się ustawiania i konfiguruje na nowo.
Sam bym pewnie też tego nie zauważył, ale musieliśmy jesienią wypożyczyć wszystkie 8 na jeden dzień już skonfigurowane - tylko do wpięcia w nowej lokalizacji. Po całej nocce bez zasilania 4 działały z wcześniej skonfigurowaną zawartością a 4 trzeba było podnosić od nowa. Sprzęt jest identyczny (kupiony w tego samego dnia, ten sam soft, configi takie same itd...). Zrobiliśmy później doświadczenie już świadomie i wiemy, które wymagają "opieki" po długim zaniku prądu. Ale nie zamierzam ich zmieniać jeszcze dłuugoooo....

ArtiZet 13.04.2015 14:31

Mój chodził ok 5 lat. z czestymi zanikami napiecia i nie tracił konfiguracji.
Teraz leży w szufladzie i czeka, ze może jeszcze kiedys znajde dla niego zastosowanie, bo za 50zł. to go nie oddam :)

slafo 13.04.2015 17:08

@Arti mam tak samo :D
Wiem, co to za router i naprawdę żal by mi było się z nim rozstać. W razie W mam co podstawić, a cała konfiguracja od zera to jakieś 5 minut z restartem. Widząc je po 50 PLN na allegro, jakbym był w potrzebie, to bym się nie zastanawiał ...

jest tu za 30 + 15 przesyłka, cały kpl http://allegro.pl/router-linksys-wrt...261621166.html

rupert 13.04.2015 18:22

Ravi podrzucę Ci dlinka. Dogadamy na tel.

next22 13.04.2015 22:53

pany może nie calkiem w temacie mam takie coś jak pogoplug-a
ktoś wie jak coś wie jak to zfleszować ? (niewiem jak to napisać ;) )

slafo 13.04.2015 22:58

masz na myśli Pogoplug Multimedia Sharing Device ?
Co chciałbyś z tym zrobić ?

RAVkopytko 15.04.2015 22:49

moja sprawa ogarnięta :D
Marek,dziękuje
no Czarnuchy ,na Was mozna liczyć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.