Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wymiana termostatu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41)

suchy 07.04.2008 21:31

Dzieju,nie orientujesz się czasem jak jest z awaryjnością nowych termostatów od tico?tzn.pakowac bez sprawdzania,bo ma działać ,czy lepiej sprawdzić?

Dzieju 07.04.2008 23:35

Ja sprawdzam każdy który montuję niezależnie czy do moto czy samochodu.
A jak praktyka pokazała tylko niektóre są idealne reszta albo minimalnie popuszcza albo ma odchyłki temperaturowe.
Dlatego wolę sprawdzić zanim wmontuję.

tomozdyn 08.04.2008 06:34

Cytat:

Napisał Babel (Post 1738)
Ale panowie po co to - spuszczenie całego płynu jest banalne i szybsze - odkrecasz jedną srubke przy pompie wodnej i podstawiasz jakies wiadro minuta roboty - po co kombinowac??????

Panowie,
która to śrubka - został mi tylko do zrobienia termostat i wymiana płynu i nie chce na koniec czegos z.....niszczyc.
7greg może masz zdjęciówkę:)

newrom 08.04.2008 08:33

Po lewej stronie na samym dole silnika masz pompę, śruba jest częściowo zasłonięta ramą (AFAIR).
Wykręcasz najniższą śrubę i płyn sobie spływa. Pózniej doprowadzasz wode do chlodnicy i lejesz az bedzie plynac czysta.
Jesli nie masz pod reka bieżącej wody to zalewasz uklad, odpalasz na chwilę (2-3min) i spuszczasz (wodą lub szuwaksem czyszczącym do chłodnic ALU).

I tak kilka razy.

Na koniec lejesz płyn do pełna w chłodnicy, dolewasz do zbiorniczka wyrownawczego i odpalasz sprzeta (mozesz wczesniej zrzucic z centralki i troche nim potrzasc). Powinien sie dosc szybko odgazowac, robisz co jakis czas przegazowke. W miare jak w ukladzie robi sie miejsce dolewasz plynu.
Na koniec zamykasz korek chlodnicy i grzejesz sprzeta. Jak sie zagrzeje to probojesz zgniesc przewody. Jesli sa miekkie to masz powietrze w ukladzie (gaz sie latwo kompresuje) i musisz odpowietrzyć (bujanie, przegazowki przy otwartym korku wlewu), jesli sa twarde to idziesz na zasluzone piwo ;)

Albo po prostu strona 1*26 haynes manual :chleje:
Pozdrawiam
newrom

7Greg 08.04.2008 08:44

http://tarcu.com/Inne/At/AT00010.jpg

1 -olej
2 - płyn chłodzący

:)

suchy 12.04.2008 17:22

Dzisiaj wymienialem termostat w swojej RD03 i cala operacja jest rzeczywiscie banalnie prosta,calosc nie zajmuje wiecej jak 1h.W zasadzie nie trzeba zlewac plynu przed wymiana,tak jak pisal Dzieju wylatuje go nie wiecej niz 250 ml(u mnie wycieklo ok 200ml).Koncowke termostatu musialem zeszlifowac praktycznie na rowno ,bo nie miescil sie pod deklem(trzeba sprawdzic przed skreceniem,nie wiem czy wszystkie termostaty od tico sa identyczne,ja kupilem jakis francuski):)

newrom 12.04.2008 17:35

Może to kwestia roczników ? Ja wziąłem z linka podanego przez 7grega rocznik >=1993, oryginal (do Tico). Wyglądał dokładnie jak ten który do AT wsadził Pan Chąda (bez kołnierza do piłowania).

Pozdr
newrom

Poncki 25.04.2008 01:08

Mam 2 pytanka:

ile wchodzi plynu chlodniczego i przy okazji ile hamulcowego?

Szukalem w manualu ale nie kumam nic po niemiecku wiec wymieklem. Nie chodzi mi o super dokladne dane, chce tylko wiedziec ile kupic. Dotyczy Rd04.

Poza tym czy pokrywke od termostatu trzeba pojechac silikonem i czy pluczecie jakos uklad.

Wyszlo wiecej niz 2 pytania:)

7Greg 25.04.2008 08:16

Cytat:

Napisał Poncki (Post 5363)
Mam 2 pytanka:

ile wchodzi plynu chlodniczego i przy okazji ile hamulcowego?

Szukalem w manualu ale nie kumam nic po niemiecku wiec wymieklem. Nie chodzi mi o super dokladne dane, chce tylko wiedziec ile kupic. Dotyczy Rd04.

Poza tym czy pokrywke od termostatu trzeba pojechac silikonem i czy pluczecie jakos uklad.

Wyszlo wiecej niz 2 pytania:)

1. 2-2,5 L
2. Poniżej 0,5 L
3. Tam jest oring. Zadnych silikonów
4. Można wodą, ale nie jest to konieczność

Poncki 14.07.2008 01:51

A jakim momentem dokrecamy srube spustowa plynu chlodniczego?!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.