Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Auto do wszystkiego (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36589)

radiolog 28.01.2020 14:33

Można mieć diesla i nie gazować, najlepiej od 2011,bo wtedy żadne bloki nie pękają.
Elastyczność diesla o niebo lepsza niż benzyny, a przy ciężkiej nodze nie przekroczysz 8l/100 km
Mam od 7 lat,ale tez sprzedaje powoli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pattryk 28.01.2020 15:43

Cytat:

Napisał lolek (Post 666745)
Jedyny minus dla mnie to butla w miejscu koła zapasowego - zapas zabrał trochę miejsca w bagażniku.

Od 14lat nie posiadam koła zapasowego w żadnym swoim samochodzie. Kapcia miałem 1x pod mieszkaniem.

Widmo80 28.01.2020 15:59

Byłem dzis w salonie Daci -przejechałem się benzyną1,3 - 150 koni i dizlem jakimś. Powiem że jestem pozytywnie zsakoczony , bo spodziewałem się goownianego wnętrza jak w polonezie czy starszej dasterce. Tu na plus - prowadzenie super, benzyniak wgniata w fotel i lekko fajnie się prowadzi. Tyle od strony wrażeń z prowadzenia - jak dla mnie dobrze. Auto jedzie dokładnie tam gdzie sie chce i lekko reaguje na wszystko. Tragedi na desce rozdzielczej też nie zauważyłem - fajne wskaźniki. Za przemieszczacza mógłby robić.Nawet zawieszenie dobrze wybiera bo pojechalem sobie w lekki off :) a wewnątrz względny komfort . Moge nie być obiektywny bo do tej pory jeździlem samochodem z 94 roku. kiedy się to zaczne sypać / rozkładać to nie wiem . troche to jak wróżenie z fusów. Ale co - wersja która by mi pasowała , wyceniła na 73k (...) z tym co na obrazku 1.3 bena https://photos.app.goo.gl/1eX7cRYFmUSpHZSf8
Troche przydużo mi się wydaje - za 60 moze bym to wziął

bukowski 28.01.2020 16:12

Dacia to nr 1 w Afryce, z udziałem w sprzedaży na poziomie 20%, w Maroku jest już ich więcej niż beczek W123. Także twarde muszą być, tam nie ma zmiłuj.

wojtekk 28.01.2020 17:54

Dusterów w opór na Islandii

rumpel 28.01.2020 17:57

rzekł bym, że wszędzie opór nawet w Iranie ;) choć jako Renault

davcio2 28.01.2020 20:25

Duster II 1,6 benzyna wolnossący 4x4 to był mój typ na samochód uniwersalny. Zgazowac po 2 latach i kręcić kilometry.
Niestety zanim się zdecydowałem to go wycofali wiec teraz czekam aż zaczną pokazywać się na rynku sensowne używki.

mishieck 28.01.2020 22:00

Wchodzi nowy silnik 1.0 TCe z fabrycznym gazem.
Teraz mam 1.6 w benzynie, w przyszłym roku będę prawdopodobnie używał tego zagazowanego.
1.0 mimo 3 garnków ma fajną dynamikę (1.6 to straszny muł). Szkoda że 1.3 jest na bezpośrednim wtrysku, ale to jednostka opracowana z Mercedesem i musiała spełnić wysokie normy emisji.

1.3 pali średnio 7l/100km. 1.6 wychodzi mi w okolicy 7.5.

mishieck 28.01.2020 22:03

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 666734)
z nowa Daczią duster jest taki problem , że nikt nie potrafi jasno i jednoznacznie odpowiedziec na pytanie w jaki sposób blacharka jest zabezpieczona przed korozją? Ma ocynk czy nie ma ocynku? Dacia nie słynie z mocnej blacharki;) Jadę dziś na jazdę próbną, benzyniakiem i dieslem - będę miał żywe porównanie. Najbardziej rdza mnie martwi.



Pracuje w ASO. Jeszcze nie widziałem zgnitej Dacii. Zabezpieczenie antykorozyjne jak w całej grupie Renault - jak nie bite to nie zgnije.
Mam w domu jeszcze Clio 3 parkowane na zewnątrz - powodzenia jak znajdziesz tam gdzekolwiek rudą.

Mam też Subaru - ono gnije od patrzenia na niego...

davcio2 28.01.2020 22:25

Cytat:

Napisał mishieck (Post 666810)
Wchodzi nowy silnik 1.0 TCe z fabrycznym gazem.
Teraz mam 1.6 w benzynie, w przyszłym roku będę prawdopodobnie używał tego zagazowanego.
1.0 mimo 3 garnków ma fajną dynamikę (1.6 to straszny muł). Szkoda że 1.3 jest na bezpośrednim wtrysku, ale to jednostka opracowana z Mercedesem i musiała spełnić wysokie normy emisji.

1.3 pali średnio 7l/100km. 1.6 wychodzi mi w okolicy 7.5.



Mishieck skoro masz dobre rozeznanie w Dacii to jaki silnik polecasz do 4x4?
1,6 wolnossący, 1,3 tce czy może 1,2tce z pierwszego roku produkcji? Czy jednak diesel? Ja się bronię przed dieslem ze względu na krótkie przejazdy.
4x4 raczej nie będzie nigdy dostępny z innym silnikiem niż diesel bądź 1,3 tce oraz nie będzie 4x4 z lpg fabrycznym- takie info dostałem w salonie.

Wiem ze 1,6 to muł ale jakoś boje się tego tce ( ja pier... jakie czasy ze mamy 1,3 w SUVIE 4x4!! )


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.