Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.05.2011, 07:17   #21
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jooop mali przed bamako. Temp spadła jest 40. To juz sahel. Zdrowym. Moto ok. Te problemy to ośka sie wyrabia. Potem burkinia niger i południe

SMS sprzed 3 minut. Jeszcze ciepły


Ostatnio edytowane przez Pastor : 25.05.2011 o 14:51
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 07:06   #22
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Przystanek Bamako. Spotkał Gastona - półczecha którego poznał w Timbuktu na poprzedniej wycieczce. Gaston był tam komendantem policji, ale teraz awansował i robi to samo w Bamako. Zaległ u niego i odpoczywa. Gaston ma klimę, a na zewnątrz podobno +45°C w cieniu, tyle że cienia nie ma więc nie ma jak sprawdzić.
W sobote idą na jakies polowanie. Nie wiam na co - może na lokalne lachony, czy inne nołplisy, bo żeby za lwami się uganiać to chyba za gorąco.
Ośka przepustnicy sie trochę wytarła. Łapie lewe powietrze i nie trzyma wolnych obrotów. Ale w piochu wolne nie potrzebne

I tak to.

Zdrowia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 06:58   #23
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nołplisy tym razem miały szczęście - silnik w aucie kucnął i nie pojechali na polowanie Przynajmniej mał czas sobie wyserwisować motór (łańcuch, oliwa i takie tam) i nażreć baraniny
Lupi dzisiaj odbiera wizę do Nigru i rusza dalej.
Cos mi jeszcze napisał, ale nie kumam narzecza. Może mi ktoś rozszyfrowac co znaczy: "bamcharadupapieczeodpapryki" ?

Zdrowia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 10:33   #24
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak mnie ta papryka gnębiła że go zapytałem o co kaman. Własnie odpowiedział:

Starszyzna wkłada ci papryke w d i do wieczora ani mru. Potem wszystkie laski twoje. Jade na gao niamey do czadu. Czekam na wize. Dzis dzien pracy juz mnie droga ciagnie.

Zdrowia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 12:05   #25
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pastor Zobacz post
"bamcharadupapieczeodpapryki" ?
Takie Afrykańskie czary mary. Słyszałem od lekarza,który pracował w Afryce, że miejscowi czarownicy (większość się u nich leczy) na różne dolegliwości pakują coś (rośliny, leki w max dawkach) w d... i nie wszyscy, zwłaszcza dzieci, to przeżywają.
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 12:40   #26
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na dalekim, afrykańskim zadupiu, gdzie jeszcze nigdy białego nie widzieli, wydarzyła się rzecz niebywała.
Po 9-ciu m-cach ciąży młodej, murzynskiej parze urodziło się... białe dziecko!
Najbliższa rodzina leci do szamana w te pędy i lamentuje:
- Szamanie, urodziło się białe dziecko!
Szaman zaniepokojony sugeruje młodym:
- Na pewno nie przestrzegaliście wszystkich procedur prokreacyjnych na przedmałżeńskim szkoleniu!
- Wszystkich przestrzegaliśmy szamanaie! Wszystkich!!
- Tak?! No to sprawdźmy. Czy w trakcie fiki miki kozie bobki w uszach były?!
- Były szamanie, były!
- Czy w trakcie fiki miki krowie łajno w nosie było?!
- Było szamanie, było!
- Aaaa... czy marchewki w dupie były?!
Zaległa cisza...
- O rany, szamanie, zapomnieliśmy!
- No... i tędy wpadło światło!

Lupi jak wróci, to doprecyzuje, jaki owoc, w jakiej sprawie, w jakim miejscu itd...

Ostatnio edytowane przez Elwood : 31.05.2011 o 10:54
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 08:03   #27
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wieści z wczorajszego wieczora:

Jestem przed gao jutro pewnie niger potem nigeria kamerun i czad dalej sie zobaczy gora jeziora w rekach alkaidy pozdro dla wszystkich. Namiot, 40 st.

Zdrowia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 07:25   #28
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Do nigru sie przemyciłem bo mi zoll mali powiedzial ze wizy na granicy nie dostane kosztowalo to 100e przy wylocie zabic tu tania i troche chlodniej

Tak napisał. No to go zapytałem o konkretną lokalizację. O "zabic tu tania" nie pytałem bo pewnie polował na jakiegoś tutania czy tam inny endemiczny gatunek, a ja sie na zwierzakach az tak nie znam
Odpisał:

Od strony mali gao nie pisalem co mogli mnie zapuszkowac to panstwo policyjne imigracyjni w nigerii sie dziwili ze nie ma wizy mowie ze przez upal pewnie

Poza tym zdrów, żre żur na jakimś zadupiu jakieś 3-4 dni drogi od jeziora Czad, upał zelżał do 35°C i ogólnie jest fajnie

Zdrowia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 07:45   #29
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak, jak do tej pory nikt go specjalnie z wizami nie prześladował, tak tutaj już trzy razy go o ten brak molestowano. Za każdym razem nasz dzielny Lupi spokojnie tłumaczył i pokazywał zdjęcia swojej rodziny.
Koleś do Lupiego:
- Visas!
- A... visas?
I tu pokazuję na zdjęciu swoja córkę i mówi:
- Super visas!
I tak w kółko.
To małżonka visas, to szwagier visas, na koniec on sam visas. Każda rozmowę kończył:
- Visas graczios!
Najlepszy numer był przy czwartej kontroli, dość nieodległej od trzeciej.
Nadjeżdża Lupi, a cały "posterunek" krzyczy do niego:
- Visas graczios!
Tylko pomachali ręcyma celem pozdrowienia.
Z tym upałem okazało się ciut inaczej.
Lupi po prostu wjechał w bardziej suchy region, ale nad samym jeziorem upał znowu stanie się bardziej dokuczliwy.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2011, 09:06   #30
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dzisiejsze doniesienia agencyjne:

Obecnie lupus przebywa w nigerii, do której dostał wizę jednokrotnego wjazdu (czyli jak wyjedzie, to już nie wróci), przez niger przejechał bez pieczątki, za co na wyjazdowej granicy zapłacił Ale wracając do Nigerii - zamierza dotrzeć do "jeziora", które jest jego celem, mam takie wrażenie, i potem, z powodu jakichś niemożności kameruńskich, wraca.... czyli leci na wybrzeże i potem przez Benin, Togo i licho wie co jeszcze.

A tak zasadniczo to dzisiaj mija miesiąc od jego wyjazdu... To był chyba dobry miesiąc. Następne tez takie będą

  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepsza Afryka myku Inne tematy 90 19.02.2018 19:54
DR 800BIG vs AFRYKA duff Inne - dyskusja ogólna 64 29.11.2011 13:24
Afryka Lupus Przygotowania do wyjazdów 8 26.03.2011 11:33
A jak nie Afryka to co ? paku Inne tematy 72 06.05.2010 14:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.