Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zrób to sam - czyli Adam Słodowy ma na noc przy nas. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=262)
-   -   Wózek spawalniczy - projekt do nauki spawania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40959)

pałeł 06.09.2021 23:07

1 Załącznik(ów)
Sprubuj tez tego tarcza pozwala widzieć to co się dzieje pod tarcza

maly 06.09.2021 23:31

Ładnie ,jednak frezowanie to przesada,wyszlifowana powierzchnia zbyt gładka(powierzchnia pod farbę powinna być szorstka) ,kółka za małe
Przepraszam że się koledze wcinam,ale mam pytanie do kolegi wilq.bb.
Niekiedy nie mam czasu wozić profili do piaskowania jest jakiś dobry sposób na usunięcie zendry.?

wilq.bb 07.09.2021 08:24

Mały masz na PW odpowiedź (przynajmniej częściową) na twoje pytanie - nie będziemy tu OT robić.

Lis 07.09.2021 08:30

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 747312)
Może komuś się przyda, bo w wątku "jaką spawarkę kupić" kilka osób się pochwaliło, że kupiło spawarkę rok temu i nadal trzyma w kartonie :D

Przyznaję, najpierw dotknęło do żywego, potem nieco zainspirowało ;)
Wózek ekstra, już pisałem. Jak zrobię swój - też się pochwalę :) Czelendż akcepted :)
Przedłużałeś kable?

dawid8210 07.09.2021 09:37

A czemu to kółka jakieś takie supermoto? 21 cala powinno być:D a tak na poważnie, większe kółko- lżej będzie i byle dziura nie powoduje że klamoty lecą na ryja:) Mialem podobne w kompresorze. Zamieniłem na 125 mm. Teraz to jeździ.
Ps. Kiedy rozbudowa wózka pod tig?:D

maly 07.09.2021 23:57

Dziękuję wilqq.bb. Myślę jednak że możesz w tym wątku coś dodać o materiałach ściernych ,tym bardziej że nie reklamujesz konkretnej firmy.
Dla początkujących spawaczy materiały ścierne są niedzownym narzędziem tak samo jak spawarka.

wilq.bb 08.09.2021 08:17

W twoim przypadku dało się odpowiedzieć bez używania nazw handlowych, ale na PW wczoraj 2 osoby napisały z pytaniami i już tak się nie dało -żeby nie było - oni zaczęli :P

Dwa kiedyś na innym forum (żeglarskim) na początku plandemii popełniłem klika długich merytorycznych postów o budowie materiałów ściernych.... od ponad roku nie mam czasu dokończyć tamtego cyklu. Ponadto w tzw międzyczasie służbowo popełniłem polską wersję wydawnictwa o podstawowych informacjach o materiałach ściernych - 24 strony skompresowanej konkretnej wiedzy - od budowy papieru ściernego, na frezach kończąc. Praktycznie zero bełkotu marketingowego - same konkrety w oparciu o produkty firmy gdzie pracuję. Jeśli ktoś na taki przodownik reflektuje oczywiście chętnie bezpośredniego linka podam do zassania PDF'a.
Chętnie się podzielę wiedzą, bo to tak naprawdę jest obopólna korzyść....Ty przychodzisz do sklepu i kupujesz świadomie, a sprzedający (np u nas w sklepie firmowym) nie musi się domyślać co chcesz - mówiąc np no wie pan te stożki do kątówki.... i teraz domyśl się co klient chce.

sudden 08.09.2021 08:38

Cytat:

Napisał wilq.bb (Post 747556)
(...) Jeśli ktoś na taki przodownik reflektuje oczywiście chętnie bezpośredniego linka podam do zassania PDF'a.
(...)

To ja będę bardzo wdzięczny za linka :)
W końcu przecież kiedyś rozpakuję tą spawarkę . . . chyba :D
A przyda się na pewno nawet bez spawarki.

Lucky Luke 08.09.2021 10:16

Cytat:

Napisał wilq.bb (Post 747556)
W twoim przypadku dało się odpowiedzieć bez używania nazw handlowych, ale na PW wczoraj 2 osoby napisały z pytaniami i już tak się nie dało -żeby nie było - oni zaczęli :P

Dwa kiedyś na innym forum (żeglarskim) na początku plandemii popełniłem klika długich merytorycznych postów o budowie materiałów ściernych.... od ponad roku nie mam czasu dokończyć tamtego cyklu. Ponadto w tzw międzyczasie służbowo popełniłem polską wersję wydawnictwa o podstawowych informacjach o materiałach ściernych - 24 strony skompresowanej konkretnej wiedzy - od budowy papieru ściernego, na frezach kończąc. Praktycznie zero bełkotu marketingowego - same konkrety w oparciu o produkty firmy gdzie pracuję. Jeśli ktoś na taki przodownik reflektuje oczywiście chętnie bezpośredniego linka podam do zassania PDF'a.
Chętnie się podzielę wiedzą, bo to tak naprawdę jest obopólna korzyść....Ty przychodzisz do sklepu i kupujesz świadomie, a sprzedający (np u nas w sklepie firmowym) nie musi się domyślać co chcesz - mówiąc np no wie pan te stożki do kątówki.... i teraz domyśl się co klient chce.

To poprosimy o tego linka :bow:

Lis 08.09.2021 10:21

Również poproszę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.