View Full Version : Reanimacja gaźnika w "dobrym stanie"
szynszyll
04.03.2013, 14:36
yo!
dostalem na serwis gazniki z rd04 - oto co w nich znalazlem...
jedna z membran byla do korpusu 'wkejona' na silikonie, ktory przy okazji wszystko zababral - zatkal miedzy innymi dysze air-cut - druga byla WKLEJONA - juz bez cudzyslowu - jakims cyjanopanem. przy okazji cyjanopan zniszczyl membrane - powstalo 2-3mm pekniecie. wyjac sie jej bez dodatkowych uszkodzen niestety nie dalo. ciag dalszy nastapi bo siedze i zastanawiam sie jak dalej sprawe ugryzc...
Che che, kwiatuszki :), też często takie się nam trafiają.
Czerwony silikon rally :).
Pozdr.
jak to kiedyś dawno temu przy weteranach jak z Polski wyjeżdżały na potęgę powiedział stary niemiec " wiesz u was wódka za droga a silikon za tani ", nic nie traci na wartości
szynszyll
04.03.2013, 15:09
no jest problem ;( bo poza tym kilka innych rzeczy jest w tych gaznikach popieprzone...
silikon jest do usuniecia ale polaczenie guma/cyjanopan nic dobrego nie wrozy...
na fotce 'śrubka polska'...
lortprodisz
04.03.2013, 15:34
nie zapominajcie o cudownym srodku uszczelniajacym z poprzedniej epoki - hermetyk :D
Membrany na kleju to mi się jeszcze nie trafiły ale takie śrubki to na porządku dziennym.
tak zwana ciastolina:D i Poczciwy polski młot i przecinak :D
Szynszyl bo nie widziałeś jak się w Szwecji i USA auta maluje :vis:
szynszyll
05.03.2013, 10:13
wszystko wiem Blobie - zwroc jednak uwage, ze ktos poprzerabial - przetoczyl oryginalne 'slidery' i dolozyl ( rowniez wkleil) aluminiowy pierscien, ktory jest nie do ruszenia. nie wiem jak membrany od Puntka sie z tym uloza - zostaly zaprojektowane i wykonane pod oryginalna blaszana wytloczke. w miejsce ktore pozostalo teraz nie wcisne membrany od Puntka - a jezeli usune dolny pierscien moga byc klopoty z przyklejeniem. moglbym cos powiedziec gdybym mial takie membrany na przymiarke - a nie mam.
do tego oba zawory air-cut sa dziurawe, przepustnica ma lekkie luzy i jeden z pilotow jest uszkodzony... trzeba usiasc i policzyc czy nie lepiej szukac oryginalnych uzywek...
Moim skromnym zdaniem to te gaźniki nadają się do utylizacji, rzeźba będzie nie opłacalna, a i efekty mogą być marne, a nakład pracy spory.
Pozdr.
szynszyll
05.03.2013, 11:26
tez tak sadze. rzezba zmienila mase sliderow - widac, ze ktos mial z tym problem, bo sprezyny dociskajace sa podciete a pod iglice podlozona jest nadprogramowa podkladka.
problem polega tylko na tym, ze znalezienie gaznikow z RD04 w dobrym stanie jest dosc trudne - jestem na etapie porownywania gaznikow RD04 i NTV650 - membrany maja te same, zawory air-cut maja te same - zostaje pytanie czy slidery sa te same. beda mlodsze i tansze niz z AT.
szynszyll
05.03.2013, 12:47
musze wziasc do reki gazniki z NTV - na 99% slidery beda pasowac - membrany sa te same - air cut rowniez. z tego co widze w sieci to slidery roznia sie jedynie iloscia dziurek w dnie - rd04 ma dwie dziurki - ntv trzy. nie jest to jakis duzy problem. beda z tego dzieci ;) gdybys mogl wziasc w piatek na pokaz Rudej i Kowala jedna z membran od Puntka bylbym bardzo wdzieczny ;) jeszcze Ci o tym przypomne sms-em.
szynszyll
14.03.2013, 15:40
ciag dalszy zmagan.
kupilem gazniki z NTV650 Deauville z 1998 - w RD04 i w NTV650 montowane sa te same gazniki KEIHIN 36.5 CV
elementy gumowe jakich potrzebowalem tj. membrany, air-cut i oringi pilotow okazaly sie byc w bdb stanie - zero dziur i pelna elastycznosc.
slider jak i membrana pasuja do korpusu z RD04 - roznica polega na ilosci i wielkosci otworow w dnie slidera. w RD04 sa to 2 otwory kazdy o srednicy 3mm. w NTV otwory sa 4 - kazdy o srednicy 2,3mm. sumujac daje nam to pole powierzchni dla RD04 14,3mm2 a dla NTV 16,6mm2. daje nam to 15% roznicy - licze, ze nie wplynie to znacznie na prace silnika, ktory bedzie mial nieco bogatsza mieszanke od polowy srednich i na wysokich.
masy sliderow z RD04 i z NTV sa takie same: 28g
NTV ma inne niz RD04 sprezyny dociskajace slider - do tego dwie rozne. rozne od RD04 sa tez iglice i dysze.
odsylam gaziory do wlasciciela i czekam na relacje z odpalenia. pzdr.
p.s. administratora prosze o zmiane nazwy postu na jakis zwiazany z tematem - moze komus w przyszlosci ulatwi to szukanie
Ja myślę że te 15% to raczej może wpłynąć minimalnie na szybkość otwarcia slidera, czyli szybsza reakcja na gaz
szynszyll
14.03.2013, 16:29
to rowniez - ale przy danym podcinieniu w dolocie slider bedzie minimalnie wyzej ( ulamek milimetra), wiec bedzie podawane nieznacznie wiecej paliwa z ukladu dyszy glownej. sadze, ze roznica bedzie 'kosmetyczna' - porownywalna do efektu jaki daje przestawienie zapinki na iglicy w gaznikach, ktore daja taka mozliwosc np. Mikuni BST.
Cibor klv
16.03.2013, 22:48
Ja w RD03 mam gaźniki od Trapa 650, wymieniłem tylko dysze główne na Afrykańskie. Lata na nich jak należy, chociaż airbox trochę przerobiłem, ale myślę, że na oryginalnym też powinna chodzić.
szynszyll
10.04.2013, 10:32
no i mamy final sprawy. cytujac maila od kolegi, ktory juz gaznik zamontowal i oblatal:
motor chodzi bardzo dynamicznie, ciagnie od niskich obrotow i ladnie sie wkreca...
wniosek z tego taki, ze slidery z NTV daja rade i wg mnie sa rozsadna alternatywa przy wymianie uszkodzonych membran w RD04
NTV650 Deauville bylo produkowane do 2004 wiec swiezego materialu jest sporo ;)
kuntakinte
03.06.2013, 21:02
lubie takie temaciki. raczej w ksiazkach takie cos sie nie wyczyta :-)
bartol44
09.01.2015, 16:58
Czyli można spokojnie kupić membrane z NTV650 Deauville i pasuje na africe?
bartol44
29.04.2015, 12:52
Potwierdzam, slidery pasują idealnie, przekłada się tylko iglice. silnik wkręca się gładko. dorwałem całe gaźniki z rozbiórki NTV650 '98...
Marcin-BB
02.05.2015, 09:14
Szynszylu a jaka jest alternatywa dla gaźników z TA600 PD06? Moje są w dobrym stanie, ale ktoś czyścił dysze ssania drutem i trochę je rozkalibrował. Spece mi powiedzieli, że tego się nie da wymienić, bo są wprasowywane w korpus gaźnika. Kupienie gaźników do TA w stanie bdb to utopia- na allegro same złomy. W zasadzie to nie ma tragedii, bo motocykl jeździ i pali normalnie. Problemem jest rozruch zimnego silnika- na ssaniu go zalewa, a bez ssania zapala, ale trzeba trzymać odkręconą manetę dopóki się ciut nie zagrzeje.
szynszyll
04.05.2015, 10:02
trudno powiedziec bo producenci nie podaja rozmiaru dysz powietrznych i paliwowych zamontowanych na stale w korpusach. mozna znalezc informacje o dyszach paliwowych, iglicy i nastawach skladu na wolnych a o tym o czym napisalem wyzej niestety nie. wiec wg mnie jednoznacznie trudno na to pytanie odpowiedziec. korpusy 'fizycznie' moga pasowac z innych motocykli ale czy beda identycznie skonfigurowane nie wiadomo.
Jesli cos jest wprasowane do z duzym prawdopodobienstwem moznato wyprasowac .
szynszyll
08.08.2015, 13:21
kolejny gaznik z RD04 dostal w szynszyll garaz membrany z ntv z 2000 roku. wszystko gra i buczy :)
A niech będzie tutaj. Nie będę tworzył nowego wątku.
Czy gaźniki od RD03 pasować będą do RD04? Ewentuualnie co je różni?
szynszyll
12.07.2017, 16:51
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3720
Onufry22
17.07.2017, 14:07
Padła mi membrana w RD07A. Czy jestem skazany na oryginał za 700zł. Czy są dostępne zamienniki lub z czegoś innego pasują?
Dzięki.
szynszyll
17.07.2017, 14:38
podbrobek jako takich nie spotkalem i nie wiem czy ten element jest w jakis sposob rozbieralny. kilka razy robilem gazniki z XX1100 i tam te suwaczki wygladaja bardzo podobnie. trzeba pomierzyc i sprawdzic czy poza roznica w jednym otworze na dnie nie sa to te same suwaki:
https://www.cmsnl.com/honda-xrv750-africa-twin-1993-p-france_model7062/vacuum-piston-com_16111my1000/#.WWyvFoTyhrQ
https://www.cmsnl.com/honda-cbr1100xx-superblackbird-1997-v-usa-california_model1034/piston-comp-vacuu_16111mat000/#.WWyvsYTyhrR
numery OEM sa bardzo zblizone i wiele czesci z tych gaznikow jest wspolna
tu macie liste motocykli ktore maja taki sam rozmiar dekla gornego jak XRV RD07 wiec srednica membrany musi byc taka sama jak z innymi parametrami suwaka trudno powiedziec ale mysle ze te modele z wieksza pojemnoscia moga miec suwak o tych samych wymiarach - roznic moga sie otworami na dni co znaczaco nie wplywa na prace - zawsze mozna je zaslepic badz wywiercic gdy potrzeba
https://www.bike-parts-honda.com/microfiches-recherche_piece-16107-MW0-670.html?text_recherche2=16107MAT000&recherche2=oui&page=titre1&num_moto=&reference_vue=&modele=&annee=&type_recherche1=reference
suwmiarka w dlon i rozrysuj wymiary elementu, zeby mozna bylo porownac - gaznikow od cbr jest sporo na rynku
ten element tez jest wspolny:
https://images.cmsnl.com/img/products/platefunnel-set_big16188MW0671-01_7338.jpg
co zwieksza szanse na powodzenie.
zamek/zatrzask iglicy rowniez.
patrz ile dobra za 150pln:
http://allegro.pl/gazniki-na-czesci-membrany-honda-cbr-600-f3-pc25-i6775696098.html#thumb/2
vBulletin v3.8.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.