Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział Producentów i Dostawców (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Regulamin Działu Producenci i Dostawcy, porozmawiajmy!!! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5657)

felkowski 17.02.2010 23:55

Nie chcę się mondralować, ale jak się pierwszy raz logowałm na forum to dostałem list od Madejskiego, powiedział mi kim jest i o co prosi. Zostałem też poinformowany, że jak nie wpłace to nic się nie zmieni, ale fajnie byłoby gdybym jednak wniósł jakąś cegiełke. To jakie mam priorytety i czy wole forum czy piwo to moja sprawa. Ale to nie powód aby opluwać kogoś kto ma inne zdanie. Jak wchodze do knajpy i coś zamawiam, to za to płacę. Jak mi nie pasowało to najwyżej nie wróce tam więcej. Wiem, że każdy ma swoje problemy, ale 30 zł to nie jest kwota od której świat mi się zawali. Zwłasza, że zatankowanie AT kosztuje co najmniej dwa razy tyle. Jak ktoś słusznie zauważył informacje na forum też mają swoją wartość. Są napewno różne metody działania można forum rozwijać i poszeżać, ale to zwiększa wymagania , co za tym idzie rosną koszty. Można tez ograniczyć ruch i dostępność. Pewnie wtedy da się utrzymać serwer wirtualny. Pytanie jak długo można ograniczać i co. Wprowadzimy dostępność na zmiany a może zaczniemy rezygnowac z poszczególnych dzialów. To jest sprawa otwarta. Pewnie trzeba by było wiedzy Ramiresa aby to ocenić. Wiem że Rami już wycinał jakies sprawy gdy pierwszy raz zawitał do nas 503. Pytanie na jak długo tego starczy. Musimy pamiętać, że zawartość forum cały czas rośnie. Przecież nie kasujemy starych tematów. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Jak widac ruch na forum rośnie, a składkowiczów ubywa. Może wolą piwo. To co jednemu odpowiada może urągać drugiemu. Nie ma idealnej metody. Ideą założycieli forum był bezpłatny dostęp i dobrowolność wpłat oraz brak zewnętrznych reklam. Zwrócono się do dostawców i producentów czy nie chcieliby płacić wyższej składki w zamian za to, że będa mieli swe ogłoszenia w tym dziale. Z tego co wiem wyrazili na to zgodę. Sprawa wydaje mi się prosta. Pasuje mi to korzystam. Jeśli uważam, że mi się nieopłaca mówię nie i robie po swojemu. Może jestem naiwny, ale tak bym postapił gdyby mnie spytano. Jak widać niektórzy się obużją, że Madejski się zwraca i przypomina o składce, Potraktujmy to jako przypominajke. Nie ma o co się oburzać. Z drugiej strony gdybym opłacił nikt nie musiałby mi przypominać. Są też tacy co obużają się że ktoś proponuje jakieś rozwiązania, są tez tacy którzy narzekają na brak kultury i zanik atmosfery. Pamiętajmy jednak, że atmosferę tworzymi sami własnymi wypowiedziami i działaniami. Skoro przybyło nam uczestników to i składek powinno nam przybyć. Jest jednak odwrotnie. Mieliśmy kiedyś na akcje koszulkowe, a teraz nawet te pieniądze przeznaczamy na bierzące opłaty. Wyjście z dziurą w budrzecie nie jest najlepsze, bo co będzie jak operator wyłączy nam serwer za niezapłacony rachunek. Nawet nie będziemy mogli się zkrzyknąć na zapłate bo jak? Myślę, że skoro powstał dym to da się zniego rozpalić ogień i tylko od nas samych zależy czy powstanie z niego ognisko wokół którego zbierze się krąg przyjaciół których ono ogrzeje czy spali się wszystko. Bardzo dziękuję Pałeł i Rambo za ruszenie tematu i oby ogień nam wszyskim dobrze służył. Niech to nam pozwoli zwiększyć odpowiedzialność członków forum za jego losy. A może czas zrewidowac poglądy założycieli i ograniczyć dostęp do najfajniejszych części forum. Może nie warto inwestować w tych którym na forum nie zależy i żal im na własną zabawę/pasję/wiedzę kilkudziesięciu złotych.

zbyszek_africa 17.02.2010 23:59

Cytat:

Napisał Franz (Post 101069)
zbyszek_africa napisał :

"Spodziewałem się tego, Jak uważasz...
80x12=960
Jak dostaniesz pare negatywów... to kto wie jak bedzie:)
Bul 2-jaka i Masz swiety spokój, poprzemy, wspomorzemy będzie git;)
pozdr.

"

Zbysiu wyjadłem Ci krem z rurki , jak napisał Greg czy chcesz sobie popisać.
Na allegro się nie sprzedaje tylko ogłasza. Negatywy już mam :D
za wystawianie negatywów.

Warunki opłat ustala góra czyli ekipa rządząca :D
Jak na razie żadnego postu o kwocie nie otrzymałem i nie ma co trzepać
na ogólnym od tego jest PW[/quote][/goute]

Franuś:) ja do Ciebie nic nie mam, Ty jesteś sympatyczny gośc, robisz dobra robote. W GTW to jakis marazm się wdał, a finanse to temat trudny, ogólny brak kasy, sam widzisz. Siedzimy w handlu juz pare lat, znamy życie, jest trudno, ale gdyby to było w mojej branży ja bym wchodził w ten pasaż w ciemno za te nieduże pieniądze. Jest dobrze, nie zepsujmy tego...
Jak chcesz to na priva..

randal 76 18.02.2010 00:09

Cytat:

Napisał felkowski (Post 101080)
Zwrócono się do dostawców i producentów czy nie chcieliby płacić wyższej składki w zamian za to, że będa mieli swe ogłoszenia w tym dziale.

to się nazywa zwrócono

Ustalamy tydzień na Wasze decyzje w postaci wpłat. Po tym czasie rozpoczniemy wdrażać nowe zasady w życie kasując tematy forumowiczów, którzy zdecydowali się nie płacić.

osobiście nazwał bym to tak ,płacicie albo wypierdalać
A co wy kr..a ruska mafia jesteście !
to się nazywa zwrócono ?

ramires 18.02.2010 00:21

na ile mogłem to się odzywałem, jednak tylko jako admin, jednak jako członek GTW nie będę się odzywał i dyskutował w sprawach kasy bowiem to mnie też dotyczy.

Każdy może sobie sam tłumaczyć dlaczego tak - już pisałem o tym.

Nie było mnie niemal cały dzień na forum a tu co ... normalnie rozpierducha.
Ekipa zaczyna się przekrzykiwać już chyba dla zasady.

Piszę jako Ramires.

Wszystkie sprawy dotyczące działów komercyjnych są niestety związane z tym, że potrzeba kasy (już parę razy wyjaśniałem co i jak).
Nikt nie chce grabić nikogo z pieniędzy, tym bardziej jak zaczyna dzięki usługom czy produktom dla czarnuchów z naszego forum.

Moja opcja (zupełnie nie konsultowana w sposób jaki ustalone zostało w GTW) jest zupełnie Ramiresowa.

Skoro są problemy z ustaleniem liberalnego regulaminu/cennika to proponuję, aby ktoś reprezentował PiD wśród GTW i tam jako "głos PiD" dyskutował o tym, co będzie najlepsze.

Bardzo grzecznie proszę o skończenie pierdzielenia bez sensu, ale podjęcia czynów.
Lepiej prosić o przebaczenie niż o pozwolenie ... gdzieś to usłyszałem i mi sie spodobało.

Mówicie o podziałach? hehe - kto mówi to je sugeruje - Rambo masz w ryj
Rambo pisał o kartce - no dostał, ode mnie, chociaż osobiście bardzo lubie Ramboszczaka, ale na forum doprowadza mnie do szewskiej pasji. Cóż, uroki bycia pomiędzy młotem a kowadłem.

Randal napisał wprost, że nie będzie tolerował takiego regulaminu, gdzie ma "oferować" w sposób koleżeński swoje produkty obok Łosia (sami już sobie odpowiedzcie o co chodzi czytając po prostu forum).

Wrzucenie nagle blisko połowy opłat za serwer na PiD - kurna, lekko dużo, nie ma ich/nas tam tyle, aby tyle nawet zarobić - wiem po sobie.

Obecnie mam swoje zabawki i swój świat - po problemach z nerwami staram się naprawdę wiele rzeczy robić wolniej, na luzie, bez emocji ... bo tak lepiej i bezpieczniej. Jestem pewien, że jeszcze nie raz wyskocze w jakiś "mniej lub bardziej pyskaty sposób" i nie będzie to raczej zamierzone, lecz nie zawsze potrafię nad tym panować. Rambo z tego co wiem, problemów nie ma. 7Greg jest chyba najchłodniejszym adminem jakiego znam. Pomimo dawnych różnic w zdaniach dalej uważam, że Podos dalej powinien być w GTW - ale nie po to, aby uradować Rambo 2-osobową demokracją. Czy Sambor i Podos byli czy nie są, żadne decyzje nie są podejmowane przez jedną osobę.

Ja jestem na forum od 11.2007 (troche wcześnij czytałem, ale to bez znaczenia) a rambo od 03.2005. to o dwa i pół roku dłuzej.
Być może w grudniu 2007 róznica była. Ja jeden miesiąc rambo 2,5 roku.
Dziasiaj jest: ja ponad 2 lata rambo ponad 4,5. jak ja będe na forum 10 lat a rambo 12,5 to nadal on będzie "dużo" bardziej doświadczony?

Teraz co do finansów i oferowania "komercji" PiDMembers ...
Pisanie o fakturach/podatkach/sraniu maniu ... czy to jest problem wzięcia czegoś na siebie? Żaden. Płaci sie podatki itp.
De facto nie właściciel serwera a właściciel domeny ma prawo do tego - tak się składa, że to dwie odrębne osoby. Celowo - założenie było takie aby forum i sprawy z tym związane nie były w rękach jednej osoby.

Rzućcie okiem na największe forum AT - xrv.org.co.uk ... tam zwykły śmiertelnik (nieskładkowicz) nawet priwa nie może przesłać. Chyba nasza koleżeńskość doprowadziła nas do tego etapu jaki mamy teraz - ludzie są przyzwyczajeni do określonego stanu i możliwości i do tego, że to jest za free. Pomijam tutaj osoby, jakie chojnie wspierają forum - zwykła składka może to równowartość paru piwek - ale chodzi o fakt!

Kurna, trąbi się od jakiegoś czasu, że trzeba zmian ... buuu, admini/gtw to chuje bo chcą kasy ... robią podziały, banda zadufanych w sobie jełopów jacy dorwali się do żłoba ... po paru wypowiedziach wynika, że takie zdanie macie o GTW i o tych, jacy - jak Rambo pisał - wymyślają po nocach szalone pomysły jakich celem jest uprzykrzenie ludziom życia ... nie, nie, nie - ma ktoś ochotę się zamienić?

Potrzeba przenieść forum na nowy serwer, wybrać go, poprawnie skonfigurować masę opcji po stronie plaformy, następnie ustawić poprawnie opcje forum, pilnować czasem niemal kilka dni, czy wszystko jest ok ... zawsze coś wyjdzie ... ktoś chętny?
co więcej, ktoś poświęci ten czas w środku sezonu, gdy każdy normalny wsiada na motocykl i cieszy się jazdą, albo jest impreza a on ślęczy przed komputerem i pilnuje aby wszystko działało ... ? Jakoś nie widzę rąk w górze ...

hehe, dodam jeszcze, że to ZA FREE, za opierdol od kolegów z forum, że coś potem nie działa, albo, że zdjęcia nie można dodać, bo coś nie działa, najlepiej potem zjebać admina jak psa ... no w końcu to jego wina ...

Wkurwiam się coraz bardziej jak piszę tego posta, ale jeszcze nie wszystko.
Pierdole osobiście już robić jakiekolwiek akcje dla forum, ludzie nawet nie czytają tego co piszę w warunkach, że trzeba na odpowiedni e-mail przesłać dane, piszą do mnie na gg, że coś chcą zamówić ... podczas gdy jest napisane, że tylko w jednym wątku.

Wiele ma chrapkę na gadzetyu Boano czy też inne cuda ... każdy by chciał, każdy by chciał by jeszcze mu to zamontować a potem jeszcze flaszke postawić i zrobić loda ... kurna, opanujcie się. Kolega TEŻ do kurwy nędzy z czegoś musi żyć. Oczekujecie czasem nie tyle jakości (chociaż ja dawałem pare razy ciała, nie zawsze z własnej winy) co najniższej ceny ... jak dwa razy podniosłem w sezonie ceny to nagle byłem chujem złamanym bo zdzieram ... pierdole takie jazdy ... w dupie mam to.

Komuś nie pasuje ... allegro, ebay, inne opcje są w internecie ...

Gdy udaje się do sklepu pani w sklepie nie daje mi upustu tylko dlatego, że mnie zna czy też razem się jako sąsiedzi wychowywaliśmy ... pare osób potrafi to zrozumieć, ale większość NIE - bo kolega na koledze nie powinien zarabiać.

Ma być kasa na forum od PiD - handlowcy nawołuję do poniesienia cen o wysokość prowizji forumowej - może tak będzie lepiej? Kto wówczas kupi?

uff, tego mi było potrzeba - kawy ... spędziłem od 19 do teraz walke z bazami danych ... dupa, sypie się albo kodowanie albo opcja pobrania jednorazowo nawet poszczególnych tabel z bazy danych jakie mają wielkość lekko przewyższającą ilość dostępnej na forum pamięci ... nudne prawda? a ja to robie DZIEŃ W DZIEŃ aby WAM się dobrze czytało to forum. Marudzę? Nie. To od dzisiaj zaczynam.
W chwili obecnej powinem posuwać żonę albo robić inne rzeczy a nie kurwa nerwy tracić, aby forum działało.

Ale nie, wojna musi być.
Skoro tak to napiszę gdzieś zasłyszaną sentecję:
"nie ma zwycięstwa bez ofiar" ... Skoro po koleżeńsku się nie da, to trzeba inaczej.

Ileż razy trzeba to samo powtarzać ...

Chcemy mieć fajne swoje podwórko (mówię o stałych bywalcach forum i Starej Gwardii) to je twórzmy.

Ma być dialog - niech będzie - ale konstruktywny.
Komuś coś nie pasuje - niech idzie na adefaurajder.peel ... tam jest cenzura, udupiane wszelkie posty niepoprawne politycznie ...

Chyba faktycznie czas najwyższy na zmiany.
Po co dyskutować, skoro KAŻDA zmiana jest torpedowana na dzien dobry przez Rambo ...
Dlaczego stary wyjadacz (jeszcze ze starego forum) jakim jest Ropuch wpada raz na jakiś czas, o porze kiedy nie ma obciążenia i pisze, że jemu 503 nie przeszkadza ... jak zatem ma Ropuchowi coś przeszkadzać skoro tego nawet nie odczuł, ale ma najwięcej do powiedzenia, że zmiany są do niczego, że przesiadka na nowy serwer to jakiś wymysł itp. Co do kurwa ma być, koncert życzeń?
Demokracja ... pare osób fajnie podsumowało juz to - przynajmniej ja nie muszę i chyba kwestia demokracji została już wyjaśniona.

Może czas pokazać, kto ma władzę, wówczas będzie można personalnie mieć wycieczki po adminach ... i co to da.
Forum kapitalnie oddaje cały przekrój ludzkich charakterów, ludzkich odruchów itp ...
Pamiętam czasy, gdy pisało sie niewiele, ale był klimat, było ZAJEBISCIE. Te czasy mineły? Nie, to my się zmieniliśmy, to my doprowadziliśmy do tego, że to forum jest jednym z najlepszych for internetowych w Polsce jeśli chodzi o tematyczne fora (poświęcone jednej marce/modelu).
Hurra, jesteśmy zajebiści! Utopia ... chyba czas najwyższy wypić to piwo jacy sami naważyliśmy każdym postem, każdą cząstką siebie, każdą relacją czy też dowcipem tak jak Endriuzet. Chłop ma przejebane ze zdrowiem, sprzedał moto jakie kochał. Wielu z nas by miało kurewskiego gula jakby przyszło mu postawić się w jego sytuacji ...
Dla wielu z nas AT to motocykl, rzecz, przedmiot nabyty ... dla innych spełnienie marzeń, namiastka klimatu Dakar, narzędzie do poczucia przez chwilkę namiastki wolności, spełnienia, ...
Jednakże dla wielu, myślę, że mniejszej mniejszości to motocykl do lansu, do przypinania frędzelków (mentalnie). Takich też przecież szanujemy i pijemy razem na zlocie.
Przyznam szczerze, że zawsze podobały mi się wypowiedzi Adagiia, jaki pisał o tym, że duch bycia czarnuchem powoli odchodzi ... posiadanie AT nie oznacza bycia czarnuchem... tego skutki my wszyscy odczuwamy.
Pamiętam niedawną jazdę na temat gangów ... chęci utworzenia bardziej bliskich działów, gdzie określone osoby mogły się bardziej umawiać.
Gang pomarańczy ... miało być przyjemnie a wyszło jak wyszło. Oczywiście musieliście nam dopierdolić, że tworzymy podziały ... heh .. szkoda gadać.
Chora natura naszego społeczeństwa ... pies ogrodnika ...
Nikt jakoś nie chciał słuchać poglądów GTW, że to dla Was, aby może coś odmienić, coś ożywić ... nie, po co, na chuj mi jakies gangi, to tworzy podziały ... praktyka pokazała, że jednak nie, Deptul z Bajraszem i germańcem Mykiem kapitalnie sobie działali tam razem, ustalając WSZYSTKO w jednym miejscu - bez burdelu, bez problemów, w każdej chwili dostępne nawet z obcego komputera czy kafejki internetowej ... ale nie, trzeba udupic to bo jednemu z drugim to nie pasowało ...
Dlaczego zamiast przejawiać negatywne nastawienie do wszystkich zmian ktoś nie napisze info, co by mogło być na forum, aby ułatwić ... sorry ekipa, ale GTW nie ma w podstawowej konfiguracji modułu wróżki i nie domyślimy się wszystkiego ...

i tak dalej i tak dalej.

Teraz już kończąc ten post już spokojniej na to wszystko patrze - mózgownica mi sie uspokoiła, może warto było wyrzucić z siebie to co siedziało już dawno i podzielić się tym z Wami.
Może czas najwyższy skończyć pisać w sposób taki, aby nas lubieli, a zacząć pisać co się myśli. Walić prosto z mostu, wyjaśniać sprawy priwem/telefonem/osobiście - w jaki kolwiek sposób jaki przyniesie pozytywny efekt a nie przypominać bandę niedojrzałych ludzi, jacy korzystając w pewnej mierze z anonimowości udają kogoś, kim nie są itp
Post może chaotyczny, nie wątpię, pora juz nie ta, piszę co myślę, nie daje sobie czasu na przemyślenia bo zaczne kombinować, przestanę być szczery ... wolę powiedzieć przepraszam niż udawać coś.

Dość tego, dość srania po iglakach (Adagiio, wiszę Ci piwko z racji praw autorskich ;))
Czas na przemyślane decyzje i dyskusje jakie COS wniosą poza zgnilizną i ogólną agresją.

pałeł 18.02.2010 00:21

chłopaki mniej złości, racja jest ze nikt z nami nie rozmawiał, ze szukano w ten sposób pieniędzy rozumie lecz nie tedy droga:) albo utrzymujemy sie ze składek albo reklama wybierajmy opcje sa dwie, płacimy lub nie, i nie przesuwajmy odpowiedzialności na PID
ze nie chca płacić. Forum jest dobrem użytkowników którzy chcą z niego korzystać co niestety wiąże się z kosztami i koszty musimy ponieść wspulnie

7Greg 18.02.2010 00:29

Cytat:

Napisał pałeł (Post 101072)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5694

Moje wnioski są takie
należy wytworzyć mechanizmy na forum które pomogą w utrzymaniu serwera, jeśli forum ma być darmowe i bez reklam.
Pytanie teraz jakie to maj być mechanizmy, pierwszy punkt to reklama baner czy coś w tym stylu, ale przecież forum ma być koszerne i nikt nie che tańczyć jak mu reklamodawca gra.
A więc pozostaje nam utrzymanie forum z dobrowolnych składek. Jak zrobić żeby składek wpływało więcej ?
To w sumie proste, należy zablokować dostęp do pewnych treści dla osób nie składkowych, a więc znowu rodzi się pytanie do których ?
Myślę ze na pewno dział techniczny, z działu ogólnego „wszystko dla afrykaczka” i „wszystko dla afryki”


Daj choć jeden konkret. Bo trochę to trąci "towarzyszu pomożecie"?

pałeł 18.02.2010 00:48

pierdole o jednym i tym samym od dwóch dni
odpierdalam krecia ROBOTE, niestety ale ja sia tak nie znam jak wielu z was, proponuje rozwiązania które zachęcą użytkowników do płacenia składek i będziemy mogli zapłacić za przesiadkę a jesli nie uzbieramy potrzebnej kwoty to ruch się zmniejszy jakoś będziemy człapać z czasem ludzie zrozumie ze warto zapłacić, albo szukamy reklamodawcy i robimy mu baner czy co on sobie zażyczy choć wole pierwsza opcje pewnie wielu z nas woli pierwsza opcje. myślę nadal choć wielu może się to nie podobać ale pasożyty musimy wytępić, twierdze ze ci co zostaną sami utrzymają nowy serwer jeśli to koszt tych 6000 zł roczni bo to kurka tylko 200 składek a ludzi wczoraj bylo ponad 400 na forum to jest łatwo policzycz ze sie da i ze zostanie na jakieś niespodziewane wydarzenie górka

tom64 18.02.2010 01:51

Cytat:

Napisał RAFWRO (Post 101073)
Siłą napędową wszystkich portali społecznościowych jest MASA. Trzeba się pogodzić z tym, że spora grupa to tylko gapie. Napiszą coś od czasu do czasu, ale pompują życie i zmianę.Właśnie dzięki temu za każdym razem kiedy loguję się tu z wielką radością odkrywam, że jest co poczytać, jest komu odpisać, jest z czego się pośmiać. Postawa typu skasujmy tych co nie zapłacili - ok wyjdziemy z głową podniesioną, ale na którtko. Efekt - przegrana - przegrana. Jeśli zostanie 100, 150 osób, to po co forum, - można do siebie zadzwonić. Trzeba zdobyć pieniądze.Pomyślmy jak to zrobić aby niezdecydowani przekonali się, że warto było zapłacić kilkadziesiąt złotych.
Bardzo dziękuję wytrwałym za to że wszystko działa szybko i sprawnie.
R

1. KURWA, my nie jestesmy MASOWYM portalem społecznosciowym!
2. Wcale nie trzeba się godzić, że spora grupa to tylko gapie.
3. Jeśli zostanie 100, 150 osób to po co to forum?? Ano dla tych co zostaną.

Dodatkowo wkurwia mnie, że na temat czy płacic, czy nie płacić na forum wypowiadaja się osoby, które nie wpłaciły składki. No przeciez nie będą pisać że trzeba płacić. I nie dotyczy to tylko RAWFRO.
Podoba mi się pomysł z gwiazdkami, podoba mi sie pomysł z ograniczaniem dostępu do działów forum. Jeśli komuś sie to nie podoba to niech założy inne forum za darmo, niech je utrzyma i niech się nie pulta. Skoro są kłopoty finansowe z utrzymaniem serwera (a będą w następnych latach też) to jest to sprawa priorytetowa.
Nie podoba mi sie chęć opodatkowania PiD. Dostajemy od nich lepszą od rynkowej ofertę i to też jest korzyść dla nas, forumowiczów bycia tu na forum. Kupiłem od Wasilczuka centralkę, tańszą i dobrze zrobioną i mam mu kazać za to jeszcze płacic? Albo od Franca sprawdzone moto? Albo od Ramiresa taniej jakąś część? Albo od Huberta taniej opony z dostawa pod nos? Dodatkowo go obciażac za to że mi robi dobrze?! Chyba by mnie pojebało już całkiem!
I Proszę się pięknie odjebać od Rambo, Zbycha i Adagiio. Należą oni do osób (i jest to tak na prawdę około kilkanaście dusz), które kształtowały to forum i bez nich (miedzy innymi) nie było by ono takie wyjatkowe.
I nie przepraszam za wulgaryzmy.

"Afrykę mam, to fajna maszyna!
I składki płacę by forum utrzymać.
Poczytać tam mogę o tym co chcę.
A nie płacący wkurwiają mnie-e!
Africa twin, Twin Africa radosci ma, miłości ma."

Lepi 18.02.2010 08:24

Emocje rosną z każdym dniem.
Proszę nie zamykać ust niepłacącym składek. Według obecnego regulaminu mają pełne prawo zabierania głosu.
Skoro potrzeba zmobilizować userów do płacenia to popieram zamknięcie niektórych działów. Proponuje mechanikę, afripedię i relacje z podróży. Domyślam się ile pracy niektórzy włożyli w napisanie fajnej relacji. Nie chcą za to żadnego wynagrodzenia. Niech więc forum coś z tego ma. Czy zamknąć mechanikę nie jestem w 100% przekonany ale mogę to zaakceptować.
Każdy miałby wybór, czy zapłacić, czy korzystać z ograniczonej wersji a może pożegnać się z forum.
Dzięki forum kupiłem jedynie płytkę do pompy paliwa za około 15 zł. Gdyby producent miał zapłacić xxx za sprzedaż przez forum to do tej pory miałbym problemy z pompą.
To tylko moje zdanie w ogólnej dyskusji. Czy zaakceptuję wypracowane rozwiązanie będzie widać po mojej obecności tak jak po obecności innych.
Pozdrawiam, spokojnego dnia życzę.

jorge 18.02.2010 10:19

Prawda leży po środku tego co pisze Remi, pałeł i tom64 , który zawstydzić nas powinien...

Może czas wyprać jak w reklamie proszku to forum. Przejechać kosą po śmieciach wpisowych (nie żebym nie był bez winy), i odchudzić nieco na wiosnę, bo niedługo dla czytelności trzeba będzie podłączyć kompa do 42" TV:D

Na poważnie:

1. po co są składki - już wyjaśnione
"Zachęta" do płacenia składek:
2. opłaty od towarów w PiD - symboliczne (np. 100 zł/rok) - do czasu ich niższych cen (np. Hubi, Randal) lub "specjalnego" traktowania dla FAT (np. jakość - tom i Franz). PiD - to stały dostawca, nie jednostrzałowiec z jednym moto.
3. Ograniczenia dla niepłacących: warsztat (książka Hayansa - to ok 150!!); sprzedam-kupię (umieszczanie ogłoszeń); grupy regionalne, finanse, gadżety FAT, PiD, Ankiety,Gangi, Wszystko dla ...(tylko odczyt).
4. Dostęp do: Zloty, Podróże (odczyt) - niech kusi społeczność tym co przeżywa (mnie skusiła)

PROSZĘ TO MOJE AUTORSKIE MERYTORYCZNE PROPOZYCJE - MOŻE CZAS NA TAKĄ ROZMOWĘ.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.