View Full Version : Gotowe tracki off między Pomorzem a Wielkopolską?
Macie coś sprawdzonego?
Wybieram się na długi weekend do rodziny do Poznania. W tamtą stronę jak najsprawniej więc zrobiłem sobie składaka jak poniżej z TET + kilka legalnych tras z RATs. Powrót najchętniej inną trasą, odsuniętą nieco na wschód (Toruń) albo zachód (Piła). Coś tam mogę któregoś wieczora porzeźbić w GPX Studio ale jeśli ktoś ma jakiegoś sprawdzonego gotowca w tych okolicach z jak najmniejszą ilością dróg utwardzonych to chętnie bym przytulił.
Może trasa RATs highway?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260603/be22ce0db7a3c580436b1946c8dc2878.jpg
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam mały offtop: zdajesz sobie sprawę, że "legalne" trasy Rats, wcale legalne być nie muszą?
Jeśli tak, to ok.
Może trasa RATs highway?
W sumie może i dobry pomysł. Nie dopuszczałem tego do siebie bo jakoś tak w głowie miałem ułożone że to wyjdzie jakiś chamski prostokąt i 500+ km dystansu ale jak teraz na szybko złożyłem N-01 z NS-01, wyciąłem co zbędne i wytyczyłem łącznik pomiędzy Szczecinkiem a Miastkiem to układa się całkiem zgrabnie w dystans około 430 km.
Niepotrzebnie się na tą opcję zamkłem. Otworzyłeś mi oczy, dzięki!
Mam mały offtop: zdajesz sobie sprawę, że "legalne" trasy Rats, wcale legalne być nie muszą?
Jeśli tak, to ok.
Hej, tak, jest git, coś tam ogarniam, jestem aktywnym zwiadowcą na RATs, kilka tras na Pomorzu wytyczyłem i są teraz ogólnodostępne dla całej społeczności a w legalizacji kilkudziesięciu kolejnych pomogłem swoimi zwiadami w ciągu ostatnich kilku lat. Wiem jak weryfikować legalność trasy w terenie, mam na telefonie dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi typu bazy danych Lasów Państwowych czy dane o własności dróg/działek z geoportalów. W miarę też potrafię ocenić legalność odcinka na bieżąco, bazując na doświadczeniu, ale oczywiście masz rację że nie wolno stracić czujności i założyć z góry że skoro skądś.ściągnąłem piękną różową kreskę na mapę to musi ona prowadzić w 100% po legalnych odcinkach. Dlatego też pytam o sprawdzone tracki bo taka weryfikacja legalności w naturze zabiera czas, niejednokrotnie nie dałem rady ukończyć w jeden dzień zwiadu 200 km trasy bo się kilka razy po drodze wysypało i trzeba było układać legalne objazdy. A teraz na powrocie będę miał do przejechania dwa razy większy dystans.
Moze nekoniecznie odpowiem na pytanie, ale moj sposob jest taki: alltrails, profil rower, odcinki miedzy punktami laczycymi jak najdluzsze. No i wtedy czekam na przygody:-). No chyba ze jestes nastawiony na oranie gleby to wtedy nie zadziala:-)
ppzdrawiam trolik
No to pojechałem. 130 km za mną. Dużo się dzieje, m.in. dziewczynki w białych sukniach rzucają mi płatki róż pod koła, w jednej wiosce poproszono mnie o udzielenie ślubu, w trzech innych siłą zaciągnięto mnie do stołu i zjadłem 3 śniadania drwala, z pilotem jednego dromadera wypiliśmy pół litra (na głowę) i dla beki dorobiliśmy mu (samolotu) drugi garb, kolejny pilot też siłą dał mi wódki a potem przypomniał sobie że ma zrobić oprysk i musiałem lecieć za niego bo nie był w stanie.
Cisnę dalej. Nie wiem czy opisywać przygody czy tylko wrzucać słodziutkie foteczki. Dajcie znać w komentarzach.
Buziaczki!
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/8ea938817149abf78d86a27b1ec2ec79.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/291546caec75eeb0b133cab110754cb3.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/98c61a837b6d0d59478678d669a48b4b.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/95810b6d91b462d7dfd44330c60f7cad.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/0dbb14a4a68b9d504123bfcecd39a0cd.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/f590d25d9e039f5a78b22f836c4d94fd.jpg
Tak myślałem.
Dojechałem. Z odbitkami wyszło 360 km.
Teraz tylko trzeba wrócić.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/e16b69a0623d2e80681fbb4f7025fc61.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/0bb1ef1d601b92ef87c036b157609c75.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/0f938c4e05e1ef174d5e513c1cab456b.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/01fb95b64bc86bd3a024b841b5e6e3f4.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/9092a503b176bb423655be74236c4278.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/2ba9cef2f19c9c72f1041d6522f87497.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/5d7551985eb29bbc58f164479eb762c8.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/9c15573731923991a4915a9ddac560f7.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260604/466c3db49688b8c05f5f1abd2e1a8432.jpg
Moze nekoniecznie odpowiem na pytanie, ale moj sposob jest taki: alltrails, profil rower, odcinki miedzy punktami laczycymi jak najdluzsze. No i wtedy czekam na przygody:-). No chyba ze jestes nastawiony na oranie gleby to wtedy nie zadziala:-)
ppzdrawiam trolik
A tam nie jest do tego jakaś licencja potrzebna? Jeśli masz takową to czy mógłbyś wytyczyć taki track pomiędzy 53.46041° N, 16.61090° E a 54.01097° N, 17.03258° E? I podesłać mi gpx?
Ja to wytyczę w OsmAndzie i DMD2 tryb hardcore, rzucę oba na mapę i będę rzeźbił na bieżąco. To 90 km które muszę wytyczyć, reszta z tych ponad 400 km pójdzie po istniejących.
Powrót był ciekawy. Najpierw 100 km wytyczone OsmAndem pomiędzy dwiema autostradami RATs - a wiadomo że OsmAnd swoją wybujałą fantazją niejednego forumowicza potrafi zawstydzić. Potem gwóźdź w oponie i jednocześnie gwóźdź programu dla wszystkich owadów z okolicy. Dalej testowanie zasięgu maksymalnego, tzw. „do odciny” - już wiem że wynosi dokładnie 221 km, chociaż gdyby było płasko albo z górki to myślę że dojechałbym te 3 km do CPN’u który był w pobliżu. Na szczęście wożę ze sobą kanisterek przeciw kołataniu serca. Potem konkluzja że na Kaszubach to już wszystkie drogi mam spenetrowane i zjazd do bazy. Dystans 450 km, czas w siodle 9 h, odhaczone, nigdy więcej.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/e198aa57863daa1e070c948a87df3fa0.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/e85344176e0b3527db09e6cc10103ab7.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/31de9c7b76d6a3fe65d2e4616b6ba4d2.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/a42e72f93445c7b2273f8ff3cd76fa74.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/ae1c7fec2c3cd10f701ff8ca07e87fa7.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/08607ab063742fb92058f6a385f18d16.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/25f0ef7de702ef900b6eb7bd2ce163cd.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/ec43f9e1e1905a9951ab8d3860765df0.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/68a319b7bf97d982d90a09e95d4cace1.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/be7ed3350ee5726a1cfa929df5e63bcd.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/9a5f246d0b3e15daa970c3ec0cd4e0dd.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/e9b831fa5653d222707072e9877c46ba.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20260607/0e14a9dd991868aa992fb4c85af8d745.jpg
Dokładnie takie były moje słowa kiedy po powrocie, z odkapslowaną flaszką, ładowałem się do wanny ;)
teddy-boy
08.06.2026, 16:05
Przepiękne traski, aż zazdraszczam.
I mnie się udało ostatnimi czasy zrobić traskę bez planu z Rzeszowa do Lublina przez Roztocze. Powrót omijający S19 ;) ale z międzylądowaniem pod Pomnikiem w Domostawie.
Lekkiej zadyszki dostałem jak zobaczyłem po 3ch godzinach jazdy że zrobiłem dopiero 50km :D wracałem ponad 6 godzin:dizzy: Ską Lu-rze to +/-1,45h
No i bombastic fantastik! Foty nieźle oddają urok naszej przestrzeni pozamiastowej
Czy da radę udostępnić GPXa? Mam zamiar wybrać się w te rejony. Jeśli tak to poproszę ;)
Da radę, wyślę Ci na priv ale będzie to nagrana surowizna więc będziesz sobie musiał pousuwać zawrotki. Dodatkowo, tak jak pisałem, długi odcinek trasy powrotnej (ok. 100 km na południe od Miastka) był wytyczony w narzędziach nie uwzględniających ograniczeń i zawiera krótkie odcinki dróg leśnych zamkniętych dla ruchu pojazdów silnikowych. Ja na tych odcinkach prowadziłem motocykl ze zgaszonym silnikiem, Ty zrobisz co będziesz uważał za stosowne.
Zajebiste kolory ma teraz natura. Fotki tego nie oddają, nawet podciągnięte filtrami. Jeśli nie sprawdzonymi trackami to i tak warto po prostu ruszyć gdzieś w szuwary i dać się pogubić.
...zawiera krótkie odcinki dróg leśnych zamkniętych dla ruchu pojazdów silnikowych. Ja na tych odcinkach prowadziłem motocykl ze zgaszonym silnikiem....
:haha2:
Posiadam na to wszelkie dowody, w tym zapisy z opaski fitness z okresami tętna z 4 i 5 strefy HR.
vBulletin v3.8.4, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.