View Full Version : Czernobyl-Prypec - bumagi
Cześć :)
Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś możliwość otrzymania odpowiednich pozwoleń na wejście na teren strzeżony, najchętniej bez przewodnika i z możliwością dojazdu na miejsce motocyklami ?
Ew. jakiś pomysł w stylu dojechać pod szlaban i przesiąść się do wycieczki busem ?
A w ogóle to zna ktoś cenę bumagi ? :)
Chciałoby się zobaczyć ten teren, ale zupełnie nie odpowiada mi jazda autokarami.
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5023&highlight=czarnobyl
Nie wiem czy widziałeś ale może ci pomoże:)
Dzięki, czytałem to i kilka innych :)
Wszędzie że 'nie da się', ale może jakiś czarnuch opatentował wjazd od dupy strony czy coś. W końcu jeździcie w różne dziwne miejsca :)
Rok temu probowałem zorganizowac taki wyjazd z kumplami z Politechniki. Pomagał nam w tym włąsnie Radek Przysiecki. Wysłał nawet w naszym imieniu (studentów Politechniki) pismo do elektrowni z podpisem rektora (widać ma kontakty ;) ). Niestety pismo nic nie dało zostaje tylko opcja wjechania z biura podrozy z Kijowa.
Pozdrawiam
Gdzieś czytałem (chyba w "Przekroju"), że od stycznia mieli całkowicie otworzyć zonę. Nie pamiętam jednak czy miało to być całkowite zniesienie pozwoleń czy tylko ograniczenie papierologii.
O znalazłem:
"Od początku stycznia ukraiński rząd znosi zakazy przebywania w strefie otaczającą byłą elektrownię atomową w Czarnobylu. Władze wręcz zachęcają do jej zwiedzania, planują budowę dużego hotelu oraz lepszych dróg dojazdowych (...) Od stycznia 2011 roku dojazd będzie łatwiejszy, wycieczka bez problemów dotrze pod samą elektrownie. "
Trzeba by to jeszcze gdzieś potwierdzić. Niestety jeśli to prawda, zona straci cały swój złowieszczy klimat a zamieni się w jarmark.
wszystko będzie się odbywało tak jak dotychczas, tylko na legalu, nie za pomocą np. przepustki dziennikarskiej. Zona nadal będzie 'zamknięta' i na czarno się nie wejdzie tylko z wycieczką.
maciejza
19.01.2011, 15:12
http://www.podniesinski.pl/portal/?p=3084
http://www.podniesinski.pl/portal/?p=3084
generalnie fajna stronka :)
a tak w ogóle ! maciejza ty żyjesz !!! :)
no dobra, a ktoś wyniuchał ile kosztują wycieczki z kijowa do czarnobyla? chodzi mi o te organizowane przez ukrainców, ja jak bym tam zawitał to podczas wyprawy, i też pytanie czy wycieczki odbywają się codziennie, raz na tydzień, czy może wcześniej trzeba się umówić i dopiero jak będzie odpowiednia ilość chętnych?
Południowiec
30.01.2011, 18:21
Władze wręcz zachęcają do jej zwiedzania, planują budowę dużego hotelu oraz lepszych dróg dojazdowych
Zona jak będzie otwarta dla każdego, to będzie można tam kupić świecące kapcie, brelok do Afryki z minielektrownią, nie mówię nawet o koszulkach, czapeczkach i całej reszcie cepelii.
Z tego co udało mi się wyniuchać to ok 200USD,
http://effciab.wordpress.com/organizacja-wycieczki-do-czarnobyla/
http://sam.ua/en/index.php?page2=4&tour=47
ta babka co pisze, to wydała niecałe 200zł, to tragedi nie ma, w przeciwieństwie do 300 dolarów... ciekawe jak sprawa teraz wygląda
Na szybkiego znalazłem kilka stron. Najtaniej za 500 hrywien. http://www.patriot.zt.ua/ru/excursion-ukraine-tours/chernobylskaya-area.html
za 130$ ukraiński przewodnik za 170$ angielski, a można i helikopterem polatać na zoną http://chernobyl.tiu.ru/
i za 70$ http://www.outdoorukraine.com/content/view/448/228/lang,ru/
Konkurs w Allegro
Nagroda: wypad do strefy "0"
http://pleneria.allegro.pl/
vBulletin v3.8.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.