Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Zakup roweru (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43244)

Dzieju 28.04.2023 05:31

Cytat:

Napisał matjas (Post 816525)
Jeszcze jakaś dupa pęknie a ja nie lubię sprawiać nikomu bólu.

No tak , najpierw się chwalisz , potem mówisz że się nie chcesz chwalić , normalnie podnosisz ciśnienie i się wymigujesz :)
Spokojnie , pęknie tylko tym co też kupili nowe a okaże się że o mały ciutek gorsze. A ci co już wybrali zaczną od nowa szukać :D
Tym co cenią stare nic nie zrobisz , przetrwają bez pęknięć ;)

Bałtrok 28.04.2023 07:06

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 816561)
...

Tym co cenią stare nic nie zrobisz , przetrwają bez pęknięć ;)

Chyba wiem kto ma stapler, jakby co :)

matjas 28.04.2023 13:04

Cytat:

Napisał Bałtrok (Post 816565)
Chyba wiem kto ma stapler, jakby co :)

No - wycieczka w kampinos się otwiera :D

Wentylek 03.04.2024 11:28

Hej, mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł całkowicie :D bo szukam opinii. Zanim wykończą mnie korki, planuję zacząć śmigać na rowerze do pracy - ok. 5 km w jedną stronę. Wiem, że dystans jest to żaden, aczkolwiek większość mojej trasy leci pod górkę. Średnio mi się widzi wpadać do biura mokra jak szczur, a mycia i przebierania wolałabym uniknąć. Stąd pomysł, by kupić rower elektryczny. Mogłabym dopomóc sobie silnikiem w tych najtrudniejszych momentach, a resztę spokojnie popedałuję. Jedno mnie tylko martwi - cena tych rowerów. Nie ukrywam, że będzie to dla mnie spory wydatek. Czy opłaca się kupować nowy rower, czy lepiej używany? Czy mogę mieć zaufanie do używanego akumulatora? Nie znam się na tym i nie chciałabym mieć co chwilę problemu z zakupionym sprzętem. Czy ładowanie nie jest męczące? Jeśli chodzi o ciężar to nie ma wielkiego znaczenia, bo mam windę w bloku itd. Ja ważę 60 kg to chyba też ważne. Czytałam wątek, ale ceny rowerów też trochę się zmienily na przełomie lat, wiec może ktoś jest na bieżąco i coś mi podpowie :) Pozdrawiam.

Lucky Luke 04.04.2024 15:37

Cytat:

Napisał Wentylek (Post 849879)
Zanim wykończą mnie korki, planuję zacząć śmigać na rowerze do pracy - ok. 5 km w jedną stronę. Wiem, że dystans jest to żaden, aczkolwiek większość mojej trasy leci pod górkę. Średnio mi się widzi wpadać do biura mokra jak szczur, a mycia i przebierania wolałabym uniknąć. Stąd pomysł, by kupić rower elektryczny.

Cześć , nie wiem jaką masz kondycję, jednak zalecam prawdziwy tradycyjny rower. 5km to chwila jazdy, elektryk nie mam sensu, nawet nie zdążysz się dobrze rozgrzać ;)
Przez ponad dwa lata dojeżdżałem rowerem każdego dnia do pracy na podobnym dystansie i nie przypominam sobie abym się spocił kiedykolwiek. Więcej wiary we własne siły :Thumbs_Up:
P.S zamiast elektryka , dopasuj sobie fajny oddychający strój przeciwdeszczowy i koniecznie rower z błotnikami ;)

ArEZ 04.04.2024 17:37

Też miałem to pisać - że 5 km to bez wspomagania do ogarnięcia. Nie wiem jak duże przewyższenie ale do tego są przerzutki. Rower z dużymi kołami, cienkimi oponami dobrze napompowanymi to prawie sam jedzie.
Jeśli chodzi o używane elektryki to ja bym wolał kupić taki, którym mało jeżdżono i bateria padła od nieładowania niż takiego sprawnego ale po którym widać że miał jakieś przygody i oszczędzany nie był.

Dzieju 05.04.2024 06:11

Wentylek nie rób z siebie słabeusza, od 2 lat calutki rok jeżdżę rowerem , zwyczajnym na mięśnie,codziennie do roboty i gdzie tam mi się zachce.
5 km to jest żadna odległość , po to masz biegi żeby pod tą twoją górkę pedałowało się lekko i przyjemnie.
Jak byś napisał że do roboty masz 50 i nie chcesz się zmęczyć to bym jeszcze zrozumiał .
Kolega codziennie do pracy rowerem dojeżdżał 65km, na powrocie czasem gdzieś zboczył i wyskakiwało mu i do 150km dniówki i tak cały rok.
Jednym słowem daj sobie spokój z tą elektryfikacją, no ale jak musisz za wszelką cenę......

Wentylek 14.06.2024 10:52

Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi, jednak niestety jestem "słabeuszem" i nie mam możliwości pokonywania tej trasy na rowerze tradycyjnym. Nie wszyscy możemy być w pełni sprawni, chociaż byśmy bardzo tego chcieli... :)

Marcin-BB 14.06.2024 11:55

5 km może zmęczyć- zapraszam w moje rejony!:) Nawet super osprzęt w markowym rowerze nie pomaga- po kilku km plecy mokre jak w deszczu. Jak się ma pracę bez możliwości prysznica i przebrania to elektryk ma sens. Żonie kupiłem używanego Batavusa z silnikiem Yamahy. Kosztowało to około 4.5 tyś zł i jeździ już 3 sezon bez problemu. Dystans podobny- ok 6 km do sąsiedniej wsi, tylko po drodze 3 solidne podjazdy.
Nie ma się co bać używek- tylko kupować od właścicieli a nie handlarzy. Dużo osób kupuje na próbę, albo zmanierowanych modą, a potem sprzedają za pół ceny jak się przekonują, że to jednak samo nie jedzie:D

robertG7 15.06.2024 09:16

Zakup roweru
 
Okazja z Hiszpanii, odrazu zaznaczę, że się nie znam, ale takie coś mi wpadło:



https://www.pepper.pl/promocje/rower...m-m-ltd-850419

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c8bddaa188.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.