Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.04.2013, 17:18   #31
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Liczy sie przygoda, a nie takie tam glupoty
Dokładnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Polecam trase SH 54 !!!!!
Chciałbym przypomnieć się z pytaniem:
A jaki wybrałeś początek i koniec trasy SH 54? Wujo Google ma tam problemy z ciągłością....
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2013, 17:19   #32
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
Właśnie jest jak piszesz...najgorsze było przed nami....my jechaliśmy od południa na północ....przejebane...wspominane koleiny takie kur...a głębokie.....na jednej z nich kolega Lewar wjechał, że było widać tylko kierę !!! Przy okazji zaliczył paciaka....puściły wiązania w kolanie....i byliśmy w czarnej dupie....nie będę tu wpominał ile czasu zajął powrót na raty...Uwaga: nie wjeżdżać w kałuże !!!!! i bardzo, bardzo ostrożnie gdyby się ktoś zdecydował.....trza mieć coś na spanie i do jedzenia na wszelki wypadek....odradzam wyjazd na lekko, bo można się przeliczyć....byli też tacy, którym zrobiło się szkoda sprzętów...bo takie nowe i spod znaku śmigiełka
Muszę powiedzieć, że nie zniechęciłeś
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2013, 17:46   #33
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 59 min 9 s
Domyślnie

1. Droga SH5 -> Shkoder przez Puke do Kukes
2. Droga SH36 -> Kukes do Burrel droga wymagająca dla cięższych motocykli
3. Droga SH38 -> Burrel do Kruje
4. Polecam trase SH 54 !!!!!
5. SH 20 zazdroszczę widoków
6. polecam drogę Shupenze - Librazhd (numeru nie ma,
łączy SH3 z SH6 wzdłuż granicy z Macedonią.

To polecane trasy w tym wątku. Jakie jeszcze są warte przejechania?
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 02:43   #34
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 0
Domyślnie

Jechalem SH3 i z miejscowosci Ciberaka odbilem w gory, na polnoc, po 50 km dojechalem do Bize( bardzo aldna droga)
Tam oficjalnie zlaczylem sie z SH 54.
Mialem jechac tak,zeby dolaczyc do SH 50, ale za Bize sie poddalem- bylem sam na tourancach, a droga robila sie coraz gorsza- wiec zawrocilem i zjechalem do Tirany




Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Burrel -> Kruje trzeba liczyć 3-4 godziny, jesli planujesz postoje na zdjęcia itp.
(mówię to na podstawie śladów z WikiLoc, bo sam z Burrel jechałem tylko do przełęczy
Qafe Shtame).

Ta trasa na 3 dni? Bez Thethi da radę, ale dorzuciłbym rezerwę, bo widoki zapierają dech.
Doliczając Thethi, prawie na pewno zaklepałbym 5 dni. Trzeba brać pod uwagę kłopoty
z orientacją w terenie, złe oznaczenia, itd. A i nocleg w tamtych klimatach bardzo wskazany


A jaki wybrałeś początek i koniec trasy SH 54? Wujo Google i jego ciotka Mapa
niewiele podaje w temacie ,,ciągłości'' tej drogi

W rewanżu za namiary polecam drogę Shupenze - Librazhd (numeru nie ma,
łączy SH3 z SH6 wzdłuż granicy z Macedonią).
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg SNV33521.jpg (347.5 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV33524.jpg (314.1 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV33533.jpg (767.2 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV33535.jpg (388.5 KB, 11 wyświetleń)
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 08:43   #35
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 45 min 44 s
Domyślnie

Poczytałem wątek i podłączę się. Otóż ja z nieco innej strony do tematu chcę podejść. Tak sobie wymyślam plany wakacyjne i wydaje się że Albania będzie po drodze, o ile nie zdecydujemy się na kraj makaronów.

Chodziłoby o to aby przejechać ją powiedzmy tranzytowo. Z MNE (Bar) chciałbym przejechać do Macedonii (okolice jeziora Ohrydzkiego) alternatywnie do Grecji.

Wstępny plan wycieczki to PL-SK-H-SRB-MNE-ALB-FYROM-GR-BUL-SRB(lub RO)-H-SK-PL. Skupić chciałbym się na Czarnogórze, Macedonii i Grecji. Planuję na całość jakieś 16-18 dni.

Pytanie jak przejechać Albanię możliwie po najlepszych drogach (asfalt wszelkiej kategorii) ew. twardym szutrze. Będę jechał załadowaną po dach AT z pasażerką na anakach, więc OFF dla mnie odpada. Nie chodzi o to czy przejadę, tylko o to że jadąc solo (na jeden załadowany motocykl) nie zamierzam pakować się teren, poza tym moje umiejętności w terenie są co najwyżej mierne

Doradzicie coś? Czy wogóle warto przejeżdżać tranzytowo? Jeśli tak to co zobaczyć, gdzie się zatrzymać, którędy jechać?

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 09:01   #36
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Jechalem SH3 i z miejscowosci Ciberaka odbilem w gory, na polnoc, po 50 km dojechalem do Bize( bardzo aldna droga)
Tam oficjalnie zlaczylem sie z SH 54.
Mialem jechac tak,zeby dolaczyc do SH 50, ale za Bize sie poddalem- bylem sam na tourancach, a droga robila sie coraz gorsza- wiec zawrocilem i zjechalem do Tirany
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 12:11   #37
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post

W rewanżu za namiary polecam drogę Shupenze - Librazhd (numeru nie ma,
łączy SH3 z SH6 wzdłuż granicy z Macedonią).
Miałem Cię zapytać o więcej info dotyczących tej drogi ale w necie wyszperałem, że na jesieni 2012 już były przymiarki do asfaltowania
Ogólnie w lipcu tego roku mają się odbyć w Albanii wybory. Dotychczasowy premier Berisha staje na głowie by wyasfaltować jak najwięcej dróg dzięki czemu ułatwi życie Albańczykom jak również przyciągnie turystów. Stąd też prace przy drogach mają iść pełną parą.
I tak dolina Valbone staje się pomału mocno komercyjna a sam dojazd do niej od Bajram Curri zaczyna już świecić się afaltem. Kto kuma albański to tu proszę. Film jest z września 2012 r.
http://www.youtube.com/watch?v=fBral...ature=youtu.be

Z kolejnych informacji to są przymiarki do dłubania przy kultowej pętli przez Theth. Roboty miały się zacząć jesienią zeszłego roku na odcinku Ura e Mesit - Prekal a w krótkiej przyszłości planowane jest asfaltowanie Prekal – Kir (13 km) und Bogë – Qafë Thorë (11.5 km).

I dalej w ćwiczeniu albańskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=aZrvR...ature=youtu.be
Droga SH38 na odcinku z Burrel do wioski Komsi została już poprawiona z dalsze prace trwają na odcinku Kruje do przełęczy Shtames.

Może się komuś to przyda a ogólnie mam propozycję/prośbę. Ciągnijmy ten wątek dalej a Ci, którzy jako pierwsi wybiorą się w tym roku do Albanii żeby napisali krótko jak wygląda sytuacja na drogach ktorymi jechali. Chodzi mi o to by uniknąć sytuacji, że ktoś zaplanuje sobie trasę, najara się na szutry jak Żyd na taniec a na miejscu zastanie świeżo położony asfalt.
Pozdrawiam
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 12:47   #38
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Miałem Cię zapytać o więcej info dotyczących tej drogi ale w necie wyszperałem, że na jesieni 2012 już były przymiarki do asfaltowania
Racja. Moje dane są z 2011 r. a sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie.
Pocieszam się, że w tamtym rejonie ta droga ma conajmniej kilka wariantów, a nie zawsze asfaltują do końca...
Np. między Peshkopi a Kukes (SH31) asfalt został położony nie do końca i nie na ,,mapowym'' biegu drogi,
ale na bardziej uczęszczanym szlaku przez Kastriot - Silove - Bushtrice (2011).

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
przymiarki do dłubania przy kultowej pętli przez Theth. Roboty miały się zacząć jesienią zeszłego roku na odcinku Ura e Mesit - Prekal,
Zgadza się. Od Shkoder do Prekala asfalt świeci nowością jak przysłowiowemu psu na wiosnę (lipiec 2012).

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Może się komuś to przyda a ogólnie mam propozycję/prośbę. Ciągnijmy ten wątek dalej a Ci, którzy jako pierwsi wybiorą się w tym roku do Albanii żeby napisali krótko jak wygląda sytuacja na drogach ktorymi jechali. Chodzi mi o to by uniknąć sytuacji, że ktoś zaplanuje sobie trasę, (..) a na miejscu zastanie świeżo położony asfalt.
Przyłączam się do inicjatywy.
BTW: w dolinie Vermosh (SH20) w lipcu 2012 też zasuwały juz duże maszyny wyrównujące nawierzchnię...
Przynajmniej na pierwszych kilkunastu kilometrach od południa.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 08.04.2013 o 12:55
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 13:55   #39
czeczen


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 28
Motocykl: nie mam AT jeszcze
czeczen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 36 min 18 s
Domyślnie

Polecam serdecznie odnogę SH36 od okolic miejscowości Selishte http://goo.gl/maps/SvF3i (miejscowi nazywali okolice rozwidlenia dróg - Keti ) wspaniała widokowo trasa - raczej wymagająca. Po spotkaniu ze znajomymi w Muhur postanowiliśmy znaleźć nocleg nad jeziorkiem (na mapie były :]) i już późnym popołudniem wyjechaliśmy w kierunku tych górskich jeziorek - dotarliśmy o zmroku do miejsca oznaczonego na zalinkowanej mapce jako koniec trasy(mniej więcej) i tam w opuszczonej kopalni nocowaliśmy a rano okazało się ze jest jeziorko.... jakieś 150mb niżej i zarosnięte na maksa ale miejscowi twierdzili że sa tam jeziorka z piękną tafla wody ...
czeczen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2013, 14:34   #40
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Jeszcze jedno info odnośnie promu Koman-Fierze. Chyba w wątku Jagny o Górach Przeklętych była krótka dyskusja czy pływa czy nie pływa. Prom pływa jak najbardziej ale tylko ten mały - skrzyżowanie miednicy z autobusem, na który wejdzie po bokach parę motocykli. Duży prom towarowy, który zabierał samochody czy całe cięzarówki został wycofany z końcem sezonu 2011 r. z ruchu. Powodem jest fakt, że odkąd powstała autostrada A1 dużo szybciej jest nią dostać się z wybrzeża w kierunku Kosova i utrzymywanie dużej jednostki stało się mało opłacalne.
Tak więc trochę bieda, bo więcej niż 6 moto na tą małą krypę nie wejdzie.
Prom płynie z Fierze o 6.00 a z Koman ok. 10.00.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
albania po taniości... astronom Umawianie i propozycje wyjazdów 5 11.08.2012 22:30
24.07-06.08.2010 Albania Matek Umawianie i propozycje wyjazdów 4 23.07.2010 04:30
Albania 1.05-8.05.2010 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 4 17.04.2010 07:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.