PDA

View Full Version : Przeglądy i serwisy w PL jak, co, za ile


Piotr_As
15.05.2017, 22:08
Postanowiłem założyć temat bo sprzęty mamy nowe więc trzeba je serwisować (przynajmniej ten pierwszy serwis na 1tkm)
Piszcie więc co ile i co wymieniacie bo to co w książce czasem nie pokrywać się będzie z rzeczywistością.

Osobiście zrobiłem pierwszy przegląd mając 591 km bo już na olej w okienku żal było patrzeć (czarny jak smoła)
Koszt 250 zł (olej Bel Ray 4 L i 2 Filtry oleju plus filtr paliwa+diagnostyka, robocizna i wpis do książki 250 zł :confused:



Pozdro
PiotrAs

7Greg
15.05.2017, 22:19
Ja już też zrobiłem.
Przebieg 1200 - cena 480zł :(

szynszyll
16.05.2017, 01:34
To 250pln to cena czesci i roboty? Calkowity koszt przegladu?

ArturS
16.05.2017, 07:11
Ciekawe jest to, że w pomarańczy to tylko Motorex lub 300V za kwotę większą niż w/w przegląd, a do 701 "zwykły" BelRay wystarczy ;)

7Greg
16.05.2017, 09:44
Jak dzwoniłem po serwisach to w zasadzie za przegląd po 1000km (czyli wymiana oleju + sprawdzenie czy nic się nie odkręca :) )wszyscy chcieli około 250zł.

Natomiast za olej + filtry chcieli drugie 250. Nie pomagały tłumaczenia, że olej to stówa, a dwa filtry to 5 dych. Wtedy wmawiali, że trzeba jeszcze koma podłączyć i takie tam bzdury :)

szynszyll
16.05.2017, 11:07
mnie inna rzecz ciekawi. w instrukcji podaja 1,7 litra oleju w silniku i wymiane co... 10 tys km!!! kogos zdrowo pogrzalo. gdyby to byl moj motocykl wymienialbym co 3 tys km.

7Greg
16.05.2017, 11:46
Chyba nie chcesz pouczać szwedzko - austriackich inżynierów? :)

Piotr_As
16.05.2017, 14:48
To 250pln to cena czesci i roboty? Calkowity koszt przegladu?

Cena roboczogodziny, a wychodzi 2, to 250 zł. Drugie tyle to olej i filtry. Dlatego kupiłem 4 L coby na dwie zmiany było, później tylko 50 zł za filterki i jazda dalej :)
Osobiście następną zmianę będę robił na 5tkm (10tkm to stanowczo wygórowana wartość)

Pozdro
PiotrAs

7Greg
16.05.2017, 15:47
Bo tak naprawdę to i tak nikt się nie kapnie, że sam zmieniłeś olej po 5 tys. A na przegląd gwarancyjny pojedziesz jak będziesz miał 10. Jeśli oczywiście będziesz chciał :)


Czytałem sporo o olejach do tego silnika i tez sobie kupiłem na następną wymianę. Po dogłębnych analizach zdecydowałem się na Motula 7100 10w60


O taki:

http://www.petrostar.pl/files/309008778/motul_7100_10w60_4t_ma2_ester_4l,w_1200,r_png,_sma ll.png

7Greg
18.05.2018, 09:17
jestem po rocznym przeglądzie gwarancyjnym.

Wymienili olej i płyny hamulcowe bo były zasyfione.

Oczywiście sprawdzono 1234 punkty kontrolne.
Cena 580 zł

motif
18.05.2018, 11:18
już dawno przestałem jeździć na przeglądy gwarancyjne i plłacić cymbałom potrójnie za wszystko nie będąc nawet pewnym na koniec czy solidnie zrobili.
Już nie raz musialem poprawiać po 'mechanikach" a gwarancje niech sobie w doope wsadzą bo jak przyjdzie co do czego to się i tak wypinają na klienta.

7Greg
18.05.2018, 11:35
Mam jeszcze rok gwarancji dlaczego podjąłem decyzję o tym przeglądzie
Ale to już ostatni :)

Arkan
20.06.2018, 12:20
Dzisiaj opadły mi ręce....Przypomniałem sobie dlaczego tyle lat trzymałem się konsekwentnie mojej tenerki pomimo, że ciężkawa, że silnik bez szaleństw itd. Ale ad rem: mam 701 enduro - super sprzęt! Co prawda przejechałem dopiero 1000km, ale jazda w terenie miodzio. No i właśnie - 1000km...czas na pierwszy przegląd gwarancyjny czyli mówiąc po ludzku wymianę oleju, bo do tego się to sprowadza. Motocykl kupiłem nowy w Toruniu a obecnie jestem w Warszawie. Dzwonię do ASO w Wawie - Motoholicy Sp zoo, Warszawa ul Modlińska. Miły Pan pyta mnie "To nasz motocykl?" Mówię, że nie od nich ale z autoryzowanego salonu w Toruniu. A Pan na to: "Aaaaa...to zmienia postać rzeczy....to mogę Panu zaproponować termin za 1,5 miesiąca - pierwszy tydzień sierpnia" Pytam Pana - 1,5 miesiąca?!! Na gwarancyjną wymianę oleju???!!!!!..... i pada odpowiedź od autoryzowanego serwisu HSQ w Warszawie, która mnie rozwala "Tak, to są terminy, które proponujemy klientom, którzy nie kupili motocykla od nas" ....

Bez komentarza. Idę się dzisiaj pokłonić mojej Tenerce. Chyba znów ruszamy w trasę. Serwis Yamahy spytał tylko czy odebrać ode mnie motocykl, czy sam jutro dojadę ....Nie pytali czy od nich kupiłem moto......- dziwni jacyś...

7Greg
20.06.2018, 15:37
Ja kupiłem 701 w Elblągu, a na przeglądy jeżdżę do Torunia.
Głowa do góry ;)

TomGTC
22.04.2019, 09:12
Witam. W środę jadę w Gdańsku na pierwszy przegląd afriką - koszt 700zl w tym 400zl za robociznę. W innych serwisach też są takie stawki ?

Melon
22.04.2019, 09:16
Witam. W środę jadę na pierwszy przegląd afriką - koszt 700zl w tym 400zl za robociznę. W innych serwisach też są takie stawki ?

http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=633596#post633596

concer
22.04.2019, 14:23
Dzwoniłem o przegląd gwarancyjny ( Gdańsk ) w połowie marca zaproponowali termin w połowie maja, co mnie bardzo zirytowało i w końcu zgodzili się na 18 kwietnia. (gdyby musieli przedłużać gwarancje o okres oczekiwania to zaraz by były inne terminy).
koszty z 18 kwietnia :
olej honda 10w30 245 zł
filtr oleju honda 49 zł
filtr DCT 52 zł
przegląd gwarancyjny 400 zł

7Greg
22.04.2019, 16:14
Panowie, to dział Husqvarny :)
Idźcie sobie do NAT :) ;)

Artek
06.05.2024, 12:37
Spadłem z krzesła:
Eurorider Katowice. Pierwszy przegląd 1500 zł. Termin za 1,5 m-ca.
Do tego życzyłem sobie wymianę płynów hamulcowych i sprzęgłowego.

Emek
06.05.2024, 12:49
Jest jakikolwiek sens tam jechać? Ja pojechałem 2 razy. Pierwszy i ostatni.

radiolog
06.05.2024, 12:54
Spadłem z krzesła:
Eurorider Katowice. Pierwszy przegląd 1500 zł. Termin za 1,5 m-ca.
Do tego życzyłem sobie wymianę płynów hamulcowych i sprzęgłowego.


Ale w jakim moto, KTM czy Ducati? Jak tam nie dojechałem , z racji zerwania ścięgna , ale w Krakowie witym nowym ponoć nie lepiej, jaka sprawa że mieli coś wymienić w silniku, a poskładali na starych częściach

Artek
06.05.2024, 12:58
Ale w jakim moto, KTM czy Ducati?
ES700 czyli Gasgas.
1 przegląd po 1000 km.

44FG
15.09.2024, 18:43
Motoholicy w Wawie się zamykają z końcem października. Czyli najbliższy salon/serwis Huski jak ktoś potrzebuje gwarancyjnie to od tej pory Łódź…

jarox5000
16.06.2026, 20:19
Witam,
Jak w temacie- pierwszy serwis po 1000 km( 690 r 2026 - Łódź) 1150 pln:dizzy:
Jest rozmach..

matjas
16.06.2026, 20:57
Dżizas :( cena z księżyca :(

WojtasA
16.06.2026, 21:49
O bracie! To nawet więcej niż w ASO bawarek biorą :mur:

chomik
17.06.2026, 08:09
Witam,
Jak w temacie- pierwszy serwis po 1000 km( 690 r 2026 - Łódź) 1150 pln:dizzy:
Jest rozmach..

Za Tenere w Szczecinie po 1000km płaciłem to samo. I to 3 lata temu

matjas
17.06.2026, 09:38
no to ja w ub roku skusiłem się na przegląd na 1000 w gorzowie w swojej T7 i kosztowało to 650PLN - łącznie z wymianą zębatki zdawczej na większą o jeden ząbek. tak więc można.

radiolog
17.06.2026, 10:35
Czeka mnie przegląd w ATAS na 24 tys. - 3400 zł w ASO

crimson
17.06.2026, 10:37
Roboczogodzina w Honda Kolaczek Kraków - 520 PLN (grubo)

ramires
17.06.2026, 10:40
dzwoniłem z ciekawości do dwóch serwisów dzisiaj, Pruszków i Piaseczno.
Stawka godzinowa 400-420zł brutto.

dopytywałem o XRV (zawory, gaźniki, synchro) - usłyszałem 1300-1500zł

Chyba muszę podnieść stawkę u siebie :haha2:

chomik
17.06.2026, 11:34
Kurde, jak człowiek siedzi w garażu zarabia 420-520zł za godzinę brutto :) wow

szynszyll
17.06.2026, 14:01
~3 lata temu chlopakowi gdzies w krakowie powiedzieli za gazniki w Transalpie 600 1500pln brutto to sie lekko przestraszyl
na grupie XT1200Z gosc opisuje jak ASO Yamaha skasowalo go osobno za:
regulacje zaworow
wymiane lancuszka
wymiane napinacza
tak jakby od nowa trzeba bylo motocykl rozbierac a przeciez to sie robi wlasciwie jednoczesnie. wymiane napinacza mu wpisali 3.5h. suma faktury byla calkiem z sufitu :(

ramires
17.06.2026, 14:17
~3 lata temu chlopakowi gdzies w krakowie powiedzieli za gazniki w Transalpie 600 1500pln brutto to sie lekko przestraszyl
na grupie XT1200Z gosc opisuje jak ASO Yamaha skasowalo go osobno za:
regulacje zaworow
wymiane lancuszka
wymiane napinacza
tak jakby od nowa trzeba bylo motocykl rozbierac a przeciez to sie robi wlasciwie jednoczesnie. wymiane napinacza mu wpisali 3.5h. suma faktury byla calkiem z sufitu :(

To w kulki polecieli nieźle - totalne naciąganie. każdą pozycję osobno liczyli a zasada jest taka, że "najgłębszą" rzecz się liczy jako czas realny, przy wymianie napinacza i łańcusza wszystko i tak jest wynikowe. Omijałbym taki serwis BARDZO szerokim łukiem.

W Hondzie obowiązuje FRT (czas naprawy i to jest świętość przy standardowych rzeczach).

Nietypowe rzeczy idą ze stawki godzinowej.

matjas
17.06.2026, 14:47
Każdy Dealer ma standardowy cennik. Każdy. I każda czynność ma swoją cenę w kosztorysie. Jak policzyli każda z osobna to tam wyszło ale to jest zwykłe oszustwo.

szynszyll
17.06.2026, 15:01
pomylilem sie: wymiane napinacza mu wpisali 2.5h a nie 3.5h tak czy owak doklepali mu poszczegolne rzeczy osobno: regulacje, lancuszek i napinacz. moim zdaniem powinni to wrzucic w pozycje regulacja bo przeciez i tak napinacz wyciagasz a lancuszek zrzucasz :( z wykazu czesci widac tez ze zawory nie byly regulowane bo nie wymieniono plytek, wiec regulacji nie wymagaly najwidoczniej

ramires
17.06.2026, 15:10
No ewidentnie są powielone pozycje.
Co z tego, że rabat dany, skoro w chuja polecieli.
Wymiana łańcuszka, wymiana napinacza i regulacja to jest kurwa JEDNA robota wynikowa.
Gdybym tak policzył w Hondzie to mnie wywalą na zbity pysk za próbę naciągania...

Mogli dodać 300-400zł do zaworów - jako uzupełnienie przy wymianie łańcuszka i tyle.
SZEROKIM ŁUKIEM takie coś omijać....

szynszyll
17.06.2026, 15:15
ja nie widze podstaw do dodawania czegokolwiek - to jest przeciez mniej niz minuta. wyciagasz stary i wkladasz nowy. w tym modelu akurat to bardzo proste bo jest sporo miejsca. wymiana napinacza 2.5h jak go masz wyjetego i musisz wlozyc tak czy owak. no jest grubo :( tym bardziej, ze nie trzeba bylo ruszac walkow, szklanek i plytek, wiec dla mnie to nie regulacja a inspekcja luzu

WojtasA
17.06.2026, 15:51
3400 zł za "duży" przegląd w Hondzie!!! JPRDL

W zeszłym roku "duży" przegląd RTka (też ASO) niecałe 2400zł. W tym roku za "mały" niecałe 1300 zł (nie mogę papieru odszukać). Uważam, że to i tak dużo ale zrobiłem żeby gwarancję utrzymać. Myślę, że za rok już odpuszczę.

151106

151107

szynszyll
17.06.2026, 16:12
kilka lat temu koledze z Hamburga powiedzieli ( nie wiem czy w ASO) czy w prywatnym jakims serwisie za SAMA regulacje zaworow w CRF1000 1200euro. znam tez ceny w duzym serwisie w Szwajcarii i tam na przyklad wymiana sprzegla w np. R1200GS jest juz nieoplacalna biorac pod uwage wartosc motocykla. chyba, ze ktos sie uprze ale podejmuja sie tak duzych ingerencji w sprzet bardzo niechetnie + niewielu potrafi.

ramires
17.06.2026, 18:08
ja nie widze podstaw do dodawania czegokolwiek - to jest przeciez mniej niz minuta. wyciagasz stary i wkladasz nowy. w tym modelu akurat to bardzo proste bo jest sporo miejsca. wymiana napinacza 2.5h jak go masz wyjetego i musisz wlozyc tak czy owak. no jest grubo :( tym bardziej, ze nie trzeba bylo ruszac walkow, szklanek i plytek, wiec dla mnie to nie regulacja a inspekcja luzu


Miałem na myśli regulację zaworów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chomik
17.06.2026, 18:15
A ja, jakbym miał w pobliżu zaufanego mechanika, to bym u niego robił, ale znaleźć takiego co zrobi, jak Ty sam byś sobie zrobił, jest jak szukanie Św. Grala.
I wszystko mi jedno, czy ASO, czy nie i tak zawsze robią to ręce Tego mechanika :D

Melon
17.06.2026, 18:38
Jurek to dobry warsztat, przecie prawie dwa koła rabatu dostał :haha2:
A co do Szwajcarii to znam handlarza co takie z serwisów przywozi robi i sprzedaje bo klientowi piniędzy zabrakło

szynszyll
17.06.2026, 19:04
czesto mozna spotkac boksery bmw ~70 tys km sprowadzone z zachodu bo wtedy producent zaleca duzy serwis napedu i taki motocykl zamiast na serwis trafia na eksport
kolejny 'problem' jaki sie pojawia to ten, ze coraz wiecej warsztatow nie bierze juz do roboty klasykow na gaznikach. na zachodzie to norma, ktora powoli dociera do PL. mozna sie bylo spodziewac.

szarik
17.06.2026, 21:03
czesto mozna spotkac boksery bmw ~70 tys km sprowadzone z zachodu bo wtedy producent zaleca duzy serwis napedu i taki motocykl zamiast na serwis trafia na eksport
kolejny 'problem' jaki sie pojawia to ten, ze coraz wiecej warsztatow nie bierze juz do roboty klasykow na gaznikach. na zachodzie to norma, ktora powoli dociera do PL. mozna sie bylo spodziewac.

Noo i właśnie dlatego uważam że Ty czy Ramires , musicie jeść kiełki , pić źródlaną wodę i kąpać się w kozim mleku ... aby żyć 100 lat (na złość ZUSowi) i ku uciesze nas "gaźnikowców" :)

szynszyll
18.06.2026, 09:45
ja czekam z utesknieniem az to g... zwane gaznikiem ostatecznie pieklo pochlonie. bmw pierwsze odrobilo lekcje i zastosowalo wtrysk w motocyklu - japonczyki p... sie z tym kolejne 30 lat :O
zupelnie nie wiem po co

Melon
18.06.2026, 10:14
Szynszyl, a co myślisz o wtrysku bezpośrednim w motorze, spotkałeś się z tym

ramires
18.06.2026, 10:26
ja czekam z utesknieniem az to g... zwane gaznikiem ostatecznie pieklo pochlonie. bmw pierwsze odrobilo lekcje i zastosowalo wtrysk w motocyklu - japonczyki p... sie z tym kolejne 30 lat :O
zupelnie nie wiem po co

Można się wkurwiać na gaźniki, to prawda
Patrząc jednak na to z drugiej strony - wciąż jest masa motocykli na gaźnikach - a to oznacza, że dinozaury wciąż są potrzebne co to ogarniają.

szynszyll
18.06.2026, 10:51
Szynszyl, a co myślisz o wtrysku bezpośrednim w motorze, spotkałeś się z tym

KTM mial cos takiego przez krotka chwile ale sie z tego wycofali i wrocili do klasycznego ukladu. ja wiem, ze takie modele byly ale nigdy z nimi nie pracowalem. w popularesach jakie robie sie nie spotkalem.
p.s. dawno dawno temu Yamaha eksperymentowala z czyms na ksztalt bezposredniego wtrysku na... gazniku stosujac dodatkowe kanaly paliwowe zabudowane w glowicach. nie pamietam nazwy systemu ale oni zawsze mieli jebla na punkcie wymyslania kola od nowa :D

matjas
18.06.2026, 13:04
Można się wkurwiać na gaźniki, to prawda
Patrząc jednak na to z drugiej strony - wciąż jest masa motocykli na gaźnikach - a to oznacza, że dinozaury wciąż są potrzebne co to ogarniają.

moja ocena jest taka, że gaźnik i zasilane gaźnikowo motocykle odchodzą do lamusa w mega szybkim tempie. Ci, którzy jeszcze chołubią jakąś starą japonię robią to z sentymentu /dłubiąc samemu lub mając pod ręką zaprzyjaźniony warsztat nie za miliony/ LUB jest to kolejne/drugie moto.
myślę, że jeżdżę ciut więcej niż przeciętny motacyklista i w moich wojażach takich sprzętów się nie widuje. na drogach dalej ani blisko. są wyjątki ale WYJĄTKI.

coraz mniej jest ludzi, którzy chcą to mieć, chcą przy tym robić bo się znają i coraz mniej jest ludzi, którzy chcą płacić za serwisowanie jakiegoś 30 letniego sprzęta gdzie gaźniki to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

tak więc tego... fajnie, że ktoś jeszcze umie, fajnie, że ktoś jeszcze chce ale to już ostatnie podrygi. może ludzie mający profi serwis na pełen etat jak Leżan czy Jarczok mogą powiedzieć coś więcej ale JA tak to widzę.


żeby nie paplać na próżno to propo cen ogólnie - w biedrze z mniej niż stówą nie ma się co pojawiać. do zakupów za 500PLN wciąż nie potrzeba koszyka... serwisy tanieć nie będą.

ramires
18.06.2026, 13:24
moja ocena jest taka, że gaźnik i zasilane gaźnikowo motocykle odchodzą do lamusa w mega szybkim tempie. Ci, którzy jeszcze chołubią jakąś starą japonię robią to z sentymentu /dłubiąc samemu lub mając pod ręką zaprzyjaźniony warsztat nie za miliony/ LUB jest to kolejne/drugie moto.
myślę, że jeżdżę ciut więcej niż przeciętny motacyklista i w moich wojażach takich sprzętów się nie widuje. na drogach dalej ani blisko. są wyjątki ale WYJĄTKI.

coraz mniej jest ludzi, którzy chcą to mieć, chcą przy tym robić bo się znają i coraz mniej jest ludzi, którzy chcą płacić za serwisowanie jakiegoś 30 letniego sprzęta gdzie gaźniki to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

tak więc tego... fajnie, że ktoś jeszcze umie, fajnie, że ktoś jeszcze chce ale to już ostatnie podrygi. może ludzie mający profi serwis na pełen etat jak Leżan czy Jarczok mogą powiedzieć coś więcej ale JA tak to widzę.


żeby nie paplać na próżno to propo cen ogólnie - w biedrze z mniej niż stówą nie ma się co pojawiać. do zakupów za 500PLN wciąż nie potrzeba koszyka... serwisy tanieć nie będą.


I tu się zgodzę z Tobą wszystkimi kopytami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szynszyll
18.06.2026, 14:49
a w USA w salonie Honda stoi XR650L z RFVC i gaznikiem Keihin CV i sie usmiecha do kupujacych - wiec rozumem nie ogarniesz

Baza
18.06.2026, 15:22
Serwis Suzuki u nas podstawowy dla GSX1000GX 1500zł duży z zaworami, płynami 3000.

Lakrua
18.06.2026, 21:04
Wczoraj odebrałem moją NaT manual 2016 z przeglądu na około 75 tys . km. od zaprzyjaźnionego mechanika . Moto wróciło niedawno z1.5 rocznego turne po azji i było szykowane na kolejne do którego jednak nie dojdzie, nie w tym roku. Łącznie wyszło 17500 z robocizną . Moto po tym zabiegu jeździ i pracuje jak by wczoraj zeszło z taśmy, szczerze polecam :) Jak chcecie mogę wstawić papier co za ile

chomik
18.06.2026, 21:25
Wczoraj odebrałem moją NaT manual 2016 z przeglądu na około 75 tys . km. od zaprzyjaźnionego mechanika . Moto wróciło niedawno z1.5 rocznego turne po azji i było szykowane na kolejne do którego jednak nie dojdzie, nie w tym roku. Łącznie wyszło 17500 z robocizną . Moto po tym zabiegu jeździ i pracuje jak by wczoraj zeszło z taśmy, szczerze polecam :) Jak chcecie mogę wstawić papier co za ile

17500 ?? Czy jedno zero Ci się dopisało?

Lakrua
19.06.2026, 12:04
Proszę

chomik
19.06.2026, 12:08
JPRDL :mur::eek::eek::eek:
no ale śruby Pana Hondy to nie są tanie rzeczy :D

Melon
19.06.2026, 13:41
Ciężarki do kół 2szt x 25zł ? :eek: Trza było sprzedać moto i kupić nowe

matjas
19.06.2026, 22:15
Nie ucz ojca dzieci robić Melon.
Zrobił chłop refresh bo taki miał kaprys. Ch komu do tego co, za ile i czy było warto.

pałeł
19.06.2026, 23:08
za panem Bartoszewskim "Są rzeczy, które warto, choć się nie opłaca, i są rzeczy, które się opłaca, choć nie warto."

chomik
20.06.2026, 11:01
Ciężarki do kół 2szt x 25zł ? :eek: Trza było sprzedać moto i kupić nowe

Nie ucz ojca dzieci robić Melon.
Zrobił chłop refresh bo taki miał kaprys. Ch komu do tego co, za ile i czy było warto.

Melon ma trochę racji, można stare sprzedać, dołożyć te pieniądze i kupić mało używane z małym przebiegiem. Jednak nigdy nie wiesz na co trafisz.

Masz rację ch.. do tego, ale przecież to forum, każdy może się wypowiedzieć. Chyba aż tak Cię nie boli, że skomentował cenę ciężarków. Za bardzo się negatywnie nakręcasz. :o

matjas
20.06.2026, 12:31
Mierzi mnie kiedy się komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze.
Będę dalej obserwował z daleka tę falę optymizmu i zgody panującej na forum, kiedy mnie tu nie ma.

arbo
20.06.2026, 12:34
Mierzi mnie kiedy się komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze.
No, tak mierzi, że przypieprzasz się do moich membran za pinsiont złotych.
Mentalność Kalego.

matjas
20.06.2026, 13:28
Niezależnie od tego gdzie byłeś, co widziałeś i jakich to mądrości byś nie napisał będziesz dla mnie zawsze zakompleksionym palantem i nic tego nie zmieni. Nie dodam - niestety. Nawet nie chce mi się już wyjaśniać.
Caravanistan, leśne forum dyskusyjne czy forum turystyki górskiej - wszędzie zostawiłeś za sobą smród nie wnosząc nic konstruktywnego.

Ta Twoja wstawka z tym jak to ponadrzecietnie piłujesz czy jak bardzo przejechałeś Strategice w każdym dowolnym kierunku - wszystko to składa się w jeden obraz.

Staram się nie być negatywny. Stwierdzam stan faktyczny.

ramires
20.06.2026, 15:15
Możecie czasem odpuścić?

Danny
20.06.2026, 16:26
https://i.postimg.cc/hPDYtq8B/facepalm.gif

Melon
20.06.2026, 23:57
Mierzi mnie kiedy się komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze.
Będę dalej obserwował z daleka tę falę optymizmu i zgody panującej na forum, kiedy mnie tu nie ma.

Jakiś ty przypierdalacz, nie komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze tylko cena ciężarków to czyste złodziejstwo i z łaski swojej odpierdol się napinaczu i nie wyskakuj z tym, że sobota, wieczór i coś piłem. Jaki był blogi spokój jak się wyniosłeś i czekałeś na płacz za tobą. :lol8:
A w temacie serwisów, tanio to już było

ramires
21.06.2026, 08:14
Słuchajcie.
Forum to wolność wypowiedzi.
Forum motocyklowe to najczęściej zbiór indywidualistów, którzy mają swoje poglądy.
To jest niezaprzeczalny fakt.

Kultura wypowiedzi jednakże jest czymś co powinno zawsze stać ponad wszelkie podziały.
Wszyscy mamy dosyć, jak docierają do nas jakieś informacje, że nasz "kochany" (nie)rząd znowu czymś chce nas dojechać. Kolejny raz powtórzę, że to forum motocyklowe a nie grupa dyskusyjna o ludzkich preferencjach.

Posty personalne, wycieczki po innych, czy też po prostu chamstwo będzie piętnowane.
Dlaczego określone jednostki po prostu nie potrafią trzymać języka za zębami, tylko notorycznie muszą kłapać jęzorem tylko po to, aby im się ulało i była kolejna zadyma.

Może niektórych przerasta na obecną chwilę poruszanie się pośród innych ludzi, którzy mają wspólną pasję jaką są motocykle - myślę, że taka osoba dobrowolnie i z własnej woli powinna iść na jakiś "forumowy" urlop, wyjeździła się, uratowała kotka z drzewa czy zrobiła coś, co pozwoli tej osobie wrócić i wypowiadać się na kulturalnym poziomie a nie sączyć jad i złośliwe docinki pod postami innych.

Kolejny raz zachowanie poniżej deklarowanego wieku, jakby pesel rósł, ale wprost proporocjonalnie zanikał poziom inteligencji społecznej...

Melon
21.06.2026, 08:24
Tak to jest forum dyskusyjne. Lakrua wstawił rachunek, napisałem bez żadnej szydery jadu itd co myślę i wyraziłem swoje co ja bym rozważył. Nigdzie nie napisałem co ma autor robić więc wczorajszy mój post jest odpowiedzią na przypier...nie się o nie zgaszone światło w lodówce.

arbo
21.06.2026, 11:01
Jak to jest, że niektórym (Matjas, Danny) wolno więcej i nikt z tym nic nie robi?
Tutaj Matjas ewidentnie przywalił się do Melona.

#gdziejestDubel
https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=48571

Baza
21.06.2026, 13:05
Moderatorzy, administratorzy…!!!
Ciężko zająć jedną lub drugą stronę, w każdym temacie te same osoby.
Jestem za wolnością słowa, żadnemu racji nie przyznaje bo to ewidentnie ma głębsze dno.
Ale czy np. z waszego poziomu nie możecie włączyć tym dostojnym dżentelmenom automatyczne ignorowanie wypowiedzi swoich na wzajem? Nie ma czytania, nie ma zaczepiania, nie ma dymu. I wszyscy zainteresowani przy okazji będą spokojniejsi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pałeł
21.06.2026, 13:33
Moderatorzy, administratorzy…!!!
Ciężko zająć jedną lub drugą stronę, w każdym temacie te same osoby.
Jestem za wolnością słowa, żadnemu racji nie przyznaje bo to ewidentnie ma głębsze dno.
Ale czy np. z waszego poziomu nie możecie włączyć tym dostojnym dżentelmenom automatyczne ignorowanie wypowiedzi swoich na wzajem? Nie ma czytania, nie ma zaczepiania, nie ma dymu. I wszyscy zainteresowani przy okazji będą spokojniejsi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

na przykładzie twojego profilu guzik co prawda powinien sie nazywać "nie karmić trolla" wchodzisz w profil i banujesz sobie takiego prywatnie

lekcja dla każdego klikasz w
nik który chcesz sobie zablokowac i potem według wskazówek >>>>
> zobacz publiczny profil
> tam obok wyślij priw jest
> listy użytkownika
> 4 opcja z listy
> dodaj do ignorowanych
> kolejne okno dialogowe potwierdzasz ze jesteś pewien i juz

chomik
21.06.2026, 13:43
Każda forma chamstwa, obrażania innych, trollowania, będzie zgodnie z zasadami rozpatrywana w tej kolejności: prośba, ostrzeżenie, ban czasowy, ban permanentny.

Nie ważne, kto był pierwszy i jaka to jest odpowiedź, na jakie i kogo zachowanie.

Nie ważne, kto jest kim, każdemu należy się szacunek.

Ci co tego nie rozumieją i używają epitetów, chamskich wycieczek osobistych po prostu łamią regulamin, będą traktowani jak wyżej.

Ostrzeżenia dla Matjasa, Arbo, Melona.

Danny
21.06.2026, 13:46
I have a dream że nasza społeczność pokaże im co o nich sądzi nie wypowiadając się w wątku p.t. #gdziejestDubel. Niech mają swoją kloaczną wizytówkę.

arbo
21.06.2026, 14:25
A dla mnie za co, przepraszam? Gdzie kogoś obraziłem? Bo zwróciłem uwagę, że Matjas się przywala do moich membran? Chomik, żebym nie stracił do Ciebie szacunku.
A co do Dubela, to wpadł, przygryzł się do mnie i znów uciekł. Tego też nie widzisz? Jego zachowanie Ci już zgłaszałem kilkakrotnie tutaj, mówiłeś, że pogadasz z nim. Nie pomaga.

JaTomek
21.06.2026, 14:43
Każda forma chamstwa, obrażania innych, trollowania, będzie zgodnie z zasadami rozpatrywana w tej kolejności: prośba, ostrzeżenie, ban czasowy, ban permanentny.

Nie ważne, kto był pierwszy i jaka to jest odpowiedź, na jakie i kogo zachowanie.

Nie ważne, kto jest kim, każdemu należy się szacunek.

Ci co tego nie rozumieją i używają epitetów, chamskich wycieczek osobistych po prostu łamią regulamin, będą traktowani jak wyżej.

Ostrzeżenia dla Matjasa, Arbo, Melona.

Ktoś sumuje te ostrzeżenia? Może zapisują się automatycznie?

chomik
21.06.2026, 15:24
Ktoś sumuje te ostrzeżenia? Może zapisują się automatycznie?

Nie martw się, daję radę to nie jest skala tysięcy, jeszcze mi palców nie zabrakło :D