Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Zakup Expresu do kawy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38585)

MrWaski 13.05.2020 17:03

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 679778)
więc kupiłem w sb prosty zestaw jak poniżej

Co to jest sb? Podoba mi się ta maszynka.

muszel72 13.05.2020 19:28

Sobota;))

MrWaski 13.05.2020 23:19

Aha, myślłem że jakiś specjalistyczny sklep z kawiarkami... :D
Znaczy gdzie kupiłeś i za ile?

Neo 14.05.2020 09:59

Dorzucę pytanie: polecicie jakiś sklep online w którym można zamówić zestaw kilku kaw ziarnistych na spróbowanie? Wątek narobił mi ochoty na jakieś niewinne próby baristyczne ;)

Mam do dyspozycji kawiarkę na indukcję, wspomniane wyżej ustrojstwo turystyczne oraz prosty, całkowicie ręczny ekspres kolbowy.

Widzę że jest trochę ofert online ale może fachowcy polecą jakiś zestaw smakowy do wypróbowania?

Neno 14.05.2020 10:09

Cytat:

Napisał Neo (Post 681673)
Dorzucę pytanie: polecicie jakiś sklep online w którym można zamówić zestaw kilku kaw ziarnistych na spróbowanie? Wątek narobił mi ochoty na jakieś niewinne próby baristyczne ;)

Mam do dyspozycji kawiarkę na indukcję, wspomniane wyżej ustrojstwo turystyczne oraz prosty, całkowicie ręczny ekspres kolbowy.

Widzę że jest trochę ofert online ale może fachowcy polecą jakiś zestaw smakowy do wypróbowania?

Sam o tym wczoraj myślałem, próbki po 50-100g. Jak by ktoś znał taki sklep, byłoby fajnie potestować różne ziarenka. Pytanie tylko czy dany rodzaj kawy trzyma potem parametry i kupując swój ulubiony smak "za rok" dostaniemy to samo.

Neo 14.05.2020 10:20

Przykładowy link z Google obrazujący o co by mi chodziło - nie znam sklepu i ich właścicieli jakby co, nie wiem czy ta oferta jest coś warta:

https://swiezowypalana.pl/kawy-swiata-probki

Tu jest spory wybór ale właściwie chyba bym losował nazwy bo mi nic nie mówią ;)

Emek 14.05.2020 10:24

W mojej ocenie nie. Nawet 2 różne opakowania tej samej kawy parzone w tym samym ekspresie różnią się smakiem. Bywało tak, że zamawiałem kawę która wszystkim smakowała a następna dostawa już była inna i nie smakowała tak jak poprzednia. Zaznaczam że nie jestem ekspertem ani jakimś wybitnym smakoszem ale różnice w smaku były wyraźnie wyczuwalne.

Neno 14.05.2020 10:38

Cytat:

Napisał Emek (Post 681680)
W mojej ocenie nie. Nawet 2 różne opakowania tej samej kawy parzone w tym samym ekspresie różnią się smakiem. Bywało tak, że zamawiałem kawę która wszystkim smakowała a następna dostawa już była inna i nie smakowała tak jak poprzednia. Zaznaczam że nie jestem ekspertem ani jakimś wybitnym smakoszem ale różnice w smaku były wyraźnie wyczuwalne.

Mam podobne wrażenia. Inna mieszanka kaw, z innego zbioru, inna pogoda... milion czynników pewnie ma na to wpływ, więc tak naprawdę to loteria. No chyba, że mają kogoś takiego w fabryce jak kiper, i ten ktoś zna się na robocie.

greenman 14.05.2020 11:06

W Krakowie na Zabłociu czyli w takiej mocno industrialnej dzielnicy była kiedyś świetna kawiarnia Coffee Proficiency. Super klimat starej zajezdni, wystrój z kontenerów no i pyszna kawa. Parzona sposobami o których wtedy nawet nie marzyłem i nazw nie potrafiłem wymówić.
Potem zabłocie stało się modną dzielnicą, deweloperzy wykupili ostatnie wolne działki po starych fabrykach. Budując jeden blok na drugim. Więc budynek zrównali z ziemią i kawiarnię zamknęli.
Na szczęście znaleźli nowy lokal. Tylko już bez tego klimatu, bo na wyjeździe z miasta, w biurowcu. I zaczęli sprzedawać swoje kawy, sami parzą, doradzają. Można podjechać i spróbować, sprzedają przez internet.

Trochę przydługi ten wstęp - ale dla mnie to jest esencja picia kawy. Nie to co piję raz na jakiś czas w pracy. Tylko miejsca z klimatem i ludzie.

Jak już się tak rozpisałem to kolejna historia się przypomniała. Była kiedyś taka kawiarnia Cafe Rękawka. W Krakowie, po przejściu z Kazimierza na Podgórze, kładką zakochanych. Strasznie klimatyczne miejsce, patrząc na te parę kamienic czułem się zawsze jak we Włoszech.
W Cafe Rękawka też była pyszna kawa, z głośników leciała zawsze trójkowa Siesta Marcina Kydryńskiego. No nie da się bardziej odprężyć.
Tylko szefowa tego miejsca była bardzo specyficzna. Potrafiła podejść do stolika i zapytać dlaczego tylko dwie z trzech osób coś zamówiły. Nie wolno było za długo siedzieć, np. z książką :D nie mówiąc o całujących się parach, tam to nie przechodziło.
Pomimo tych małych niedogodności warto było czasami wpaść i posiedzieć, byle nie za długo ;)
Niestety Cafe Rękawka się zamknęła. Coffee Proficiency działa za to dalej i nawet sprzedają przez internet. Dużo kawy nie piję więc porównania nie mam. Kiedyś kupowałem Kenię ale teraz na sklepie nie widzę. Parzyłem ją niezgodnie z przeznaczeniem (jasno palona) bo w kawiarce. Tata pije Ethopię Edido z dripa i też chwali, mi ona mniej smakuje.

Więc z czystym sumieniem polecam taki zestaw, tylko już sami musicie zdecydować co konkretnie zamówicie:
https://coffeeproficiency.com/produkt/zestaw-3-x-80g/

majkowski1 14.05.2020 12:01

Cytat:

Napisał greenman (Post 681692)
Była kiedyś taka kawiarnia Cafe Rękawka. W Krakowie, po przejściu z Kazimierza na Podgórze, kładką zakochanych.

Smacznie tam było... Zielono...
Można jeszcze spróbować, choć już nie byłem w KR długo, w kamienicy Hipolitów, koło muzeum. W miarę kameralnie kiedyś. Pożegnanie Afryki na Sw. Tomasza ma mega wybór jeszcze i dobrą obsługę (trzeba tylko wiedzieć czego się chce) i Alchemia też ma nie najgorszą jeśli obsługa dobrzze zaparzy...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.