Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ankieta off-road (prawdopodobnie na zlecenie Lasów Państwowych) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40225)

sudden 07.05.2021 10:22

Wysłane.
Wiadomo, kto robi tą ankietę ? Pytanie o zarobki w ankiecie o wjeździe do lasu wygląda na analizę wysokości przyszłych mandatów :D

Matjas, podoba mi się Twoja wizja.
Bardzo dużo by pomogło w odbiorze społecznym masowe jeżdżenie z cichymi tłumikami, zwalnianie obok domów, pieszych i rowerzystów, nie kurzenie ludziom prania po wsiach, itp.

To są rzeczy, które sami możemy łatwo zmienić, bez szkody dla przyjemności z jazdy, a wtedy łatwiej będzie przepychać podobne inicjatywy.
Większość mieszkańców kraju nie jeździ motocyklami. Jeśli my, jako mniejszość, jesteśmy uciążliwi dla większości to nasze szanse na załatwienie czegokolwiek nie są za wysokie.

Jak jadę spokojnie nawet drogą leśną to piesi na tej drodze najczęściej mi sami machają pozdrawiająco, ale jak kiedyś w czasie oficjalnego, zorganizowanego rajdu przejechaliśmy przez wieś w trybie rajdowym, to jedna gospodyni wybiegła aż na drogę, żeby nam pomachać motyką. Minę miała też taką mało pozdrawiającą ...

matjas 07.05.2021 10:50

Ja ostatnio jeżdżę w większości moim pyrkaczem trialówkowym i jak dorosły facet siedzi na tym to ludzie na ścieżce sami się śmieją :D
Ale byłem na szlaku pieszym XT ze trzy tygodnie temu i spokojnie sobie pyrkałem między ludzmi w jedną mańkę, potem wracając /bo do lasu nie wjechałem z powodu dużej ilości pieszych/ w drugą mańkę - XT sobie robił pufpufpuf, ja uśmiech na twarz i ludzie się też uśmiechali i machali łapką. Spoko. Większa połowa sukcesu to nastawienie.
Laski trzy jechały konno to zgasiłem silnik i sobie postałem popatrzeć bo ... no ... lubię konie :D :D :D Można jechać na spokoju i bez nerw. Jakby wszyscy tak jeździli to byłoby nam łatwiej.

Zobaczymy co z tego będzie. Może jest to jakiś krok/czek w dobrą stronę.

Co do zamkniętych torów - nie ma obowiązku tam jeździć ale wyżyć się sportowo w takim miejscu można dobrze i zrobić to w miarę bezpiecznych warunkach bez możliwości jebnięcia w drzewo itd.
Grunt to aby mieć wybór. Teraz tego nie ma i musimy jeździć z podkulonym ogonkiem.

m

tadzik 07.05.2021 18:42

To jest ściema. Wszędzie tego pełno! Wyłudzają tylko informacje. Lasy państwowe nic nie wiedzą o tej akcji. Poszukajcie informacji.

matjas 07.05.2021 19:02

Jesli tak jest w istocie to może im się ktoś dobierze do dupy.

heniekstar 07.05.2021 19:27

ankieta nie jest obowiązkowa. A jeśli może to pomóc w tworzeniu takich tras, to dlaczego nie dorzucić swoją opinię? W temacie dotyczącym tego samego, pojawił się wpis o wyłudzaniu informacji. Tylko jakich? Bo to, że sami zostawiamy ślady to chyba wszystkim wiadomo. Kto, gdzie, z kim, za ile... Nie dramatyzowałbym.
Ludzie, którzy działają w szeroko pojętym offie, potwierdzają rozmowy. Inicjatywa wyszła od LP, może wreszcie ktoś się obudził, że należałoby skanalizować tę aktywność.
Dobrym przykładem są działania tej grupy:
http://njz.pl/STM/?szlaki-off-road
Korzystałem z tych szlaków i jestem pod wrażeniem wykonanej roboty.
Obecnie, na skutek zmiany przepisów dotyczących oznaczenia dróg w LP niektóre szlaki są zamknięte i nie radzę sprawdzać... Oczywiście nie ma szlabanów i strażnika za każdym drzewem, ale leśniki dobrze znają swój teren i można sie nieprzyjemnie zdziwić. Dodatkowo takie działania nie sprawiają by LP przychylnie patrzyły na nasz sposób życia.
Wielokrotnie w rozmowach przewijał się podstawowy motyw, mianowicie brak respektowania regulaminu tras i robienie objazdów trudniejszych odcinków. Bez znaczenia był fakt, że rolnik ma zasiewy czy LP czasowo zamykały niektóre odcinki. Typy z niedoborem intelektu odstawiali takie szopki że włos się jeży. Tylko od nas zależy jak będziemy postrzegani, a przyzwolenie i brak reakcji na wygłupy spowoduje, że nikt nie zechce dołożyć sobie obowiązków.

sudden 07.05.2021 19:28

Poczekajmy na więcej danych z negatywnymi komentarzami. Jeśli to ściema, to pewnie za chwilę któraś z tych firm się wypowie, bo w tej sytuacji ktoś by się podszywał i pod Lasy Państwowe i pod firmę badawczą, która działa 11 lat, więc też nie jakiś krzak.

RAVkopytko 07.05.2021 22:30

Już kiedyś o tym pisałem.
Jestem w stanie zapłacić "frycowe" ,nawet niech będzie to z pięć stów max/rok, za "abonament" uprawniający do wjeżdżania do lasów i ganiania po drogach do wywozu drewna itp.
A jak Ktoś se "zetnie" po młodniku, to mu przyjebać ze 30 tyś złotych bez odwołania i maszynę na poczet spłaty kary zarekwirować.
Czyste i proste zasady.

CzarnyCzarownik 07.05.2021 22:36

Jeszcze niech połączą te trasy z miejscami na biwak w lesie co ostatnio utworzyli i będzie git :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

machoni 07.05.2021 22:43

Takie info mi wpadłohttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3b53e61659.jpg

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Rozi73 07.05.2021 22:49

Cytat:

Napisał tadzik (Post 733237)
To jest ściema. Wszędzie tego pełno! Wyłudzają tylko informacje. Lasy państwowe nic nie wiedzą o tej akcji. Poszukajcie informacji.

Też tak sądzę bo przy obecnych normach prawnych: krajowych i UE jest to po prostu niemożliwe
Zwątpiłem jak zobaczyłem artykuł na wyborczej.pl i ścigacz.pl więc zapytałem na oficjalnym profilu facebookowym Lasów Państwowych.
Zobaczymy czy.. i co odpowiedzą.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.