Zaloguj się

View Full Version : Rodzinne Enduro - czyli jak z dziećmi latać z duchem ęduro


wojtekk
25.12.2017, 21:06
Dumałem, dumałem i wydumałem.

Chciałem zacząć latać z dziećmi. Na moto wykluczone (dzieci 10 i 12). Chciałem jednak razem z najbliższymi zakosztować włóczęgi i wolności. Udało się. Spisaliśmy mały poradnik DYI - Zrób To Sam. Może kogoś natchnie aby ruszyć razem ze swoimi bliskimi?

https://drive.google.com/drive/folders/0BxTmdOdRPJ5dNVdIcFBFVTZLTHM?usp=sharing

Komentarze, zmiany mile widziane :)

jorge
25.12.2017, 23:12
Kurrde wcześniej tego nie napisałem - piszę dziś - masz chłopie talent do książek pisania !

_Kojot_
25.12.2017, 23:23
Fajne kompendium :)

wojtekk
26.12.2017, 09:26
Dzięki za miłe słowa. Zbieram żniwa tych wyjazdów, a łatwo nie jest.

Łatwo nie jest, bo cywilizacja wkroczyła mocno w ich życie. A czy będzie toaleta? A gdzie i co będziemy jeść? A gdzie spać? Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Zobaczymy :)

Powoli zaczynamy rozmawiać o wyjazdach w najbliższe wakacje. Po raz pierwszy one proszą: a czy możemy pojechać samochodem? A czy możemy zrobić spływ? :)

Jest też tak, że starsza ma zaraz 13 lat. Ile mi z nią lat wyjazdów zostało? Ja jak miałem 15 to już sie urywałem... Mało czasu na budowanie wspomnień, nauczenie tej wolności i luzu wolnego od All-Inclusive. Zamierzam go dobrze wykorzystać :)

***

A ten poradniczek tworzył się wiele tygodni. A nadal może nie być wolny od wad. Poza tym, są różne inne patenty. Może coś lepszego? Coś zmienić?

mishieck
26.12.2017, 11:40
Rewelacja. Fajnie, że ci się chciało to wszystko spisać :)

Onufry22
26.12.2017, 12:03
Mega poradnik:)
Masz dar i chęci!

wojtekk
26.12.2017, 14:15
A dziękuje, dziękuję :)

Pomyślałem sobie, że jesteśmy coraz bardzoej wygodni. Rozmawiam z dziećmi o wyjeździe do hotelu, samotot, a na miejscu animator. Za ścianą akłapark a po drugiej stronie centrum handlowe. I ... złapałem się na tym, że ja też o tym myślę. I sobie pomyślałem, że można inaczej. A może takich jak ja jest więcej i możemy nieco zmienić wakacje naszym dzieciom?

W tym roku testuję inny projekt. Rowerowo-samochodowy. Tylko w Polsce. Zobaczę, jak taka metoda się sprawdzi.

P.S. Nie umiem robić profesjonalnego składu. I przez to nie umiem zrobić profesjonalnego eksportu do PDF. Składałem w programie Pages - gdyby ktoś chciał pełną/ładniejszą wersję (przy eksporcie do PDF nieco się zmienia) i ma ten program mogę wysłać oryginalny plik.

jacoo
26.12.2017, 14:23
Super.
Niby to takie wszystko "oczywiste" i "proste".....a czytając poradnik lapiesz się na tym jak mało wiesz!!

Dzięki Wojtek.

colles
26.12.2017, 16:13
No Wojtechu szacun ;)

qbaRD07
30.12.2017, 10:54
Tez łaknąłem, wszystko z marszu.

polly
30.12.2017, 23:00
Bardzo fajny poradnik, na pewno zajrzę do niego jeszcze nie raz.

Gilu
31.12.2017, 17:22
Nie całkiem w temacie ale wrzucę https://www.boredpanda.com/sidecar-motorcycle-roadtrip-romania-to-mongolia-mihai-barbu/