View Full Version : Rozdzielacz napięcia
ZYGZAKGARAGE
08.10.2019, 17:34
Witam. Poszukuję jakiegoś sensownego rozwiązania na rozdzielacz napięcia do nowej Afryki. Chciałbym profesjonalnie podpiąć 4 odbiorniki. Albo może jakiś namiar na gościa o nicku "SZYNSZYLL".
Marne szanse aby Ci odpisał, pozostało chyba szukanie alternatywnych rozwiązań (szału niema) lub znalezienie egzemplarza z drugiej ręki... ewentualnie namówienie kogoś na opracowanie i wdrożenie kolejnej wersji.
Też szukam ale jest problem.
Może jest jakiś elektryk na forum :)
Jeśli nie to zostaje np.: https://www.easternbeaver.com/Main/main.html
tylko ta cena......
Chyba żeby kupić jedną sztukę i na jej wzór zrobić dla zainteresowanych wersję PL :)
O co chodzi z tym rozdzielaczem ?
To taka puszka co ma gotowe, wyprowadzone kable do kilku odbiorników, zabezpieczone bezpiecznikami i dające napięcie po przekręceniu stacyjki ?
No to planuję sobie takie coś zrobić w któryś zimowy wieczór, więc jak już to popełnię, to się pochwalę i dam info jak to zrobiłem.
Mam dla Piotrka jedną sztukę po którą ma wpaść do mnie w piątek w drodze na Siedlce. Będziesz mógł oblukać.
sudden jeśli byś ogarnął temat, to z chęcią bym przytulił dwie sztuki :)
Z tego co pamiętam to Szynszyl nastawiał się na dość masową produkcję tych rozdzielaczy. Może problem nie jest w produkcie a tylko w kontakcie? W innym temacie jest jakiś fejsbukowy kontakt do Sznszyla
Tylko pewnie nie można się na At forum powoływać żeby kupić ??
sudden jeśli byś ogarnął temat, to z chęcią bym przytulił dwie sztuki :)
Zobaczę co z tego wyjdzie, ale to proste urządzenie więc nie wiem co miałoby się nie udać. Jak zrobię to dam znaka.
Ja sobie kupiłem kilka takich. Lutownica, rurki termokurczliwe i zrobione.
Jak za miesiąc dojdą to dam znać co z tego wyszło.
https://pl.aliexpress.com/item/32944588208.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.75985c0fqj0 5c7
PS
Są też wersje na więcej gniazdek: https://pl.aliexpress.com/item/32963827836.html?spm=a2g0o.detail.1000014.9.47fa31 bePaQqhO&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.133222.0&scm_id=1007.13338.133222.0&scm-url=1007.13338.133222.0&pvid=18f1fd01-87e4-4d14-8d28-82d7edbf0b1f
Wąski, przecież są gotowe takie rozwiązania:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-usb-3a-15w-konwerter-dc-dc-12v-do-5v-8544615071
Nam chodzi o co innego. Zasilenie kilku odbiorników po przekaźniku i oddzielnych bezpiecznikach.
Miałem ten konwerter z allegro. Wytrzymał ładowanie telefonu dwoma amperami może z miesiąc, a niby miał wytrzymać 3 A. Potem wsadziłem pod siedzenie starą samochodową ładowarkę do zapalniczki i mam tak do dzisiaj.
Nie rozumiem w czym problem z polutowaniem przekaźnika i gniazd bezpiecznikowych? Jak ktoś nie umie lutować, to może sobie zacisnąć - są takie złącza. Równolegle do cewki przekaźnika koniecznie wstawić jakąś diodę zaporowo (np. 1N4148).
Nadal nie łapię co to za odbiorniki chcecie podłączać?
Ja mam tylko 2 gniazda do zasilania - 1 podstawowe i 1 rezerwowe ale niektórzy podpinają grzane manetki, dodatkowe oświetlenie etc. Cały schemat jest w wątku Szynszylla. Kolego Wąski naprawdę nie widzę problemu. Zrób takie cudo jak produkował Szynszyll a wielu z nas chętnie zanabędzie bo urządzenie jest bardzo przydatne. Zwróć uwagę na to, że ma być szczelne bo u mnie jest na wierzchu za owiewką.
Sorki, nie znajduję czasu na robienie masówek tego typu w czynie społecznym. Temat rzeka. Chętnie bym pomógł, ale jak ktoś sam nie ogarnia tematu, to najlepiej niech poszuka po sąsiedzku jakiegoś kumatego kolegę elektryka. Naprawdę kumatego.
Mam drugi rozdzielacz od szynszylla (w sensie że miałem w poprzednim motocyklu). To co on zrobił to nie jest kosmiczna technologia (w końcu przekaźnik o znanej zasadzie działania) ale... on to długo i sumiennie dopracowywał. I pudełko, miniaturyzacja płytki, policzenie niezbędnych parametrów kabli, no i dla chętnych gotowe wiązki do NAT czy innych moto.
To wszystko kosztuje czas, trzeba też jednak jakieś pojęcie mieć o lutownicy. Sam bym sobie coś takiego bez problemu zmontował, ale ani nie miałem czasu, ani części pod ręką - a zależało mi na bardzo kompaktowym rozdzielaczu. A że rozwiązanie szynszylla jest estetyczne i praktyczne jak ktoś nie lubi bajzlu w instalacji - to się sprawdza.
Co do odbiorników, ja mam np. podpiętą na stałe nawigację, grzane manetki i olejarkę matjasa + wolne gniazdo zapalniczki do ew. ładowania telefonu (4 linie po stacyjce).
Pozdrawiam
zimny
kolek102
06.11.2019, 22:07
http://www.jsel.pl/aktualnosci/view/PL,1,36,regulator_mocy_pd10_10amp.html
Coś takiego znalazłem do tego kupujesz woltomierz z termometrem i wyjście na pd10
Znalazłem fajny rozdzielacz napięcia, dedykowany do CRF1000.
http://www.easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/Honda_CRF1000L/honda_crf1000l.html
Niestety CENA... ale to może już sami zobaczcie.
Znalazłem fajny rozdzielacz napięcia, dedykowany do CRF1000.
Jakbyś przeszukał forum, a nie świat, to byś nie tylko tego producenta znalazł bo temat wałkowany od lat :)
vBulletin v3.8.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.