Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Kpl zawieszenie Husqvarna te 610 - warto? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28963)

Fihu 11.04.2017 21:05

Misza, to są dopiero argumenty :D !!
Franz, i inni, zakładając że jest to 45mm, warto? "Luzów żadnych nie mają" blablabla ... wiadomo ;)

RAVkopytko 11.04.2017 21:12

Fihu ,warto,warto,u mnie w babci trójce jest WP 50 ,jest zajebista różnica.

zbyszek 11.04.2017 21:14

Warto, wszystko kwestia kosztów.
Za taki komplet liczą średnio 1500 zł, pozostają koszty dorobienia sztycy, nowe łożyska i serwis zawiasu +/- 2000 zł. Przy założeniu że wsio jest ok, i nie potrzeba nic w środku wymieniać, regenerować zacisku, kupować nowej tarczy itp, itd.

Franz 11.04.2017 21:31

Cytat:

Napisał Fihu (Post 526927)
Misza, to są dopiero argumenty :D !!
Franz, i inni, zakładając że jest to 45mm, warto? "Luzów żadnych nie mają" blablabla ... wiadomo ;)

Fihu , nie doczytales ze zrozumieniem
Napisalem , że zawiech dobieral i robil mi facet pokroju PKSa
A czlowiek ten robi amory zawodowo :) i ludziom z naczego forum również
Na swoim zawiechu nie oszczedzalem . Mi wyszlo przeszlo tysiac euro
Doszla nowa tarcza 320 mm, dystans do zacisku, zacisk
Zawiech robilem w niemczech nie w PL
Bez luzow :D

Ps. Na tylnym amorze też nie. Najwyzsza polka Ohlinsa z hydraulika
Nowka kosztuje 1200 euro, ale dalem tylko polowe za prawie nowy

PawelM. 12.04.2017 03:13

Kumpel ma na handel kompletny przód WP50 z lc4 adv. Półki, lagi, koło, zacisk itp także jak ktoś chętny dam namiary. Cena chyba 1600zl

Fihu 12.04.2017 08:03

PawelM, na razie dzięki, będę się odzywał jak coś.
Franz, zrozumiałem, słyszałem o PKSie, pisząc o luzach i "blablabla" miałem na myśli że sprzedający zachwala, opisuje że super stan i extra cacy ...
Budując Franzalpa miałeś konkretne założenia, ja myśle nad wrzuceniem czegoś na przód, od tak aby poprawić przyjemność z jazdy, i nie zamienić przysłowiowej siekierki na kijek
Skoczę do gościa i sprawdzę stan zawiechy w takim razie :D

mirkoslawski 12.04.2017 08:26

Fihu - miałem takie zawieszenie w swojej AT - WARTO:Thumbs_Up:
Pamiętaj jednak, że jak przód zmienisz, to i tył musisz bo inaczej tył Ci nie wyrobi za przodem i nie odczujesz w rezultacie różnicy, bo nie wykorzystasz właściwości przodu ;)

Ja w swojej RD07 miałem na tyle WP z KTM LC 4 (chyba ADV) + nowa (pode mnie_ sprężyna z Wilbersa zamawiana i wtedy to grało:Thumbs_Up:

ural2 12.04.2017 08:36

Można pchać z ktm-a 990 lub 950 albo lc4 tylko sprężyny trzeba zmienić. Ja takie mam.

motormaniak 12.04.2017 08:56

Jeżeli to Upside down to wg mnie nie warto akurat tego zawiasu. Miałem w swoich afrykach/trampkach różne, w tym 2 razy 45 - raz showe , raz marcoche. Zawias z huski 45mm upside down to dosyć stary zawias, części do jego bebechów (oprócz uszczelniaczy) sa drogie i kiepsko dostępne. to nie WP 43/48 że kupisz zestaw all bolsa za 250 zł. Druga sprawa - lagi 45 mm szybko traca chrom na dolnych powierzchniach-zazwyczaj wystaje w tych leciwych zawiasach podkład z mosiądzu, ale nawet jak jest dobry wsadzasz taki 20 letni zawias do AT i zaraz masz starty. Mam 2 komplety tego zawieszenia...
Dlaczego jednak można się zastanowić? Huska w latach 94 - 99 stosowała sztycę pod łożyska 1 cal - 25,4 mm. Gwint na sztycy był mniej niż 25 mm. Wystarczyło przetoczyć sztycę na 25 mm pod seryjne łozysko 25/47 i mieliśmy zestaw do AT. Ogarnięty tokarz zebrał mi te 0,4mm bez wyciskania sztycy za niewielką kwotę. Dodatkowy plus - górnej półki nie musimy ruszać - w miejscu gdzie się idzie pólka sztyca ma poniżej 25 mm.
Pólki od Huski - są OK i prawie pasują do AT/TA/Dominatora/XL/XR/SLR/FMX i innych.
Moja propozycja: do półek od huski pasują Lagi KTM WP 43. Te lagi są bardzo popularne, części do nich od holery, pasuje do nich każde koło na ośkę 20 jak i 26mm, do kompletu pasuje każda tarcza od ktma po 2000 roku i każdy zacisk (zacisk kompletuje się do pompy hamulcowej - rok zmiany to 2008)

majo 12.04.2017 19:44

Mistrzu dzięki:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.