Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.02.2017, 11:51   #11
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Male hondy tez maja po dwie. Duze BMW maja jedna - albo wogole nie maja
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 11:57   #12
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 9 min 31 s
Domyślnie

Nooo grubo Ale jak to się ma do tego że linka zamykająca prawie zawsze (o ile rolgaz i linka nie są zasyfione) podczas zamykania gazu służy tylko jako zabezpiecznie?

Przecież jak rolgaz i linka czysta to za zamykanie przepustnicy przy odpuszczaniu gazu odpowiada sprężyna.

Co do tego jakie motocykle jak to mają zorganizowane - np. Trampek zapitalaczem nie jest a ma dwie linki. Moja domowa mała CB250 także.

Zatem myślę że to jest kwestia podejścia producenta... ? W sumie uważam że powinny być dwie linki, dla bezpieczeństwa - szczególnie w motocyklach eksploatowanych w terenie (większe ryzyko zasywienia i braku powrotu przepustnicy). Ale to chyba co producent to inna szkoła. BMW zawsze robiło po swojemu, choćby włączanie kierunków w gejesie

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 12:17   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

A jak jest w autach? W nich malo grzebalem a w tych co grzebalem byla zawsze jedna... w tych nowych wogole sa jeszcze linki?
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 14:05   #14
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
A jak jest w autach? W nich malo grzebalem a w tych co grzebalem byla zawsze jedna... w tych nowych wogole sa jeszcze linki?
linek nie ma są kabelki (widziałem u kolegi bo ja mam na linkę)
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 17:04   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
A jak jest w autach? W nich malo grzebalem a w tych co grzebalem byla zawsze jedna... w tych nowych wogole sa jeszcze linki?
Do tej pory nie spotkałem dwóch linek gazu w samochodzie.
W nowszych dziadostwach odchodzą od linek na rzecz potencjometrów.
Działa to tak że gazem "proponujesz" przyspieszanie , to idzie do komputera który przeanalizuje czy aby jest to ekologiczne, czy zgodne z założeniami producenta , potem wyśle sygnał do elektrycznej przepustnicy/silniczka ten wykona ruch na który pozwolił komputer.
Generalnie samochody z elektrycznym gazem nie mają już takiej dynamiki reakcji na gaz , porównuję tu identyczne modele z takim samym silnikiem .
Linka jest bezpośrednia , działa bez zwłoki , przepustnica robi co karzesz a nie to co wymyśli elektronika , jest bezawaryjna ,nawet co jest praktycznie nie możliwe się uszkodzi to koszty znikome , same zalety.
Gaz elektryczny , same wady.
To jak by ktoś jeszcze nie wiedział .
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 09.02.2017 o 17:17
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 19:34   #16
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Wydaje mi się (chociaż żadnym znawcą nie jestem) że dwie linki częściej są w gaźnikach podciśnieniowych gdzie przepustnica powietrza otwiera się ruchem obrotowym a podciśnienie membraną robi robotę unosząc przepustnicę główną z iglicą .Natomiast w mechanicznych gdzie linka ciągnie przepustnicę razem z iglicą do góry występuje jedna linka a sprężyna powrotna znajduje się wewnątrz gaźnika(między przepustnicą a górną częścią gaźnika) i nie ma ryzyka zapchania błotem.Ponadto raczej ciężko byłoby zastosować w mechanicznym drugą linkę ciągnącej przepustnicę w dół. Z doświadczenia powiem że widziałem gaźniki podciśnieniowe gdzie zamiast dwóch linek była jedna(ktoś zdemontował -zaj...ł) -otwierająca a sprężyna powrotna z powodzeniem dawała radę zamykać przepustnicę. Nie wiem czy przypadkiem nie jest to wymóg homologacyjny ażeby była możliwość zamknięcia "siłowego" przepustnicy powietrza w razie "W"- drugą linką .Zazwyczaj ostatnio homologowane motocykle mają gaźniki podciśnieniowe -a najostatniej wtrysk.Ciężko znaleźć coś seryjnego i popularnego na gaźniku mechanicznym.Zaznaczam że są to moje obserwacje i jak ktoś ma inne zdanie to proszę mnie poprawić ( pewnie są też od tego jakieś wyjątki bo świat jest duży i wynalazków sporo).

Ostatnio edytowane przez Zmyler : 09.02.2017 o 19:47 Powód: ...woda w piwnicy...
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 19:47   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Nie kolego Zmyler - nie ma takiej zaleznosci.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 20:30   #18
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Racja Szynszyl-moje obserwacje, mój błąd. Właśnie popatrzyłem na exc - dwie linki. Nie zwróciłem na to wceśniej uwagi. Większe doświadczenie mam z szosowymi motocyklami.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 20:49   #19
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 30 min 36 s
Domyślnie

Instrukcja do gaźnika mikuni tm zakazuje użytkowania z jedną linką. Powód - siły podciśnienia są na tyle duże, że przepustnica zostaje mocno przyssana do ściany gaźnika i jej powrót wymuszony jedynie sprężyną jest wątpliwy . Stąd rożnego rodzaju cudowne powłoki teflonowe na tych przepustnicach lub wózki je łożyskujące + tytanowe blaszki.
zdrowia
__________________
keep it simple
strobus1 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 21:10   #20
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Instrukcja do gaźnika mikuni tm zakazuje użytkowania z jedną linką. Powód - siły podciśnienia są na tyle duże, że przepustnica zostaje mocno przyssana do ściany gaźnika i jej powrót wymuszony jedynie sprężyną jest wątpliwy . Stąd rożnego rodzaju cudowne powłoki teflonowe na tych przepustnicach lub wózki je łożyskujące + tytanowe blaszki.
zdrowia
O I taka odpowiedzi do mnie przemawia , na temat wycierania spowodowanego zastosowaniem jednej linki sie nie wypowiem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dluższe linki. Tymon Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 11 07.12.2013 13:07
linki wydechów randal 76 Inne tematy 3 04.02.2013 22:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.