View Full Version : Wakacje z dzieciakami Polska
Hej, w tym roku zabieram dzieciaki 2 i 5 lat, na objazdowe po Polsce. W każdym zakątku naszego pięknego kraju są atrakcje, lub miejsca które warto zobaczyć, a często przewodniki o nich nie wspominają. Przede wszystkim chodzi mi o dzieciaki, choć nie tylko parki rozrywki i baseny chciałbym odwiedzić w te wakacje (tez poproszę jak ciekawe).
Ograniczeń nie mamy, jeśli uważacie ze coś jest warte uwagi poproszę o podpowiedzi, bliska zagranica tez wchodzi w grę.
Sprawdzone namiary na noclegi bardzo miłe widziane. Jeśli coś jest warte uwagi, mogę spedzidzic dzień lub dwa w dużym mieście.
W rewanżu podpowiem ze jak ktoś chciałby się udać nad zach cześć naszego morza, i nieprzepada za festyniarskim klimatem naszych kurortów, to powinien zainteresować się miejscowością Świętoujście.
Ośrodek zamknięty (bezpieczny), własna plaża (nieprzepelniona i otwarta dla zwierzakow), 2 knajpy, płac zabaw, węzeł sanitarny, boiskoitp.
Druga opcja to Szczecin, a dokładnie j Dabie, wypożyczenie łódeczki nie jest drogie a na wyciagnięcie ręki jest dziki ekosystem z Bielikami latającymi nad głową i nie mniej ciekawe przemysłowe nabrzeże ze stoczniami, pływającymi obok statkami itp
Pozdrawiam Qba
lukaszb17045
25.06.2015, 20:26
zapraszam na mazury woj podlaskie mam domek letniskowy z wlasna plazą sauną itd :)
Johnny_KTM
25.06.2015, 20:27
każdy chwali swoje :)
Małopolska:
http://energylandia.pl/pl/
http://parkminiatur.info/strona-glowna/
rowery w Dolinie Prądnika k/Krakowa
Pieniny całe, droga do Czerwonego Klasztoru z Krościenka
park linowy w Krościenku
spływ Dunajcem, Sromowce k/Krościenka
Aqua Park w Białce, Bukowinie, Liptovsky Mikulas
jest tego całe mnóstwo
również można się zapoznać z
http://bezdroza.pl/ksiazki/polska-z-dzieckiem-rodzinny-przewodnik-praca-zbiorowa,beplr1.htm
Tomek-KLI
25.06.2015, 20:43
Dodam jeszcze do propozycji Johny KTM Beskid Wyspowy, Sądecki i Gorce.
Johnny_KTM
25.06.2015, 20:45
Dodam jeszcze do propozycji Johny KTM Beskid Wyspowy, Sądecki i Gorce.
W sumie wszystkie Beskidy są fajne, bardzo klimatyczne schroniska, ale bez nosidełka z dwulatkiem to kiepsko.
Przepraszam że się podłączę , początek sierpnia i okolice zakopanego jako baza wypadowa. Od 4 lata tylko góry. Jak by co to dwójka 10 i 18 lat.
Super, dzięki za odzew.
Johnny_KTM Małopolska to będzie moja baza na kilka dni, więc obie miejscówki odwiedzimy.
lukaszb17045 bardzo dziękuję, na mazurach będziemy, czy jest opcja wynajęcia ? na +- 2 dni ?
Wstępnie mam rezerwację w Szpindlerowym Młynie na 3 dni, może zagościmy na Śląsku D lub G, jakieś propozycje ?
Następnie Beskid Sądecki (j Rożnów i Krynica, Tarnów), Tatry omijam o tej porze roku.
Kolejny etap to Bieszczady i dalej w stronę Mazur.
Następnie Kaszuby, Trójmiasto (Malbork, Hel) i po urlopie.
Jeszcze raz dzięki.
Przepraszam że się podłączę , początek sierpnia i okolice zakopanego jako baza wypadowa. Od 4 lata tylko góry. Jak by co to dwójka 10 i 18 lat.
Jak coś to zapraszam w okolice Zakopanego
http://usaszy.pl/
Jak będziesz w Spindleruv Mlyn to można tam za opłatą wjechać autem na teren karkonoskiego parku, aż prawie pod schronisko Odrodzenie, a przynajmniej można było kilka lat temu. Tutaj (http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=46&t=4526)opisywałem ten wypad.
Jakbyś był w Karpaczu to polecam wycieczkę do schroniska Samotnia (http://www.samotnia.com.pl), niedaleko jest też zamek Chojnik (http://www.chojnik.pl/), trochę dalej zamek Grodziec (http://grodziec.com/), a dla dzieci w tamtych stronach western city (http://www.western.com.pl/), ale nie wiem czy warto bo bardzo dawno tam byłem.
Dzięki, z czego z pewnością skorzystamy.
Ciekawy temat. Przy okazji miejscowość z pierwszego postu to Świętouść, nie Świętoujście. :)
wysłane z telefonu
Ciekawy temat. Przy okazji miejscowość z pierwszego postu to Świętouść, nie Świętoujście. :)
wysłane z telefonu
Świętouść? Wiosna-69 lato-97 fajne wspomnienia z woja mam z tej JW40... Odwiedzę w te wakacje...
Ciekawy temat. Przy okazji miejscowość z pierwszego postu to Świętouść, nie Świętoujście. :)
wysłane z telefonu
Zwracam honor, jeżdżę tam od kilkunastu lat i nawet nie wiem gdzie jeżdżę.
Tomek-KLI
01.07.2015, 23:49
Jeszcze mi się przypomniało jest fajna stronka www.odkryjbeskidwyspowy.pl
Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
vBulletin v3.8.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.