Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Ile zarabia mechanik? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34097)

matjas 24.01.2019 13:20

Pamietam to miejsce z czasów mebli i mam nadzieje ze się zmienilo

Marcin-BB 24.01.2019 13:38

Zwykła mechanika- czy to motocyklowa, czy samochodowa- to trudny kawałek chleba i wyżyć z tego ciężko. Jeśli masz zdolności i wiedzę z zakresu elektroniki i informatyki, to szukaj czegoś w tym kierunku. Po co się babrać w olejach, jak można brać kilka razy większą kasę za dłubanie w kabelkach?? W mojej okolicy warsztatów jak mrówek i zarobki mechaników marne. Ale dobry elektryk samochodowy ma terminy jak NFZ, choć ceny usług wysokie. Zatrudnić się u takiego na próbę, doszkolić, zrobić kilka kursów specjalistycznych i wtedy zarobisz przyzwoicie, nie szarpiąc się ze strupami kupionymi za 500 zł.

JaTomek 24.01.2019 13:43

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 621438)
.....Ja programuję mikrokontrolery, więc często mam kontakt z elektroniką/mechaniką. Fajne połączenie i kierunek chyba też można określić niszowym, jeśli chodzi o programowanie........

Nie wiem ile zarabiasz ale to co robisz to zajęcie bardzo dobrze płatne. Jako mechanik nie zarobisz więcej. No chyba, że...;)
Pomyśl też co wolałbyś robić mając 30-40-50 lat. Teraz poniekąd inwestujesz w przyszłość. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie przebranżowienia ale to zawsze kolejne lata zbierania doświadczenia.

chemik 24.01.2019 13:57

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 621406)
Aktualnie pracuję w korpo jako programista, warunki spoko, robota "na luzie", kasa się zgadza i jest sporo mozliwości. Tylko czasami myślę, że inna robota mogłaby sprawiać więcej frajdy :confused:

Programista chce zostać mechanikiem. To tak jakby pieprznąć wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Pamiętaj, że mechanik zarabia relatywnie mało w przeliczeniu na godzinę. Może w miesięcznym rozrachunku wyjdzie całkiem nieźle, lecz kosztem przepracowanych nadgodzin. Tam gdzie dla mechanika jest max. to dla programisty zaczyna się "entry level".
Mówimy o mechaniku pracującym u kogoś.
Mechanik - właściciel warsztatu, zatrudniający innych to już zupełnie inna opowieść.
Ale z Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że nie o kasę chodzi, a raczej o chęć zmiany. Jeśli w Twoim obecnym środowisku coś cię uwiera to zmień tylko ten czynnik. Wkurza Cie szef, atmosfera w dziale, układy w firmie? Zmień firmę. Wkurza Cię to co robisz? Rób coś innego, ale pokrewnego, specjalizuj się w tym zakresie, który już znasz, który już potrafisz. Nie masz czasu dla Siebie? Zatrudnij się na pół etatu, albo na zasadach "home office"/pracy zdalnej.
Zupełne przebranżowienie się z roboty "czystej" na "brudną" raczej jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Po kilku latach będziesz żałował, a wrócić do poprzedniej branży będzie ciężko.

muszel72 24.01.2019 14:16

Mi też się wydaje, że informatyk - programista nie później mieć problemu z zarobkami powyżej 10 kpln:) Tak jak wyżej, może zmiana formy pracy a mechanika hobbystycznie:)

Novy 24.01.2019 14:20

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 621406)
(...)Z plusów mam technika mechatronika, studia automatyka i robotyka. (...)

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 621438)
(...)Ja programuję mikrokontrolery, więc często mam kontakt z elektroniką/mechaniką. Fajne połączenie i kierunek chyba też można określić niszowym, jeśli chodzi o programowanie.(...)

Czy to o programowanie SPS/PLC chodzi?

Bo jeśli tak i kasy chcesz więcej to obierz kierunek Niemcy. Pracy w brud!

matjas 24.01.2019 14:20

No to Czarny - możesz już iść na browar i przemyśleć :D :D :D

lukasz_vip 24.01.2019 14:23

Na portalu motofocus.pl na forum mechaników masz temat o zarobkach. Średnie to raczej 2000-4000 netto.

Cezarus 24.01.2019 14:59

Dobre zarobki w tej branży to tylko elekromechanika . Zwykły kręciśrubka to 2500-3500 zł netto.

calgon 24.01.2019 15:26

Pomyśl ile godzin chcesz pracować w tygodniu bo roboty jest w Polsce nie do przerobienia.Pomyśl ile powinna być warta Twoja godzina w pracy aby była w miarę konkurencyjna i ludzie chcieli za to zapłacić. Pamiętaj, że Twój pracodawca ponosi koszty Twojego utrzymania i płaci wszystkie zusy, pierdusy. I najważniejsze to jest to ,że pracodawca musi na Tobie zarobić.
I co wychodzi? Wychodzi ,że te ogłoszenia to pierdolenie w bambus:-)

Niby wszystko oczywiste i wszyscy to wiedzą ale....

drugie przemyślenie:

Tak jak byłem świadkiem w jueseju jak to znajomego kumpel z zawodu hydraulik(1 osobowa firma) podniecał się ile on tam zarabia.Zapomniał dodać, że dokurwia 16 godzin dziennie a urlopy sporadycznie jak to w jueseju. O kosztach utrzymania można dyskutować.

Niech każdy pomnoży swoje przychody x 2 dokurwiając jak Pan powyżej i policzy ile mu wychodzi.
Tylko czy warto?

ps. takie tam przy anginie na L4:-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.