PDA

View Full Version : Zamarznięty przedni Hamulec


R2D2
09.11.2021, 10:02
Dziś rano cieżko odpalam CRF, następnie odszraniając afryczkę czekam aż się letko podgrzeje
Jakież było moje zdziwienie gdy wcisnąłem przedni hebel a klamka została w pozycji wciśnieta po czym bardzo powoli sobie wruciła ale nie do końca stop nadal się świecił.
Rano nie było jakiegoś silnego mrozu -2 a w nocy -4.
Ja tu dygałem że może kostka brukowa śliska a tu taka sprawa :D
Możliwe że tam jakieś smary i gumki eko z dodatkiem kukurydzy som i mrozu nie nada.
Może jak jest ABS to je....ć to najwyżej chcąc przyhamować zatrzymam się, bo mróz.
Powciskałem toto kilkadziesiąt razy , nie wiele to dało i pojechałem.
Cały czas mnie w tej (1100) afryczce coś zaskakuje. :D

CzarnyEZG
09.11.2021, 10:07
A może syfu nawłaziło albo woda z mycia została i to zamarzło?

muszel72
09.11.2021, 10:22
Jak można ją czymać na mrozie?:confused:

CzarnyEZG
09.11.2021, 10:43
Przeca napisał, że puścił.
Tylko nic nie dało...

syncronizator
09.11.2021, 11:00
Albo woda w płynie hamulcowym (mało prawodopodobne ) albo metale się skurczyły pod wpływem niskiej temperatury ...czyżby za ciasno pasowane ?

Ja tam trzymam moto w dużym pokoju pomiędzy choinką a TV :)

Bohun
09.11.2021, 11:23
Miałem kiedyś taką sytuacje, jechałem na przegląd trenerką w styczniu. Było na minusie. W pewnym momencie przy dojeździe do skrzyżowania jak się zwalnia to luz w kierownicy pozwala na zachowanie równowagi. Kierownica jakby zaspawana i praktycznie czujesz jak tracisz równowagę i nie możesz przeciwskręcic koła. Szarpniecie pomogło, ale zdziwienie było i adrenalina skoczyła. Klamki też zamarzały, ale moto stało na zewnątrz i gołoledź siadła na wszystko.

Tezla
09.11.2021, 12:48
Mrozowy zestaw ratunkowy to
- odmrażacz do zamków
- mały palnik
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1b9523656a49.jpg (https://naforum.zapodaj.net/1b9523656a49.jpg.html)
ciekawie robi się jak opona przymarznie do błotnika to wtedy jeszcze
- kuchenka do podgrzania wody
można jeszcze mieć
- mała puszka CX80, WD40 jako środek wypierający wodę ale z tym trzeba uważać bo aerozol zamraża okolice stosowania

R2D2
09.11.2021, 22:46
A może syfu nawłaziło albo woda z mycia została i to zamarzło?

Woda po paru wciśnięciach klamy by skruszała a tu cały czas tak samo.
Afra ma 4K przebiegu po asfalcie , ja myślę ze smar z dupy i guma też.
W siudemeczce mam na klamkach smar loctite nie pamietam jaki typ ale nie wymywa sie od wody i jeździłem w -6 nic nie tężało.
Gumki na hamulcu OEM i klamka na mrozie pracuje jak przy +10.
Dobrze ze elektronika i wyświetlacz działa jak na razie :D , nawet termometr
pokazywał -3 :D

Jak można ją czymać na mrozie?:confused:

Nie po to płaciłem ponad 80K żeby teraz pod kocem trzymać :D

Dzieju
11.11.2021, 00:02
A w takiej Afryce, nie mylić z CRF , takie cuda się nie zdarzają.
Strach posiadać tableta bo można nigdzie nie pojechać :)

dawid8210
11.11.2021, 17:58
Simering w pompie strzelił i przecisnęło płyn za tłok? Wtedy klamka nie wraca. No ale w nowym moto by takie rzeczy, to aż nie do wiary.

R2D2
12.11.2021, 09:52
W starej afryce jest ok przy -8 wiadomo że działa to gorzej niż przy dodatnich, jak było zimniej nie jeździłem :D
W CRF hamulec jest sprawny działa bajka , ale przy ujemnych sprawa się komplikuje. Będę musiał zrobić jeszcze testy tylko nie wiem czy pogoda będzie na tyle łaskawa.
Możliwą przyczyną jest to że pompa i podzespoły są nowe. W pompie są smary montażowe itp. Nie wszystko się podocierało i porozpuszczało.
W starej afryce pompa ma prawie 3 dekady , były zestawy naprawcze itp.
Na pewno są większe luzy.