Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Za małe ładowanie na światłach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37067)

Mavtm 02.06.2020 08:01

No to, żeś teraz dorzucił do pieca. :-(

klanol 02.06.2020 08:35

Tak, jak było w innym wątku powiedziane. Przy wyższych obrotach potrafi puścić za duże napięcie. U mnie napiecie trochę pulsuje, ale w dopuszczalnej granicy. Dlatego na razie nie ruszam. Mam ten regulatot od 30kkm.

Mavtm 02.06.2020 12:16

Ja niedawno założyłem (jakieś 200km dopiero). Na razie nie zauważyłem, żeby ponad 14,2 poszło. Ale tak jak pisałem wcześniej próby w garażu na różnych obrotach i obciążeniach robiłem oraz pomiary różnymi miernikami łącznie z oscyloskopem. Póki co nie mam punktu zaczepienia ale fakt, że kilka razy tak jakby miał zbyt długi czas reakcji bo napięcie po zejściu obrotów z wysokich do jałowego nie "wstało" powyżej 13,5V. Dopiero lekka przygazówka go pobudziła.
Jest napięcie, prądy są więc póki co jeżdżę i się cieszę :-)

bylekiery 02.06.2020 12:18

Obiecałem, że dam znać jak regulator FH020AA który założyłem do swojej Afryki spisuje się podczas jazdy. Niestety ostatnio mam bardzo mało czasu na jazdę i z "nowym" używanym regulatorem za stówkę zrobiłem dopiero 200km, głównie w trasie. Po uszkodzeniu poprzedniego, fabrycznego regulatora zamontowałem woltomierz VM2F więc na bieżąco monitoruję napięcie ładowania. Woltomierz wpięty w rozdzielacz napięcia od Szynszylla.
Obecnie ładowanie na światłach mijania podczas jazdy trzyma równe 14 V, na wolnych obrotach spada na 13.9. Bez świateł 14.3 V. Regulator ledwo letni (temperatura na zewnątrz podczas jazdy 10st. C).
Ogólnie, puki co jestem bardzo zadowolony.
Na alledrogo znalazłem wtyczki do tego regulatora:
https://allegro.pl/oferta/furukawa-3...ource=facebook
U mnie na razie jest na samych konektorach ale zainwestuje jeszcze w takie kostki i będzie ładnie.

Mavtm 02.06.2020 13:40

Muszę chyba odpocząć od tematów regulatora bo człowiek zaczyna fiksować. Dzisiaj pojeździłem troszkę i jak pakowałem moto do garażu to taka refleksja mi do łba przyszła, że ani jeden raz nie popatrzyłem na prędkościomierz ale za to co chwilę na woltomierz. Masakra normalnie się robi w głowie. Hehe

kdf 02.06.2020 21:39

Qrna szkoda że mieszkasz tak daleko bo chyba nie masz z kim polatać. Zamiast zająć się tym co ważne (kręcenie następnych kilometrów poznając nowe ciekawe miejsca) piętrzysz niepotrzebne problemy. Regulator jest stosunkowo prostym ustrojstwem, a co za tym idzie NIGDY nie ustawi Ci napięcia idealnego. Jest mnóstwo czynników na nie wpływających. Obroty, temperatura, pobór prądu bezustannie się zmieniający, stan akumulatora, styków, etc etc etc.
Nie daj się zwariować.

klanol 02.06.2020 21:45

Cytat:

Napisał kdf (Post 684381)
Qrna szkoda że mieszkasz tak daleko bo chyba nie masz z kim polatać. Zamiast zająć się tym co ważne (kręcenie następnych kilometrów poznając nowe ciekawe miejsca) piętrzysz niepotrzebne problemy. Regulator jest stosunkowo prostym ustrojstwem, a co za tym idzie NIGDY nie ustawi Ci napięcia idealnego. Jest mnóstwo czynników na nie wpływających. Obroty, temperatura, pobór prądu bezustannie się zmieniający, stan akumulatora, styków, etc etc etc.
Nie daj się zwariować.

Dokładnie. Zrobić raz a porządnie! I latać. Bez paranoi.

Mavtm 04.06.2020 23:00

Ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę. Bardziej chodziło mi o to, że przez nadmiar lektury i różności opinii można zryć sobie beret. Tym bardziej, że to mój pierwszy motek to też dodatkowe obciążenie psychiczne. Hehe

kdf 05.06.2020 21:55

Nie pamiętam jak się nazywa ten syndrom, ale jeśli zaczniesz studiować literaturę medyczną to zaraz znajdziesz u siebie całą masę chorób i innych schorzeń (oczywiście urojonych).

Mavtm 05.06.2020 23:35

Może chodzi Ci o hipochondrię? Haha


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.