Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   zonk po modernizacji odpowietrzenia gazników. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9040)

klanol 30.03.2011 12:24

jeżeli przed modyfikacją było ok to sprawdź umiejscowienie węzyka odpowietrzajacego. przyczyna moze być banalna. pęd powietrza zakłóca pracę odpowietrzenia. zanim rozbebeszysz pół afryki odepnij zrobioną modyfikację i spróbuj czy objawy nie ustąpiły. jeżeli okaże się, że to wadliwe umiejscowienie wężyka zmień jego położenie. pamiętaj też aby zabiezpieczyć wylot przed zatkaniem brudem np podczas jazdy w deszczu. w ogóle może najpierw sprawdź drożność odpowietrzenia, to wbrew pozorom bardzo wrażliwy układ.

Mecia 30.03.2011 22:33

Miałem identyczny problem. Nie dochodziłem do tego co było przyczyną tylko wróciłem do oryginału. Podejrzewam, że słaba przepustowość i żle umiejscowieone trójniki. Daj większą średnice węży. Wężyk , który wraca do góry między gażniki niech ma najkrótszą możliwą drogę.

vinc18 31.03.2011 08:50

Cytat:

Napisał Mecia (Post 169108)
Miałem identyczny problem. Nie dochodziłem do tego co było przyczyną tylko wróciłem do oryginału. Podejrzewam, że słaba przepustowość i żle umiejscowieone trójniki. Daj większą średnice węży. Wężyk , który wraca do góry między gażniki niech ma najkrótszą możliwą drogę.

Podosie paliwo przez filtr leje się jak z węża strażackiego:o.Uważam podobnie ,że to wina tylko i wyłącznie moda odpowietrzenia.Najprawdopodobniej dałem liche wężyki:mur::mur::mur:
Narazie temat uważam za zamknięty zdam relacje jak założę grubsze wężyki.
Dzięki za rady i sugestie

klanol 31.03.2011 14:57

nie muszą być wcale grubsze tylko drożne. ważne jest ich umiejscowienie. ja mam wężyk akwarystyczny 0,5cm albo nawet mniejszy i działa. ważne aby się nie zabrudził albo żeby nie był narażony na "przeciągi"

Mecia 31.03.2011 20:06

W sumie racja, średnica chyba nie ma tu za dużego znaczenia, w końcu z jaką prędkością ubywa paliwa w zbiornikach pływaka.

Kisiel 01.04.2011 09:09

Witam,

Ja również zrobiłem ten patent, a potem się go pozbyłem. Objawy miałem takie, że po szybkim przejeździe przez nierówny teren afri mi gasła i musiałem chwilę czekać na dostawę paliwa do gaźników. Wyczaiłem, iż dodatkowe wężyki odpowietrzenia były przygięte i powodowało to problemy z napełnianiem komór pływakowych. Za dużo rurek tam, wypieprzyłem i git.

Kazmir 01.04.2011 09:25

Tak przy okazji przypominam, że są dwie metody rozwiązania "trudnego odpalania"

- odpowietrzanie z kłębowiskiem rurek jak widać sprawiające kłopoty
- zastosowanie "ręcznego" dopompowania paliwa proste jak cep :)

Dzieju 01.04.2011 10:25

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 169511)
Tak przy okazji przypominam, że są dwie metody rozwiązania "trudnego odpalania"

- odpowietrzanie z kłębowiskiem rurek jak widać sprawiające kłopoty
- zastosowanie "ręcznego" dopompowania paliwa proste jak cep :)

Dokładnie tak, zastosowałem drugą , działa lepiej niż zabawa w rurociągi powietrzne, nie wspomnę o prostocie i skuteczności przewyższającej pod każdym względem metodę pierwszą.
Ale jak ktoś lubi sobie utrudniać .....

tomkow 10.04.2011 20:10

2 Załącznik(ów)
..Podepnę się tu, bo wężykologia mnie dopadła dziś. Takie cuś mi zwisa:

Załącznik 20023


W instrukcji znalazłem, że to odma baterii - można więc chyba wywalić. A znów na zadupku pompy brakuje jakby rureczki:

Załącznik 20025

Kazmir 10.04.2011 20:50

Odma aku ważna rzecz! Jeśli aku masz bez rurki to zdemontuj. Do paliwa wyraźnie brakuje. W oryginale wszystkie "dreny" wychodzą z jednego "oczka" pod ramą.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.